Best in Class

#Scale (#Ölçek) ödülü: Dünyayı yerinden oynatan kampanyalar

#Scale (#Ölçek) ödülünü kazananlar doğru zamanda ve doğru yerde insanlara ulaşarak, küresel çapta ses getiren işlere imza attılar

#Scale (#Ölçek) ödülü duygulara dokunan ve dünya çapında başarı kazanan kampanyaları ödüllendiriyor. Kazananlar sosyal sorunlara eğildiler, kriz durumlarında yardıma koştular ve 140 karakter ile dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceklerini kanıtlayarak, Twitter dünyasını genel olarak iyilik yapmak için kullandılar.

#Scale (#Ölçek)

gold

Campaign: Dear Media

@Dove, kadınların güzellik kavramını kendilerine göre tanımlamaları konusunda onlara güç veren hareketin öncülerinden biridir. @Dove, dünyanın en büyük spor etkinlikleri öncesinde veya bu etkinlikler sırasında kadın atletler hakkında yapılan cinsiyetçi yorumlarla mücadele etmek için dünya üzerindeki bütün hayranlara saldırgan Tweetleri orijinal kaynaklarına #MyBeautyMySay (#BenimGüzelliğimBenimKararım) etiketi ile geri yollama olanağı sağladı. Bu, her gün görülen cinsiyetçiliği gün ışığına çıkaran güçlü, etkileşimli ve sessiz bir başkaldırma biçimiydi.

Marka: @Dove
Ajanslar: @Razorfish, @Mindshare_NA, @EdelmanPR, @VaynerMedia
Ülke: ABD

Kampanya nasıl gitti?
Dear Media müthiş derecede etkileyici Twitter hedef kitlesi ile yankılanarak güzellik sohbetini, gerçek anlamda güvenilirlikten çoğunlukla yoksun olan medya kaynaklarının aksine daha güçlü ve halka açık bir şekilde ele almamızı sağladı. Kampanya 40.000'den fazla kullanıcı Tweetine ilham olarak #MyBeautyMySay'i (#BenimGüzelliğimBenimKararım) dünyada gündem etiketi yaptı ve 321 milyondan fazla hedef kitleye ulaştı. Ayrıca 1,2 milyondan fazla medya görüntülenmesi elde etti. Nihayetinde kampanyanın devam ettiği üç aylık dönem boyunca Dove, en popüler 30 etiket arasında yer alarak #sexism'i (#cinsiyetçilik) küresel olarak çevreleyen tek markaydı. 

silver

Campaign: #DeliveringLiveKumamotoEarthquakeUpdates (#KumamotoDepremGelişmeleriniCanlıAktarıyoruz)

Japonya, Kumamoto'daki bir dizi yıkıcı depremin ardından bir mobil TV uygulaması olan @AbemaTv, önceden planlanan Sponsorlu Gündem'i insanları kendi haber kanallarına yönlendirecek olanla değiştirerek habere anlık bir karşılık verdi ve böylece Kumamoto ile dünya üzerindekilerin bilgi alışverişini gerçek zamanlı olarak sağlamaya olanak tanıdı. Bunu izleyen iki hafta boyunca @AbemaTV kriz desteğine Kumamoto'daki felaketten etkilenen vatandaşların Tweetlerini bildirerek devam etti. Bu çaba, yurttaş gazeteciliğine ön ayak oldu ve yerleşim yerindeki kişilerin kendi hikayelerini anlatmalarına imkan tanıdı.

Marka: @AbemaTV
Ajans: @CyberAgentInc
Ülke: Japonya

Kampanya nasıl gitti?
@AbemaTV uygulaması depremden yalnızca iki gün önce kullanıma sunulmuştu. İki haftalık kampanyası süresince 10 milyondan fazla indirme sayısını gördü. Kampanya 2,5 milyon Tweete ilham oldu ve @AbemaTV 20.000'den fazla Twitter takipçisi kazandı.

bronze

Campaign: #DayItForward (#BirGünDeSenVer)

#DayItForward (#BirGünDeSenVer) kampanyası ile @chevrolet, 29 Şubat'ın insanların gözünde "benim için fazladan bir gün" algısını değiştirerek bu günü "iyi bir şey yapmak için fazladan 24 saat"e çevirdi. Şirket, ünlülerle ve yaptıkları iyi işlerle tanınan etki sahibi kişilerle (sizden bahsediyoruz @Mike_Tompkins ve @KevinSpacey) günü tanıtmak için iş birliği yaparak sürpriz iyilikler planladı ve müşterilerini kendi kibar davranışlarını kayda almaları için cesaretlendirdi.

Marka: @chevrolet
Ajans: @Carat_USA
Ülke: ABD

Kampanya nasıl gitti?
#DayItForward (#BirGünDeSenVer), 872 milyondan fazla görüntülenme elde etti. (Referans olması açısından: bu sayı bir gün önce yayınlanan Akademi Ödüllerinin toplam izlenme sayısından fazladır ve 2016 Super Bowl 50 TV hedef kitlesini aşmıştır). Özel #DayItForward (#BirGünDeSenVer) Twitter emojisinden 58.000'den fazla defa bahsedildi ki bu da bütün otomobil emojilerinin o zamana kadar kullanılma sayısından fazlaydı ve ABD'deki Artık Gün (29 Şubat) boyunca dördüncü en popüler Twitter gündemiydi.