Örnek Olay İncelemesi

Bir telekomünikasyon sağlayıcısının itibar kazanması ve Twitter'da milyonlara ulaşmasının üç yolu

Önemli sonuçlar

Fırsat

Suudi Arabistan'ın telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısı Saudi Telecom Company (@STC_KSA) toplumda marka bilinirliği ve itibar oluşturmak istedi. Marka, doğrudan taktiksel satış gündemi yaratmadan tüketicilere ulaşmanın yollarını arıyordu. Yaklaşan Ramazan ayıyla beraber, @STC_KSA kutsal ayla bir bağlantı kurarak geniş bir kitleyle etkileşime girmeye karar verdi.

Strateji

@STC_KSA  #Mecca_Live Sponsorlu Gündemini kullanarak Ramazan ayında kutsal Mekke şehrinde düzenlediği etkinlikleri geniş bir kitleye duyurdu. Sponsorlu Gündem dört ülkeyi hedefliyordu: Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve BAE. Ayrıca @STC_KSA , bu ülkelerde mesajını güçlendirmek için Sponsorlu Tweetler de kullandı.

Etkileşimi artırmak için özel bir olayı gerçek zamanlı olarak kutlayın.

kutsal Ramazan ayı, Suudi Arabistan'daki ve dünya genelindeki Müslümanlar için önemli bir olaydır. @STC_KSA bu kutsal ayla ilgili pozitif bir sohbet ortamı yarattı ve bölgedeki kitleyle etkileşim kurabilmek için Ramazan ayı boyunca Mekke'deki Müslüman ziyaretçilerin canlı video yayınlarını paylaştı.

Kitlenin etkileşim kurabileceği içeriğe sahip bir Sponsorlu Gündem oluşturun.

@STC_KSA, İslamiyetin merkezi olan Mekke'de Ramazan'ın nasıl kutlandığını göstermek için #Mecca_Live adlı bir Sponsorlu Gündem başlattı. Kullanıcılar, Mekke'de kendi resimlerini ve Ramazan'la ilgili hikayelerini paylaşmaları için teşvik edildi. Diğer markalar sohbete katılarak Mekke ve İslam dini hakkında pozitif mesajlar paylaşan @STC_KSA markasına teşekkür etti ve kampanyanın yarattığı heyecan dalgasını ve itibarı paylaştı.

Daha geniş erişim için Sponsorlu Tweetlerle çarpıcı video içerikleri paylaşın.

@STC_KSA, Müslümanlar için Mekke'ye gitmenin önemini anlatan video içerikleri oluşturdu ve bunları #Mecca_Live etiketi altında paylaştı. Ayrıca marka, oluşturduğu bu etkileşimli içeriği dört ülkedeki yeni kitlelere ulaştırmak için Sponsorlu Tweetler de kullandı.

Başarılı Çıkarımlar

@STC_KSA kampanyası kitleler tarafından son derece olumlu bir şekilde karşılandı. Gerçek zamanlı dinleme araçları kullanıcı katılımının tamamının pozitif olduğunu gösteriyordu. Marka, #Mecca_Live Sponsorlu Gündemiyle 15 milyon görüntülenme ve 1,9 milyon bahseden sayısına ulaştı. Etkileşim oranı %7,2 olurken etkileşim başına maliyet (CPE) 0,08 $ düzeyindeydi. Hesapla ilgili bahsedenlerin sayısı iki kat arttı ve yeni günlük takipçi sayısında %50 oranında artış oldu. @STC_KSA’nın #Mecca_Live Sponsorlu Gündemi, altındaki birincil Tweet ile yalnızca üç günde 5,6 milyon kullanıcıya ulaştı.

Ekip

Starcom Mediavest Group (@Global_SMG) strateji, planlama, dijital temsil, veri, analiz ve araştırma alanlarında markalara destek veren global bir reklam ve medya ajansıdır.

Tek bir hedef belirledik: Ramazan ayının 27'sinin arifesinde Mekke'deki canlı dua yayını sırasında İslam dininin verdiği huzuru tüm dünyanın hissetmesi için #Mecca_Live etiketiyle coğrafi tanıtım yaparak STC Twitter topluluğunun gündemimizi güçlendirmesini sağlamak. Bu strateji, pozitif bir duygu yarattı ve takipçilerin etkileşime girmesini teşvik etti.

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon