Sınıfında En İyisi

( ) ödülü: Şu an olup bitenler

( ) ödülü olup bitenler hakkında farkındalık yaratan kampanyaları kutluyor.

Twitter geniş izleyici kitleleri ile 140 karakter hızında anlık bağlantılar kurabileceğiniz aydınlatıcı bir ışık... () ödülü günlük anlar ve global etkinlikler ile ilgili canlı ve anlık sohbetler yaratmış Twitter kampanyalarını ödüllendiriyor. Bu kampanyalar Twitter'ı kasıp kavuran o işleri yarattılar. Çünkü hepimiz şu anda olup bitenler hakkında konuşmak istiyoruz. Hem de canlı olarak.

#Live (#Canlı)

gold

Campaign: Ready. Set. Race (Hazırlan. Hazır. Başla)

"Ready. Set. Race" kampanyası, yıllık Daytona 500 oto yarışının yaklaşmasıyla beraber hayranların içindeki yarış ruhunu ateşleme ve etkileşimi artırma amacını benimsedi. Tescilli emojisi ve Daytona tarlaları üzerine resmedilmiş Twitter logosu ile , 500 yarış etiketini Twitter'da tanıttı. Kampanya, hayranları canlı yarış sırasındaki farklı anlarda özel etiketleri gerçek zamanlı Tweetleyerek gerçek sürücü ekipmanları (bayraklar, kasklar, çarpışmalardan kalan bükülmüş metal parçaları) için "yarışmaya" teşvik etti. Bütün iş, hızlı arabalarda ve hızlı parmaklarda bitiyordu.

Marka:
Ajans:
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
NASCAR tarihin en büyük sosyal medya fırlayışını yaptı: bir dakikadan az sürede 13.000'den fazla kez bahsedildi. Ayrıca, Twitter'daki takipçilerinde %640 oranında artış, canlı hedef kitlede %22,5 büyüme gördü ve yıllar boyu artan etkileşim oranını üçe katlayarak yarış gününün şimdiye kadar en çok rağbet gören sezon açılışı olmasını sağladı.

silver

Campaign: #PlayMelbourne (#MelbourneuOynat)

Tourism Victoria, Melbourne şehrini göstermek için Periscope üzerinde kampanya yayını yaparak dünya üzerindeki potansiyel yolcularla, Victoria'nın sahil başkentinde yaşanabilecek yakından, filtresiz ve sürekli evrilen deneyimler arasında bağlantı kurdu.

Ajans, küçük bir topun içine kamera yerleştirerek sıradan insanların kamera karşısına geçip en sevdikleri mekanları paylaşmalarını eğlenceli ve stressiz bir hale getirdi. İzleyiciler ayrıca gerçek zamanlı olarak sorular sorabiliyor ve etkileşime girebiliyorlardı. Tourism Victoria, bir yere Periscope kullanarak bu kadar çabuk ve içten bir şekilde hayat verebilen dünya üzerindeki ilk turizm acentesiydi.

Marka:
Ajans:
Ülke: Avustralya

Kampanya nasıl gitti?
Play Melbourne Live (Melbourne'u Canlı Oynat), toplamda 40 Periscope yayınından 28.500 video görüntülenmesi ile başka sosyal medya platformları üzerinde toplamda 11,5 milyon toplam video görüntülemesi ve 7,9 milyon etkileşim (görüntüleme, tıklanma, beğeni ve paylaşım) aldı.

bronze

Campaign: Prius Super Bowl Live Tweet (Prius Super Bowl Canlı Yayında Tweet)

Super Bowl'un muazzam hedef kitlesinin ilgisini çekmek ve Prius TV reklamının etkisini artırmak için  , izleyicilerine bir sonraki reklamın bir parçası olma fırsatını verdi. Hikaye "ödünç alınmış" bir Prius ile günlerdir firarda olan haydutlarla alakalıydı. İlk reklamın yayınlanmasıyla , Twitter'ı kendinden geçirerek hedef kitleyi haydutlar lehine Tweet atmaya davet etti. İkinci reklamda, ülkenin her yerinden sokaklara dökülen insanlar üstünde seçilmiş hedef kitle Tweetler'inin yer aldığı el yapımı pankartlar ile haydutların firar edişini kutladılar.

Marka:
Ajans:
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
Prius, reklamın yayınlandığı andan maçın sonuna kadar Twitter'da ülke gündemindeydi. Ayrıca Toyota, kıyaslamada %7,2 artışla, o an Twitter'daki otomotiv üreticileri arasında %25'lik bir payla boy gösterdi.