Örnek Olay İncelemesi

Virgin Mobile Australia bir etiketle muhtaçlara yemek veriyor

Sonuçlar

Fırsat

 , restoranlardan ve diğer ticari tedarikçilerden artan yemekleri muhtaç kişilere gönderen hayır kurumlarına yönlendiren  yardım derneğiyle iş birliği yaptı. Marka, devam eden  girişimiyle iki yıl içinde 400.000 gıda dağıtımı yapmayı hedefliyordu. Telekom şirketi, tüketici etkileşimini artırmak ve marka farkındalığını güçlendirmek için daha önceden başlatılan bir kampanya kapsamında bazı yenilikler yapmak istedi.

Strateji

 bir önceki yılın kampanyasında izlenen stratejiye bağlı kaldı. Bu stratejide, erişim ve sonuçları geniş bir tabana yaymak için Sponsorlu Tweetler ve Sponsorlu Gündem kullanılmıştı. Marka, mesajını daha geniş bir kitleye duyurmak için Twitter'ın gelişmiş reklam ürünlerinden yararlanmayı seçti. Twitter Audience Platform aracılığıyla  , hedeflenen mobil uygulamalarda etkileşimi artırmak için kampanyasını Twitter'ın ötesine genişletmeyi başardı. Girişimden haberi olmayan kişilerin ilgisini çekmek için Sponsorlu Gündem (), Galeri Kartları içeren Sponsorlu Tweetler ve kampanyaya dikkat çekebilmek amacıyla ünlülerin yer aldığı Sponsorlu Videolar kullandı.

Halihazırda etkileşim sağlayan kitlelere yenilik sunmak için zengin medya kullanın.

mesajını yeni ve dikkat çekici şekillerde kitlelere iletmek için sayısız video ve interaktif Sponsorlu Tweet oluşturdu. Zengin medya içeriklerine sahip Sponsorlu Tweetler ve otomatik oynatma özelliğine sahip Sponsorlu Videolar, yalnızca metin içeren Tweetlere ve video bağlantılarına kıyasla çok daha yüksek etkileşim oranı elde edilmesini sağladı. Ünlü şef Guillaume Brahimi'yi () dillere destan suflesini yaparken gösteren bir video, mükemmel sufle yapmakla ilgili püf noktalarına ilgi duyan kullanıcıların dikkatini çekerek popüler oldu.

Erişiminizi genişletmek için Twitter Audience Platform'dan yararlanın.

, kampanyasını Twitter'ın ötesine taşıyarak popüler mobil uygulamaları kullanan kişilere ulaşmak için Twitter Audience Platform'u kullandı. Kullanıcılar, tek dokunuşla içeriklerle kolayca etkileşime girebiliyordu. Twitter Audience Platform üzerinden sunulan videolar, %30'un üzerinde izlenme oranı elde etti. Ayrıca kullanıcılar, doğrudan Twitter Audience Platform reklamlarından içerikleri Retweet edebiliyor ve beğenebiliyordu; bu özellik de etiketinin erişimini artırmaya katkıda bulundu.

Hedef kitlenizin ilgisini çekmek için çarpıcı bir etiket kullanın.

birincil mesajını (etiketle birlikte yüklenen her yemek fotoğrafı için muhtaç bir kişiye bir öğün yemek gönderilecekti) iletmek için etiketini kullandı. Ayrıca marka etiketini amaçlarına yönelik farkındalığı artırmak için Sponsorlu Gündem olarak da kullandı. Etkileşimi artırmak için yemek meraklılarını ve yardım derneklerine ilgi duyan kişileri hedefledi.

Etkileşimi artırmak için hedeflemenizi uyarlayın.

Twitter ile birlikte çalışarak girişimine ilgi göstermesi muhtemel olan kişileri bulmak için en iyi hedefleme seçeneklerini belirledi. Marka, "oda-kahvaltı," "İtalyan mutfağı" ve "yaşlı bakımı" gibi çeşitli konulara yönelik olarak ilgi alanı hedefleme stratejisini kullandı. @kullanıcıadı hedefleme stratejisi, kampanyanın erişimini gibi yemekle ilgili televizyon programlarının ve gibi yardım kuruluşlarının takipçilerini kapsayacak şekilde genişletti.

Başarılı Çıkarımlar

 1,1 milyon görüntülenme elde ederken Sponsorlu Tweetleri için 176.000 etkileşim gerçekleştirildi. %15,29 oranında bir ortalama etkileşim oranı ve 0,11$ tutarında etkileşim başına maliyet (CPE) sağlandı. Önceki yıl zaten güçlü sonuçlar elde etmiş olan kampanya açısından bu önemli bir gelişmeydi. Sponsorlu Videolar 0,08$ tutarında izlenme başına maliyet ve %25,28 izlenme oranıyla 2,3 milyon görüntülenme ve 590.000 video izlenmesi elde etti. Twitter Audience Platform'da bulunan videolar; 1,5 milyondan fazla görüntülenme ve yaklaşık 490.000 video izlenmesi elde etti. İzlenme oranı %31,29 ve izlenme başına maliyet (CPV) ise 0,06$ düzeyindeydi.

Ekip

 dijital pazarlama çözümlerinde uzmanlaşmış bir pazarlama ajansı olan MediaVest Australia () ile iş birliği yaptı.

İnsanların kampanyayla ilgili duydukları heyecanı görmek ve yardım etme ihtiyacı hissettiklerini bilmek çok güzeldi... Yalnızca katılımcı sayısını görmek değil, aynı zamanda kampanyayla ilgili tamamen olumlu duygular da mutluluk vericiydi. Avustralya'da hayranlarla ve etkileyenlerle gerçek zamanlı sohbet etmek harika bir şeydi.

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon