Örnek Olay İncelemesi

Bir haberleşme sağlayıcısı için Twitter ile itibar kazanmanın ve milyonlara ulaşmanın üç yolu

Sonuçlar

Fırsat

Suudi Arabistan'ın telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısı Saudi Telecom Company () toplumda marka bilinirliği ve itibar oluşturmak istiyordu. Marka, doğrudan taktik satış gündemleri olmadan tüketicilere ulaşmanın yollarını arıyordu. Yaklaşan Ramazan ayıyla beraber, bu kutsal ayla bağlantı kurarak daha geniş bir kitleyle etkileşime girmeye karar verdi.

Strateji

   Sponsorlu Gündemini kullanarak Ramazan ayında kutsal Mekke şehrinde düzenlediği etkinlikleri geniş bir kitleye duyurdu. Sponsorlu Gündem dört ülkeyi hedefliyordu: Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve BAE.   , bu ülkelerde mesajını güçlendirmek için Sponsorlu Tweetler de kullandı.

Etkileşimi artırmak için özel bir olayı gerçek zamanlı olarak kutlayın.

Kutsal Ramazan ayı, Suudi Arabistan'daki ve dünya genelindeki Müslümanlar için önemli bir olaydır.  bu kutsal ayla ilgili pozitif bir sohbet ortamı yarattı ve bölgedeki kitleyle etkileşim kurabilmek için Ramazan ayı boyunca Mekke'deki Müslüman ziyaretçilerin canlı video yayınlarını paylaştı.

Kitlenin etkileşim kurabileceği içeriğe sahip bir Sponsorlu Gündem oluşturun.

, İslam dininin merkezi olan Mekke'de Ramazan'ın nasıl kutlandığını göstermek için adlı bir Sponsorlu Gündem başlattı. Kullanıcılar, Mekke'de kendi fotoğraflarını ve Ramazan'la ilgili hikayelerini paylaşmaları için teşvik edildi. Diğer markalar sohbete katılarak Mekke ve İslam dini hakkında pozitif mesajlar paylaşan markasına teşekkür etti ve kampanyanın yarattığı heyecan dalgasını ve itibarı paylaştı.

Daha geniş erişim için Sponsorlu Tweetlerle çarpıcı video içerikleri paylaşın.

, Müslümanlar için Mekke'ye gitmenin önemini anlatan video içerikleri oluşturdu ve bunları etiketi altında paylaştı. Ayrıca marka, oluşturduğu bu etkileşimli içeriği dört ülkedeki yeni kitlelere ulaştırmak için Sponsorlu Tweetler de kullandı.

Başarılı Çıkarımlar

kampanyası kitleler tarafından son derece olumlu karşılandı. Gerçek zamanlı dinleme araçları, kullanıcı katılımının tamamının pozitif olduğunu gösteriyordu. Marka,  Sponsorlu Gündemiyle 15 milyon görüntülenme ve 1,9 milyon bahseden sayısına ulaştı. Etkileşim oranı %7,2 olurken etkileşim başına maliyet (CPE) 0,08$ düzeyindeydi. Hesabın bahseden sayısı iki kat arttı ve yeni günlük takipçi sayısında %50 artış oldu. ’nın Sponsorlu Tweeti altındaki birincil Tweet, sadece üç günde 5,6 milyon kullanıcıya ulaştı.

Ekip

Starcom Mediavest Group () strateji, planlama, dijital temsil, veri, analiz ve araştırma alanlarında markalara destek veren global bir reklam ve medya ajansıdır.

Tek bir hedef belirledik: Kadir Gecesi'nde Mekke'deki canlı dua yayını sırasında İslam dininin verdiği huzuru tüm dünyanın hissetmesi için etiketiyle coğrafi tanıtım yaparak STC Twitter topluluğunun gündemimizi güçlendirmesini sağlamak. Bu strateji, pozitif bir duygu yarattı ve takipçilerin etkileşime girmesini teşvik etti.

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon