Örnek Olay İncelemesi

Lyft, Twitter kullanarak yeni pazarlarda üç farklı şekilde binicilere ulaşıyor

Sonuçlar

Fırsat

Ortak taşıt kullanım şirketi Lyft () ölçekli yeni yolcular edinmek için uygun maliyetli kanallar arıyordu.

Strateji

Şirket yeni pazarlara açıldıkça,  yeni şehirlerde talebi artırmak ve yüksek kaliteli kullanıcılara tutunmayı sağlamak için Twitter'ın mobil uygulama tanıtım paketine yöneldi. Kampanyalar @kullanıcıadı ve anahtar kelime de dahil olmak üzere Twitter'ın benzersiz hedefleme özelliklerini kullanarak gurmeler veya teknoloji meraklıları gibi farklı kitleleri hedefleyecek şekilde oluşturuldu. Reklam kampanya öğesi ve Sponsorlu Tweet metni, her kitle segmenti için özel olarak tasarlandı.

Her kitle için ayrı bir kampanya öğesi ve Tweet metni yaratın.

Örneklerden birinde, kampanyalar; , , , ve gibi hesapların da aralarında bulunduğu hesapların yemek yemeyi seven takipçilerini hedeflemek için, @kullanıcıadı hedeflemesini kullanıldı. Tweet metni, hizmetin yemek severlere sağladığı değeri göstermek üzere kişiselleştirildi ve resimler aracılığıyla araç kiralamanın ne kadar kolay olduğunu görsel olarak yansıtarak kullanıcıları uygulamayı yüklemeleri için teşvik etti. Resim Uygulama Kartı, kullanıcıları zaman akışlarından çıkıp uygulamayı yüklemeleri için doğrudan App Store veya Play Store'a yönlendirdi.

"İlişkili reklam kampanya öğeleri ve hedefleme özelliklerini eşleştiren kampanyalarda yüksek dönüşüm oranları gözlemledik" diyor Lyft'in üst düzey çevrimiçi pazarlama yöneticisi David Mausolf. "Bu da kampanyalarımızı şehir ve hedef kitle tabanlı olarak çeşitlendirmemize sebep oldu."

Zaman tabanlı indirim sunun. 

Kullanıcıların reklamı gördüklerinde uygulamayı yüklemelerini teşvik etmek için,  , son kullanma tarihi bulunan ücretsiz kredi promosyonlarını da dahil etti ve bu da kullanıcılarda acele etme hissi uyandırdı.

"Bu oldukça rekabetçi bir piyasa ve Twitter sayesinde Sponsorlu Tweetler kullanarak teklifimizi ilk birkaç sefer bizden olacak şekilde genişletebiliyoruz" diyor Mausolf. "Kişiler bizi kullanarak bir kez yolculuk ettikten sonra, uygulamamızın düzenli kullanıcısı olma ihtimalleri artıyor, bu da bizim esas amacımız."

Video kampanya öğesi ile potansiyel uygulama kullanıcılarınızı cezbedin.

  yılın ilk aylarında video kampanya öğesini de kullanmaya başladı. Video Kartı, zaman akışlarında otomatik olarak oynatılıyor ve ortak taşıt kullanımı uygulamasını Twitter kullanıcıları için hayata geçiriyor.

"Video Kartları, mobil kullanıcılarımız kendi zaman akışlarında gezerken onların dikkatini çekebilmemiz için harika bir yol" diyor Mausolf. "Otomatik oynatılan video sürükleyicidir ve bize uygulama deneyiminin önizlemesini göstererek yüklemeleri teşvik etme fırsatı sağlıyor."

Başarılı Çıkarımlar

 hem yüksek hacme hem de ölçeğe ulaştı ve CPA hedefini ortalamada %10-15 civarında geçen çok sayıda yeni kullanıcı edindi. Genele bakıldığında, Twitter, alım için şirketin başlıca sosyal kanalı olduğunu, diğer kanalların gösterdiği performansın üç kat fazlasına kadarını göstererek kanıtladı.

"Twitter, bizim Lyft olarak en büyük başarı hikayelerimizden birisi oldu" diyor Mausolf. "Twitter, yoğun hacimleri verimli fiyatlarla sağlayabilen bir ortak oldu. Öte yandan, yüksek yaşam boyu değerine sahip olma ihtimali yüksek kullanıcılar edinmek amacıyla hedeflenmiş reklamlar için yönelebileceğiniz bir platform olabiliyor. Birini ya da her ikisini birden gerçekleştirebilen bir platformun benzersiz olduğunu düşünüyorum. Genellikle ya biri ya diğeri şeklinde olur."

Twitter geride bıraktığımız yılda sosyal medya pazarlamamız için uğrak noktamız haline geldi. Diğer medya kanallarına göre 3 kata varan performans ile çok önemli sonuçlar elde ettik. Sonuçlarımız doğru kullanıcıya, doğru anda ve o kişide en fazla etkiyi sağlayacak mesaj ile ulaştığımızı gösteriyor.

David Mausolf (), Üst Düzey Çevrimiçi Pazarlama Yöneticisi, Lyft

Kullanılan çözümler

Mobil uygulama büyümesi

Durmadan yeni bir şeyler keşfetmek isteyen etkileşimli bir hedef kitleye erişerek mobil uygulamanızı büyütün.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon