Örnek Olay İncelemesi

Xbox UK, Halo 5'in çıkışı için oyuncuları Sponsorlu Gündemler ile heyecanlandırdı

Sonuçlar

Fırsat

Halo 5 video oyununun piyasaya çıkışı için Microsoft'un Xbox UK () yeni televizyon reklamının Twitter'daki izlenmesini artırmak istiyordu. Buna ek olarak, hedef kitlesinin hikayeye dahil olmasını teşvik ederek heyecan oluşturmak istiyordu.

Strateji

Halo 5'in piyasaya çıkışı hakkında geniş çaplı farkındalık oluşturmak için etiketini bir Sponsorlu Gündem olarak kullandı. Oyunun yeni karakterini tanıtmak için bu Gündem'i resim tabanlı Tweetler ve GIF'ler ile destekledi: Ajan Locke.

Marka, iki merak uyandırıcı videosuna ve 60 saniyelik fragmanına görüntülenmeler sağlamak için Gündem'i bir Sponsorlu Video ile sürdürdü. Merak uyandırıcı videolar, Halo'nun hikayesini iki farklı bakış açısından anlattılar: Halo'nun kahramanı Master Chief ve yeni karakter Locke'un gözünden. Bu iki yönlü yaklaşım 'nin Twitter Oylama Kartı'nı kullanımını, oyunculara bir taraf tutmaya ve Chief ya da Locke'u desteklemeye yönlendirecek şekilde ayarladı.

Bunlara ek olarak, kampanya platform üzerindeki oyunculara erişmek için anahtar kelime ve @kullanıcıadı hedeflemesi de dahil olmak üzere bir dizi Twitter hedeflemesi kullandı. ve 'in BioShock'u gibi platformun zirvesindeki oyunların takipçilerini hedefledi. siteyi yakın zamanda etmiş ve böylelikle öne çıkarılmış Halo içeriği ile yüksek ölçüde ilgili olacak kullanıcılara Twitter üzerinde yeniden hedefleme yapmak için kişiselleştirilmiş hedef kitleleri kullandı.

Kullanıcıları dahil etmek için bir Twitter Oylama Kartı kullanın.

Bir Twitter Oylama Kartı kullanmak,  için merak uyandırmak ve kampanya içerisinde kullanıcılarla etkileşime girmekte etkili bir yol oldu. Bir karar vermeleri için harekete geçirdi ve Halo 5'in piyasaya çıkışı hakkındaki sohbeti ve ilgiyi doğal olarak ateşledi.

Bu, Twitter kullanıcılarını ile etkileşime geçmeye teşvik etmekle kalmayıp, onlara oy verdikten sonra 60 saniyelik videoyu takipçileriyle paylaşma olanağı da verdi. Bu da  için erişimi artırmanın yenilikçi bir yolu oldu.

Heyecanı yaymak için Sponsorlu Video kullanın.

Sponsorlu Video kullanmak, etkileşimi artırmak ve heyecan yaratmak için etkinliği kanıtlanmış bir yoldur.  , kitlesinin sadece içeriği izlemek istemekle kalmadığını, bunu arkadaşlarıyla da paylaşmak istediklerinin farkına vardı.

Güçlü bir mesaj iletmek için bir etiket kullanın.

Halo 5 kampanyası, etiketini merkez aldı. Bu da oyunun hikayesine bir girizgah yaptı ve kampanyanın arkasındaki fikri basit terimlerle açıkladı. Etiket insanları eylemde bulunmaya iten güçlü bir mesaj iletti.

Başarılı Çıkarımlar

Kampanyanın Sponsorlu Gündem boyutu beklentileri aştı ve kampanyanın kitlesel farkındalık için Ana Performans Göstergelerine (KPI) ulaştı. Bu, 23 milyon gündem görüntülenmesi sağladı ve zaman akışındaki Tweetler de ek 3,1 milyon görüntülenme oluşturdu.

Sponsorlu Video da dahil olmak üzere Sponsorlu Tweetler, dahili kıyaslamalara dayandırıldığında %50 daha düşük bir izlenme başına maliyete (CPV) sahip, 8,1 milyondan fazla görüntülenme ve 106 bin video izlenmesi oluşturdular. Kampanya neredeyse 2 bin Retweet ve 3 binden fazla beğeni ve sektör ortalamasından %20 daha düşük bir etkileşim başına maliyet (CPE) getirdi.

Oylama Kartı da 2,8 bin oy alarak iyi performans gösterdiğini kanıtladı. Kullanıcılar etiket ile gerçekten etkileşime geçtiler ve videoların yayınlandığı gün 'dan 21 bin defadan daha fazla bahsettiler.

Oylama Kartı, Microsoft için bir ilk oldu ve bize müşterilerimizin yalnızca etkileşime geçmeye meraklı olmadıklarını, aynı zamanda video içeriğimizi kendi takipçileriyle paylaşmaktan hoşnut olduklarını ve böylelikle Halo için bir marka elçisi haline geldiklerini gösterdi. Kesinlikle beklentilerimizi aştı.

Kuran Kapoor, Üst Düzey Kategori Yöneticisi, Microsoft

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon