Sınıfında En İyisi

( ) ödülü: çünkü kimse hatta bekletilmeyi sevmez

( ) ödülü, müşteri hizmetlerinde devrim yaratmak için Twitter'ı kullanan işletmeleri ödüllendiriyor.

Twitter dünyanın en büyük öneri kutusudur ve müşteri hizmetlerinden yararlanırken asla hatta beklemezsiniz. () ödülü, müşterilerini gerçek zamanlı olarak dinleyerek ve cevaplayarak onları yaşam boyu dostları ve marka savunucuları yapmak için Twitter'dan faydalanan şirketleri kutlar.

#Customer (#Müşteri)

gold

Campaign: @AppleSupport'un Açılışı

Çevrimiçi müşteri hizmetlerinin ortalama geri dönüş süresi 17 saat. Saat!  , bu üzücü istatistikle ilgili bir şeyler yapmaya karar vererek müşteri sorularına ve yorumlarına yanıt vermek için Twitter'ı kullanmaya başladı. Twitter'ın canlı yapısı sayesinde müşterileriyle her zaman sohbet edebilme imkanına da sahipler, böylece verdikleri zengin medya içeren cevaplar ile insanlara en çok yardıma ihtiyaç duydukları anda yardımcı olabiliyorlar.

() Ödülü:
Marka:
Ajans: Media Arts Lab
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
, müşterilerinden müthiş bir geri bildirim aldı ve hesabın açıldığı Mart 2016'dan beri 150.000'den fazla beğeni ve Retweet aldı. , ortalama etkileşim ve takipçiler¹ için ortalama etkileşim alanlarında tüm destek hesapları arasında 1. sırada geldi.

silver

Campaign: #SigueTuEnvio (#KargonuzuTakipEdin)

DHL’e en sık gelen müşteri sorusu şu: Kargom nerede? (Gelen tüm müşteri destek sorularının yaklaşık %70’i.) Bu soruya çabuk yanıt bulabilmek için , kargoları takip eden ve kargo varış yerine doğru ilerledikçe müşterilere güncel bilgiler sunan bir Twitter uygulaması geliştirdi. Bu yaklaşım DHL’in müşteri hizmetlerine yönelik çabalarını düzene sokarken müşterilerin de kargolarını çabucak takip edebilmelerini sağladı.

Marka:
Ajans:
Ülke: Meksika

Kampanya nasıl gitti?
Uygulama ilk altı ay içerisinde 15.000’den fazla müşteriye hizmet verdi. 25.000 takip numarasının girilmiş olması demek DHL çağrı merkezinin 25.000 kez daha az aranmış olması anlamına geliyordu. Alınan geri bildirimler son derece olumlu olurken Twitter'ın da daha mutlu bir müşteri topluluğuna ev sahipliği yaptığını gösterdi.

bronze

Campaign: Société Générale

Fransız bankacılık devi Société Générale (), Twitter hakkında yapılan ilk markaya özgü TV kampanyasında müşteri hizmetine yöneltilen soruları Twitter’da 30 dakika içinde yanıtlamaya çalıştıklarını duyurdu. Verdikleri mesaj basitti: Tüm günlerimiz dolu. Twitter’ı kullanın ve zaman kazanın.

Marka:
Ülke: Fransa

Kampanya nasıl gitti?
Kampanya 110 milyon izlenme sayısına ve etkileşime ulaştı, böylece markanın müşteri hizmetleri çabalarının dijital bir değişim geçirmesine yardımcı oldu.

Dipnot:
¹ Kaynak: Twitter Veri Hizmetleri