Örnek Olay İncelemesi

@VodafoneUK, transferin son günü spor hayranlarıyla Twitter Amplify ile etkileşime geçiyor

Önemli sonuçlar

Fırsat

Transferin son gününün futbol takvimindeki en önemli günlerden birisi olması, Vodafone UK'e (@VodafoneUK) yüksek etkileşimli futbol hayranlarıyla bağlantıya geçmek ve özel 4G Sky Sports Mobile TV teklifini tanıtmak için mükemmel platformu sağladı.

Strateji

@VodafoneUK, Sky Sports (@SkySportsNewsHQ) ile mevcut olan ilişkisini, #DeadlineDay (#TransferinSonGünü) üzerinde oluşan ilgiden faydalanmak için tam zamanında ve ilgi çekici bir Twitter kampanyasını başlatmakta kullandı. Bu, dört milyondan fazla spor hayranından oluşan yeni bir hedef kitleye @SkySportsNewsHQ Twitter hesabı üzerinden ulaşmanın yolunu açtı.

@VodafoneUK Twitter Amplify'dan faydalanarak markalı pre-roll reklamları #DeadlineDay yaklaşırken yayınlanan @SkySportsNewsHQ video güncellemelerine ekledi. Pre-roll'lar, @VodafoneUK'in özel 4G Sky Sports Mobile TV teklifini doğrudan kilit hedef kitlesine sunarken aynı zamanda ilgi çekici video içerikleri paylaşabilecekleri anlamına geliyordu. Amplify Tweetleri ayrıca @VodafoneUK ve @SkySportsNewsHQ arasındaki marka birlikteliğini güçlendirmeye yardımcı oldu.

@VodafoneUK Amplify etkinliğini desteklemek için Sponsorlu Videoları, kendi özgün #DeadlineDay video kliplerini paylaşmak ve Twitter'daki etkileşimi artırmak için kullandı. Bu 30 saniyelik röportajlar @SkySportsNewsHQ sunucuları Jim White (@JimWhite) ve Natalie Sawyer'ı (@nataliesawyer) futbol takımları ve transfer süresinin son günü hakkındaki eğlenceli soruları cevaplarken gösteriyordu. Bu videolar kullanıcı etkileşimini paylaşımlar ve sohbetler ile artırdı.

Kaliteli videolar aracılığıyla müşterilere bağlanın.

@VodafoneUK, Twitter Amplify'ı teklifini ilgili ve etkileyici video içerikle öne çıkarmak için kullandı. @VodafoneUK, @SkySportsNewsHQ ile iş birliği yaparak pre-roll reklamlarının erişimini artırdı ve ürününün, onu gerçekten ilgi çekici bulacak kişilerin önüne çıkarıldığından emin oldu: Etkileşimli spor hayranları.

Önemli spor etkinliklerinin etrafında oluşan ilgiye dahil olun.

@VodafoneUK, #DeadlineDay hakkındaki mevcut sohbetlere katılarak milyonlarca futbol hayranının ilgisini çekmeyi başardı. Kampanya daha geniş bir hedef kitle ile etkileşime girmek ve teklife dikkat çekmek için Twitter'ın sağladığı yakın teması ve @SkySportsNewsHQ ile olan işbirliğini kullandı.

Sponsorlu Video ile etkileşimi artırın.

@VodafoneUK, içeriği Sponsorlu Video ile paylaşarak yüksek seviyede etkileşim elde etti. @VodafoneUK bir dizi kısa, eğlenceli ve iyi zamanlanmış video oluşturarak Twitter kullanıcıları ile olumlu etkileşimi teşvik etti ve @SkySportsNewsHQ ile olan ortaklığını daha da güçlendirdi.

 

Başarı

Kampanya toplamda 27,2 milyon görüntülenme sağladı. Amplify Tweetleri için video izlenme oranı, %22,09'da zirve yaparak, ortalamada %19,65 oldu. Sponsorlu Video izlenme oranı %25,67'de zirve yaparak, ortalamada %20,36 oldu.

Bunun @VodafoneUK için somut sonucu, kampanya sırasında ve sonrasında mobil içerik tarife satışlarında belirgin bir artış oldu: içerik zengini Red Value tarifelerinde %159 oranında günlük dönüşüm artışı gözlemlediler.

@VodafoneUK bu başarıya dayanarak, kullanıcılarını etkilemeye ve spor hayranları ile @SkySportsNewsHQ ortaklığı vasıtasıyla etkileşim kurmayı sürdürmek için Twitter Amplify kullanmaya devam edecek.

Kampanya bizim için tam anlamıyla başarılı oldu, harika bir erişim, Twitter kullanıcıları ile yüksek ölçüde etkileşim ve işletmemiz için gözle görülür bağlantı artışı sağladı.

Alex Jackson, Sosyal Medya Yöneticisi, Vodafone UK

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon