Sınıfında En İyisi

( ) ödülü: Dünyayı yerinden oynatan kampanyalar

( ) ödülünü kazananlar doğru zamanda ve doğru yerde insanlara ulaşarak, küresel çapta ses getiren işlere imza attılar

() ödülü duygulara dokunan ve dünya çapında başarı kazanan kampanyaları ödüllendiriyor. Kazananlar sosyal sorunlara eğildiler, kriz durumlarında yardıma koştular ve 140 karakter ile dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceklerini kanıtlayarak, Twitter dünyasını genel olarak iyilik yapmak için kullandılar.

#Scale (#Ölçek)

gold

Campaign: Dear Media

, kadınların güzellik kavramını kendilerine göre tanımlamaları konusunda onlara güç veren hareketin öncülerinden biridir. , dünyanın en büyük spor etkinlikleri öncesinde veya bu etkinlikler sırasında kadın atletler hakkında yapılan cinsiyetçi yorumlarla mücadele etmek için dünya üzerindeki bütün hayranlara saldırgan Tweetleri orijinal kaynaklarına () etiketi ile geri yollama olanağı sağladı. Bu, her gün görülen cinsiyetçiliği gün ışığına çıkaran güçlü, etkileşimli ve sessiz bir başkaldırma biçimiydi.

Marka:
Ajanslar: , , ,
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
Dear Media müthiş derecede etkileyici Twitter hedef kitlesi ile yankılanarak güzellik sohbetini, gerçek anlamda güvenilirlikten çoğunlukla yoksun olan medya kaynaklarının aksine daha güçlü ve halka açık bir şekilde ele almamızı sağladı. Kampanya 40.000'den fazla kullanıcı Tweetine ilham olarak 'i () dünyada gündem etiketi yaptı ve 321 milyondan fazla hedef kitleye ulaştı. Ayrıca 1,2 milyondan fazla medya görüntülenmesi elde etti. Nihayetinde kampanyanın devam ettiği üç aylık dönem boyunca Dove, en popüler 30 etiket arasında yer alarak 'i () küresel olarak çevreleyen tek markaydı. 

silver

Campaign: #DeliveringLiveKumamotoEarthquakeUpdates (#KumamotoDepremGelişmeleriniCanlıAktarıyoruz)

Japonya, Kumamoto'daki bir dizi yıkıcı depremin ardından mobil TV uygulaması , önceden planlanan Sponsorlu Gündemi yerine insanları kendi haber kanallarına yönlendirecek olan bir Sponsorlu Gündem belirleyerek habere anlık bir karşılık verdi. Böylece Kumamoto'daki ve dünyanın her yerindeki insanların gerçek zamanlı olarak bilgi alışverişi yapmasını sağladı. Bunu izleyen iki hafta boyunca kriz desteğine Kumamoto'daki felaketten etkilenen vatandaşların Tweetlerini bildirerek devam etti. Bu çaba, yurttaş gazeteciliğine ön ayak oldu ve yerleşim bölgesindeki kişilerin kendi hikayelerini anlatmalarına imkan tanıdı.

Marka: 
Ajans: 
Ülke: Japonya

Kampanya nasıl gitti?
uygulaması depremden yalnızca iki gün önce kullanıma sunulmuştu. İki haftalık kampanyası süresince 10 milyondan fazla indirme sayısını gördü. Kampanya 2,5 milyon Tweete ilham oldu ve 20.000'den fazla Twitter takipçisi kazandı.

bronze

Campaign: #DayItForward (#BirGünDeSenVer)

kampanyası ile , insanların 29 Şubat hakkındaki "fazladan bir gün" algısını değiştirerek bu günü "iyi bir şey yapmak için fazladan 24 saat" haline getirdi. Şirket, ünlülerle ve yaptıkları iyiliklerle tanınan etki sahibi kişilerle (sizden bahsediyoruz ve ) bu günü tanıtmak için işbirliği yaparak sürpriz iyilikler planladı ve müşterilerini kendi olumlu davranışlarını kayda almaları için cesaretlendirdi.

Marka:
Ajans:
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
(), 872 milyondan fazla görüntülenme elde etti. (Referans olması açısından: bu sayı bir gün önce yayınlanan Akademi Ödüllerinin toplam izlenme sayısından fazladır ve 2016 Super Bowl 50 TV hedef kitlesini aşmıştır). Özel () Twitter emojisinden 58.000'den fazla defa bahsedildi ki bu da bütün otomobil emojilerinin o zamana kadar kullanılma sayısından fazlaydı ve ABD'deki Artık Gün (29 Şubat) boyunca dördüncü en popüler Twitter gündemiydi.