Örnek Olay İncelemesi

@Vegas Niche içerik yaratıcılarının Y kuşağı yaz ziyaretçilerini fethedeceklerine inanıyor

Önemli sonuçlar

Fırsat

Las Vegas Kongre ve Ziyaretçi Resmi Dairesi (LVCVA, @Vegas) uzun süredir yaz ziyaretçilerini, bölgeni gündüz kulüplerinin, özel etkinliklerinin ve sayısız restoran, alışveriş ve eğlence seçeneklerinin altını çizerek çekiyordu.

Geçtiğimiz yıl @Vegas , ziyaretçi sayısını Las Vegas'ta yazın çekiciliğini Y kuşağı ile paylaşarak artırmak istiyordu. Y kuşağının dijitalin yerlisi olduğunu bildikleri için, @Vegas onlarla Twitter'da bağlantı kurmanın taze bir yolunu bulmak istiyordu.

Strateji

@Vegas , Twitter'a ait sosyal medya içerik yaratıcılarından oluşan Niche (@JoinNiche) ile ortaklık yaparak mesajını Y kuşağıyla geniş ölçekli olarak paylaştı.

Niche içerik oluşturucuları ile birlikte çalışmanın faydası iki yönlüdür: @JoinNiche oluşturucuları yüksek etkileşimli sosyal medya içeriği oluşturmakta uzmandırlar ve bu içeriği anında kendilerine bağlı bir sosyal medya hayran kitlesiyle paylaşabilirler.

@JoinNiche 'in hedef kitlemizle uyuşacak doğru yeteneği sağladığını biliyorduk." diyor LVCVA'nın kayıt ajansı olan R&R Partners'ın sosyal medya yardımcı yöneticisi Cyler Pennington (@rrpartners).

Ekip, hikaye anlatımına tutkulu ve coşkulu bir Y kuşağı takipçi kitlesine sahip olan beş Niche içerik oluşturucusunu seçti ve onları yaz ve bölge hakkındaki benzersiz bakış açılarını gösteren bir dizi Vine ve Tweet göndermeleri için Las Vegas'a davet etti.

Oluşturucuların ne kadar eğlendiklerini gösterip Las Vegas'a ilgi çekmek istiyorduk." diye açıklıyor @Vegas'ın dijital etkileşim üst düzey yöneticisi Nick Mattera. "Vine, bağlanmak için mükemmel yoldu çünkü kısa, döngüsel videolar göz alıcı, paylaşılabilir ve hareket halindeyken kolay oluşturulabiliyorlardı."

Beyin fırtınası yapmak için Niche oluşturucuları ile işbirliği yapın.

@Vegas, @JoinNiche içerik oluşturucularıyla birebir beyin fırtınası seansları düzenleyerek işe başladı.

Birlikte, her bir içerik oluşturucusunun üç günlük bir süre boyunca 10-15 farklı Las Vegas mekanını ziyaret etmeleri ve sonraki ay boyunca günde bir Tweet/Vine paylaşmaları üzerinde anlaştılar.

Özgün içerik paylaşın.

@Vegas , @JoinNiche oluşturucularına bir dizi marka ilkesi ve restoranlar, havuzlar, gündüz kulüpleri, alışveriş merkezleri, eğlence mekanları ve ziyaret edilebilecek diğer yerlerin bir listesini verdi. Y kuşağının onları maceralarında kolayca takip edebilmeleri için her içerik oluşturucusundan kendi Vine ve Tweetlerinde konum etiketlemesi ve #VegasSeason etiketini kullanmaları istendi.

Fakat @Vegas çok fazla kısıtlama getirmemeye de dikkat etti.

Kitlenizle uzun vadeli bir ilişki geliştirin. 

@Vegas ekibi, Twitter'ın reklam yeniden hedefleme yeteneğini, #VegasSeason Tweet ve Vine'ları ile bir kez etkileşime giren kullanıcıların, taze kampanya içeriğini yayınlanır yayınlanmaz gördüklerinden emin olmak için kullandı. Bu da markanın kitlesiyle uzun süreli bir ilişki oluşturabilmesine ve bunu sürdürebilmesine olanak sağladı.

@Vegas, şaşırtıcı olmayan şekilde, #VegasSeason Tweetleri veya Vineları ile daha önce etkileşime girmiş kişilerin, gelecekteki içeriklerle de etkileşime girmelerinin daha olası olduğunu keşfetti.

Başarılı Çıkarımlar

 @JoinNiche ile işbirliği yapmak işe yaradı: #VegasSeason Tweetleri ve Vineları Y kuşağında belirgin şekilde farkındalık ve etkileşim sağladı ve yıldan yıla yaz ziyaret oranlarında %4'lük artışa sebep oldu.

Hepsi birlikte, kampanya 92 milyondan fazla görüntülenme edindi ve ortalama Sponsorlu Tweet etkileşim oranı %32 oldu. Vinelar 84 milyon döngü ve 1,6 milyondan fazla etkileşim oluşturdu.

Ekip

@RRPartners LVCVA'nin 40 yıldan uzun süredir kayıtlı ajansı olmuştur. Ortaklar, rekor sayıda ziyaretçiyi Las Vegas'a çekmeye devam eden meşhur "Burada olan, burada kalır" kampanyasını oluşturdu.

@JoinNiche yaratıcıları ile birlikte çalışmak ve Tweetler ve Vineları kullanmak, geleneksel yöntemlere kıyasla hedef kitlemize erişmek için çok daha etkili bir yol oldu. @JoinNiche içerik oluşturucuları sunabileceklerimizin hepsini özgün ve etkileşimli bir yolda öne çıkardılar.

Nick Mattera (@Nmattera), LVCVA Dijital Etkileşim Üst Düzey Yöneticisi

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon