Örnek Olay İncelemesi

Lyft, Twitter kullanarak yeni pazarlarda üç farklı şekilde binicilere ulaşıyor

Önemli sonuçlar

Fırsat

Taşıt ortaklaşa kullanım şirketi Lyft (@lyft) geniş çaplı olarak yeni yolcular edinmek için uygun maliyetli kanallar arıyordu.

Strateji

Şirket yeni pazarlara açıldıkça, @lyft yeni şehirlerde talebi artırmak ve yüksek kaliteli kullanıcılara tutunmayı sağlamak için Twitter'ın mobil uygulama tanıtım paketine yöneldi. Kampanyalar @kullanıcıadı ve anahtar kelime de dahil olmak üzere, Twitter'ın benzersiz hedefleme özelliklerini kullanarak gurmeler veya teknoloji meraklıları gibi çeşitli kitleleri hedeflemek üzere oluşturuldu. Reklam kampanya öğesi ve Sponsorlu Tweet metni, her bir kitle segmenti için özellikle oluşturuldu.

Her kitle için ayrı bir kampanya öğesi ve Tweet metni yaratın.

Bir örnekte kampanyalar @FoodNetwork, @Zagat, @epicurious, @bonappetit ve @foodandwine gibi hesapların da aralarında bulunduğu hesapların yemek yemeyi seven takipçilerini hedeflemek için, @kullanıcıadı hedeflemesini kullandılar. Tweet metni, hizmetin yemek severlere sağladığı değeri göstermek üzere kişiselleştirildi ve resimler @lyft aracılığıyla araç kiralamanın ne kadar kolay olduğunu görsel olarak yansıtarak kullanıcıları uygulamayı yüklemeleri için daha fazla istekli hale getirdi. Resim Uygulama Kartı, kullanıcıları zaman akışlarından alıp uygulamayı yüklemeleri için doğrudan App Store veya Play Store'a yönlendirdi.

"İlişkili reklam kampanya öğeleri ve hedefleme özelliklerini eşleştiren kampanyalarda yüksek dönüşüm oranları gözlemledik." diyor Lyft'in üst düzey çevrimiçi pazarlama yöneticisi David Mausolf. "Bu da kampanyalarımızı şehir ve hedef kitle tabanlı olarak daha fazla çeşitlendirmemize sebep oldu."

Zaman tabanlı bir indirim sunun. 

Kullanıcıların reklamı gördüklerinde uygulamayı yüklemelerini teşvik etmek için, @lyft , belirli bir süreden sonra kullanma tarihi geçen ücretsiz kredi promosyonları dahil etti ve bu da kullanıcılarda aciliyet duygusu oluşturdu.

"Bu oldukça rekabetçi bir piyasa ve biz Twitter ile Sponsorlu Tweetler kullanarak, teklifimizi ilk bir kaç sefer bizden olacak şekilde genişletebiliyoruz." diyor Mausolf. "Kişiler bizi kullanarak bir kez yolculuk ettikten sonra, uygulamamızın düzenli kullanıcı olma ihtimalleri artıyor, bu da bizim esas amacımız."

Video kampanya öğesi ile potansiyel uygulama kullanıcılarınızı cezbedin.

 @lyft bu yılın ilk aylarında video kampanya öğesini de kullanmaya başladı. Video Kartı, zaman akışlarında otomatik olarak oynatılır ve taşıt ortaklaşa kullanım uygulamasını Twitter kullanıcıların hayatına dahil eder.

"Video Kartları, mobil kullanıcılarımız kendi zaman akışlarında gezinirlerken onların dikkatini çekebilmemiz için harika bir yoldur." diyor Mausolf. "Otomatik oynatılan video sürükleyicidir ve bize yüklemeleri teşvik etmek için uygulamamızın bir önizlemesini gösterme fırsatı sağlar."

Başarılı Çıkarımlar

@lyft hem yüksek hacme hem de ölçeğe ulaştı ve CPA hedefini ortalamada %10-15 geçen çok sayıda yeni kullanıcı edindi. Genele bakıldığında, Twitter alım için şirketin başlıca sosyal kanalı olduğunu, diğer kanalların gösterdiği performansın üç katı fazlasına kadarını göstererek kanıtladı.

"Twitter, bizim Lyft olarak en büyük başarı hikayelerimizden birisi oldu." diyor Mausolf. "Twitter, yoğun hacimleri verimli fiyatlara sağlayabilen bir ortak oldu. Öte yandan, yüksek yaşam boyu değerine sahip olma ihtimali yüksek kullanıcılar edinmek amacıyla hedeflenmiş reklamlar için yönelebileceğiniz bir platform olabiliyor. Birini ya da her ikisini birden gerçekleştirebilen bir platformun benzersiz olduğunu düşünüyorum. Genellikle, biri ya da diğeri şeklinde olur."

Twitter geride bıraktığımız yılda sosyal medya pazarlamamız için uğrak noktamız haline geldi. Diğer medya kanallarına göre 3 kata varan performans ile çok önemli sonuçlar elde ettik... Sonuçlarımız doğru kullanıcıya, doğru anda ve o kişide en fazla etkiyi sağlayacak mesaj ile ulaştığımızı gösteriyor.

David Mausolf (@Mausolf), Üst Düzey Çevrimiçi Pazarlama Yöneticisi, Lyft

Kullanılan çözümler

Mobil uygulama büyümesi

Durmadan yeni bir şeyler keşfetmek isteyen etkileşimli bir hedef kitleye erişerek mobil uygulamanızı büyütün.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon