Sınıfında En İyisi

( ) ödülü: Yatırımının karşılığını en iyi şekilde almak olarak da bilinen ödül

( ) ödülü şaşkınlıktan ağızları bir karış açık bırakan ROI sonuçları için tamamen kendi stratejilerini kullanan kampanyaları kutlar.

() ödülü kazananları Twitter'ın canlı, interaktif ve global becerilerini anladı ve markaları ile dikkat çekici sonuçlara ulaşmak için bu özellikleri en iyi şekilde kullandı. Ortalığı kasıp kavuran, dev fırtınaları yaratan işte bu küçük ama zekice fikirlerdi.

#Impact (#Etki)

gold

Campaign: Hungerithm

"Açken sen, sen değilsin" sloganı akıllara kazınan , Twitter'ın ruh halinin yemek saatleri arasında huysuzlaştığını fark etti. Evet, internet bile acıktığında sinirleniyor. Twitter'ın ortak ruh halini ve duyarlılığını izleyen Snickers Hungerithm isimli algoritma imdada yetişti. Twitter'ın ruh hali sakinken, Snickers'ın 7-Eleven raflarındaki fiyatı 1,75 Avustralya Doları'nda kaldı. Fakat ruh hali dibe vurduğunda fiyat da onunla beraber düştü. İnternet ne kadar öfkelenirse Snickers da o kadar ucuzluyordu. Mağaza içi satın alıma sosyal promosyonu birbirine bağlayan Hungerithm, insanların Twitter'ın ruh halini her 10 dakikada bir kontrol ederek telefonlarından kupon almalarına izin veriyordu.

Marka:
Ajans:
Ülke: Avustralya

Kampanya nasıl gitti?
Beş hafta süren kampanya ile 30 milyon kazanılmış medya görüntülenmesi ve 150'nin üzerinde online makale elde edilirken, 1,4 milyon Avustralya Doları'nı aşan hakla ilişkiler değeri üretildi. Twitter üzerinde markadan bahsedenler %120 oranında arttı. Bu da web sitesi ziyaretlerini artırarak, karşılaştırma ölçütlerinin %400 üzerine çıkmasını sağladı.

silver

Campaign: #RedCups (#KırmızıBardaklar)

Birleşik Krallık'ın ilk özel markalı emojisi ve kağıt bardaklardan yapılma Yılbaşı ağacı ile , ünlü () kutlama dönemi yaklaşırken bir heyecan dalgası yaratmayı başardı. Tamamen bütünleştirilmiş kampanya PR, mobil reklamlar ve dış mekan reklamlarını kullanmanın yanı sıra Twitter'ı merkezine koydu ve ne zaman bir müşterisi () ifadesini Tweetlese Londra'daki King's Cross İstasyonu'ndaki Yılbaşı ağacındaki bir bardağı ışıklandırdı. İnsanlar da buna çok iyi karşılık verdi.

Marka: 
Ajans: 
Ülke: Birleşik Krallık

Kampanya nasıl gitti?
  (), şüphesiz 'nin düzenlediği en başarılı ve merak uyandıran sosyal kampanyasıydı. Hedef kitleye sunulmasından dört gün sonra 22 milyondan fazla insan ikonik   () mesajıyla dijital ya da fiziksel olarak bir şekilde karşılaşmıştı. 100.000'in çok üzerinde insan   () sohbetine katıldı ve ilk günden 39.000 kişi etiketi kullandı. Bu süre içinde normalden 15 katı daha fazla takipçi çeken bu kampanyadan Twitter'da 6 kat daha fazla bahsedildi. Mutlu bir Noel kutlaması olduğu kesin. 

bronze

Campaign: Hellmann'ın Tuhaf Sandviçi

sadece mayonez kullanımını artırmak değil, "yeni yeme fırsatları" da yaratmak istiyordu. İnsanları en tuhaf sandviç tariflerini paylaşarak garip hediyeler (mesela, domuz pastırması şeklinde atkı) kazanma şansı yakalamaya davet eden () kampanyası geldi. () kampanyası ayrıca 24 saat süren Sponsorlu Gündem, müşterilerin bir parmak hareketiyle dijital ortamda sandviç yapmalarına izin veren ScratchReel özelliğini ve "tuhaflık"larıyla gurur duyan ve gibi ünlüleri içeriyordu. Fıstık ezmesi, muz ve mayonez isteyen var mı?

Marka: 
Ajans: 
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
Yayınlandığı gün Sponsorlu Gündem etkileşim oranı %16,65'e çıkarak Unilever'in tarihi boyunca en çok başarı gösteren sponsorlu etiket oldu. Kampanyanın genel etkileşim oranı olan %15,40'ın yanı sıra 100.000'den fazla tuhaf sandviç Tweeti tüm beklentilerin ötesine geçti.