Örnek Olay İncelemesi

, Niche içerik yaratıcılarının Y kuşağı yaz ziyaretçilerini fethedeceklerine inanıyor

Sonuçlar

Fırsat

Las Vegas Kongre ve Ziyaretçi Resmi Dairesi (LVCVA, ) uzun süredir yaz ziyaretçilerini; bölgenin gündüz kulüplerinin, özel etkinliklerinin ve sayısız restoran, alışveriş ve eğlence seçeneklerinin altını çizerek çekiyordu.

Geçtiğimiz yıl  , ziyaretçi sayısını Las Vegas'ta yazın çekiciliğini Y kuşağı ile paylaşarak artırmak istiyordu. Y kuşağının dijital dünyanın içine doğduklarını bildikleri için,  onlarla Twitter'da bağlantı kurmanın yeni bir yolunu bulmak istiyordu.

Strateji

 , Twitter'a ait sosyal medya içerik yaratıcılarından oluşan Niche () ile ortaklık yaparak mesajını Y kuşağıyla geniş ölçekli olarak paylaştı.

Niche içerik oluşturucuları ile birlikte çalışmanın faydası iki yönlüdür:  oluşturucuları yüksek etkileşimli sosyal medya içeriği oluşturmakta uzmandırlar ve bu içeriği anında kendilerine bağlı bir sosyal medya hayran kitlesiyle paylaşabilirler.

 'in hedef kitlemizle uyuşacak doğru yeteneği sağladığını biliyorduk" diyor LVCVA'nın kayıt ajansı olan R&R Partners'ın sosyal medya yardımcı yöneticisi Cyler Pennington ().

Ekip, hikaye anlatımına tutkulu ve coşkulu bir Y kuşağı takipçi kitlesine sahip olan beş Niche içerik oluşturucusunu seçti ve onları yaz ve bölge hakkındaki benzersiz bakış açılarını gösteren bir dizi Vine ve Tweet göndermeleri için Las Vegas'a davet etti.

"Oluşturucuların ne kadar eğlendiklerini gösterip Las Vegas'a ilgi çekmek istiyorduk" diye açıklıyor 'ın dijital etkileşim üst düzey yöneticisi Nick Mattera. "Vine, bağlanmak için mükemmel yoldu çünkü kısa, döngüsel videolar göz alıcı, paylaşılabilir ve hareket halindeyken kolay oluşturulabiliyorlardı."

Beyin fırtınası yapmak için Niche oluşturucuları ile iş birliği yapın.

, içerik oluşturucularıyla birebir beyin fırtınası seansları düzenleyerek işe başladı.

Birlikte, her bir içerik oluşturucusunun üç günlük bir süre boyunca 10-15 farklı Las Vegas mekanını ziyaret etmeleri ve sonraki ay boyunca günde bir Tweet/Vine paylaşmaları üzerinde anlaştılar.

Özgün içerik paylaşın.

 ,  oluşturucularına bir dizi marka ilkesi ve restoranlar, havuzlar, gündüz kulüpleri, alışveriş merkezleri, eğlence mekanları ve ziyaret edilebilecek diğer yerlerin bir listesini verdi. Y kuşağının onları maceralarında kolayca takip edebilmeleri için her içerik oluşturucusundan kendi Vine ve Tweetlerinde konum etiketlemesi ve  etiketini kullanmaları istendi.

Fakat  çok fazla kısıtlama getirmemeye de dikkat etti.

Kitlenizle uzun vadeli bir ilişki geliştirin. 

ekibi, Twitter'ın reklam yeniden hedefleme yeteneğini, Tweet ve Vine'ları ile bir kez etkileşime giren kullanıcıların, yeni kampanya içeriğini yayınlanır yayınlanmaz gördüklerinden emin olmak için kullandı. Bu da markanın kitlesiyle uzun süreli bir ilişki oluşturabilmesine ve bunu sürdürebilmesine olanak sağladı.

, şaşırtıcı olmayan şekilde, Tweetleri veya Vine'ları ile daha önce etkileşime girmiş kişilerin, gelecekteki içeriklerle de etkileşime girmelerinin daha olası olduğunu keşfetti.

Başarılı Çıkarımlar

  ile iş birliği yapmak işe yaradı:  Tweetleri ve Vine'ları, Y kuşağında belirgin şekilde farkındalık ve etkileşim sağladı ve yıldan yıla yaz ziyaret oranlarında %4'lük artışa sebep oldu.

Hepsi birlikte, kampanya 92 milyondan fazla görüntülenme edindi ve ortalama Sponsorlu Tweet etkileşim oranı %32 oldu. Vine'lar 84 milyon döngü ve 1,6 milyondan fazla etkileşim oluşturdu.

Ekip

 LVCVA'nin 40 yıldan uzun süredir kayıtlı ajansı olmuştur. Ortaklar, rekor sayıda ziyaretçiyi Las Vegas'a çekmeye devam eden meşhur "Burada olan, burada kalır" kampanyasını oluşturdu.

Editörün notu: Vine Arşivi, 2013'ten 2017'ye kadar vine.co'ya gönderilen tüm içerikleri barındıran bir zaman kapsülü olarak işlev görür ve Vine Kamerası şimdi herkesin kısa, döngüsel videolar oluşturup bunları Twitter'da paylaşmasına imkan verir.

yaratıcıları ile birlikte çalışmak ve Tweet ve Vine'ları kullanmak, geleneksel yöntemlere kıyasla hedef kitlemize erişmek için çok daha etkili bir yol oldu. içerik oluşturucuları sunabileceklerimizin hepsini özgün ve etkileşimli bir yolla öne çıkardılar.

Nick Mattera (), LVCVA Dijital Etkileşim Üst Düzey Yöneticisi

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon