Sınıfında En İyisi

( ) ödülü: Aramızdaki yaratıcı beyinleri kutlama

( ) ödülü Twitter'da hayat bulan, sınırsız hayal gücünün ve yüksek hedeflerin sembolü olan yenilikleri ödüllendiriyor.

() ödülü Twitter’a bakarak daha önce hiç görmediğimiz kampanyaları oluşturanları tebrik eder. İster işin mutfağında yeni bir kullanım geliştirsin ister hazırlık aşamasında yeni bir söz söylesin, bu kampanyalar şova yeni bir ritim getirdi, sınırları zorladı ve gerçekten kendi harika gösterisini yarattı.

#Creativity (#Yaratıcılık)

gold

Campaign: #LiveIntheMovies (#FilmlerdeYaşa)

Küresel kiralama acentesi , eskiden olsa Oscar Töreni sırasında bir TV reklamı yayınlayamazdı. Hatta Oscar Töreni'nden bahsedemezdi bile. () kampanyası, 'nin Oscar Töreni'nin muazzam büyüklükteki hedef kitlesine komik, kişisel ve eğlenceli Tweetler ile ulaşmasını sağlayan dahiyane bir çözümdü.

Kampanya, Twitter'daki hedef kitleye en çok hangi filmde yaşamak isteyeceklerini sordu ve hayalini kurdukları yerlerle eşleşen listeleri cevap olarak Tweetledi. Örneğin, "Jurassic Park"ta yaşamak isteyen biri için Costa Rica kıyılarındaki minik bir ada tavsiye edildi. Sonrasında , Oscar kazanan filmler TV'de anons edilirken tam da o filmlerden fırlamış gibi görünen yerlerin listelerini Tweetleyerek daha da ileri gitti (ve canlı yayına katıldı).

Marka:
Ajans:
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
Oscarlar'ın verildiği hafta sonu süresince , medya tahminlerinin ötesinde sosyal sohbet seviyelerine vardı ve hem sohbet hem de erişim açısından para harcanmış TV reklamverenlerinin çok önüne geçti. Kampanya 63 milyon görüntülenme ve 1,3 milyon video görüntülenmesi ile Oscarlar'ın yayınlandığı hafta sonu süresince diğer tüm markaları geride bıraktı. TV reklamı olmaksızın bu türden ve bu büyüklükte bir etkin etkileşim yaratmak, kültürü takip etmektense yaratmaya harika bir örnekti.

silver

Campaign: #PlayMyTweet (#TweetimleOyna)

Fikir basitti: () etiketini kullanarak James Harden'dan bir istekte bulunun,  bunu topun üstüne bastırsın ve James de atsın. Eğer atışı kaçırırsa Tweetin istediği şeyi yapsın. Ve insanlar gerçekten bazı tuhaf şeyler de istediler. Adamcağız "I'm a Little Teapot" (Ben Bir Küçük Çaydanlığım) şarkısını sonuna kadar söylerken dans da etmek zorunda kaldı. Kampanyayı tanıtmak için  , etkinliğe kalan birkaç hafta boyunca bir dizi Sponsorlu Tweet kullandı. Tabii bir de dev NBA yıldızını.

Marka:
Ajans:
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
Foot Locker, hedef kitlesine NBA'in en büyük yıldızlarından biriyle eşsiz bir etkileşim sunarken Twitter'da 120 milyondan fazla kez görüntülenme aldı ve hedeflediğinin çok daha ötesini elde etti.

bronze

Campaign: Taco Emoji Motoru

Evrende önemli bir eksiklik vardı: taco emojisi. Taco Bell bu yanlışı düzeltmeye karar vererek başarılı bir Change.org imza kampanyası başlattı. Bu kampanya yeteri kadar duyulduğunda Twitter kampanyasını başlatmaya hazırdı: () etiketini kullanma. Marka, 'e bir taco ile birlikte başka bir emoji yollayan herkese otomatik olarak Tweetlenecek GIF'ler oluşturan sanatçılarla çalıştı. Bir taco ile ödül kupası Tweetlediğinizde Olimpik madalya standı ile taco kazandıran altın ödülü alabiliyordunuz. Taco ile Yılbaşı ağacı emojisi, taco teslimatlarınızı Noel Baba ve ren geyikleri ile gerçekleştiriyordu. 1.225'ten fazla yanıt alındı. Başka bir deyişle: saatler boyu süren taco dolu bir eğlenceydi bu.

Marka: cobell
Ajans: 
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Kampanya nasıl gitti?
Sonuç olarak,   taco emojisinin yokluğundan çok iyi faydalandı. Emoji kullanıma sunulduğu gün markadan, şirketin Twitter'daki geçmişi boyunca yaşanan herhangi bir günden daha fazla bahsedildi.   (), 798.000'den fazla (ve artmakta olan) etkileşim aldı ve pozitif marka duyarlılığı en yüksek yıllık değerine ulaştı.   () kampanyası popülerliğinin zirvesindeyken her biri ortalama 38 taco emoji birleşimi Tweetleyen ve  'in yanıtlarını sıklıkla Retweetleyen 1.466 eşsiz kullanıcıya sahipti.