Örnek Olay İncelemesi

Telekomünikasyon şirketi Orange, 4G hizmetine olan ilgiyi bir Vine kampanyası ile artırıyor

Sonuçlar

Fırsat

4G'nin Fransa'ya gelmesiyle, telekomünikasyon şirketi , müşterilerini heyecanlandırmak ve daha hızlı olan 4G hizmetine geçişi teşvik etmek için ilgi yaratmak istiyordu.

Strateji

, insanların ünlüler ile etkileşime geçmekten hoşlandıkları varsayımından yola çıkarak dijital ajans armstrong ile birlikte, aralarında ve 'in de bulunacağı dört komedyenin kendilerine eğlenceli şekilde meydan okuyacak kullanıcılara Vine kullanarak anında yanıt verecekleri bir fikir geliştirdi.

Altı saatlik bir zaman zarfı içerisinde, Twitter kullanıcılarından (4G altı saniye) etiketini kullanarak komedyenlere meydan okumaları istendi. Komedyenler sınırlı sayıda isteğe Twitter'a da gönderilen benzersiz bir Vine videosu oluşturarak bizzat yanıt verdiler.

kampanyası tarafından bir Sponsorlu Gündem ve Sponsorlu Tweetler ile desteklediğinden, gün boyunca komedyenler için yüzlerce öneri ortaya atıldı. Ayrıca Facebook ve Foursquare de dahil olmak üzere diğer sosyal medya kanallarından ve blogculardan da kampanyaya geniş şekilde destek geldi.

Marka farkındalığını sağlamlaştırmak için etiketler kullanın.

 , 4G hizmeti hakkında farkındalık oluşturmak için Twitter'ı ve Vine'ı kullandı ve bu mesajı,  adlı bir kampanya oluşturarak etiketinde de destekledi.

Katılımı teşvik edin ve tüketicilere muhteşem içerikler sunun.

 , tüketici ilgisini ateşleyecek güçlü bir kampanya öğesi fikri ile yola koyuldu. Marka daha sonra tüketicilerini kişiselleştirilmiş muhteşem içerikle ödüllendirerek bunu geliştirdi ve bu da hedef kitlesinden beğeni topladı.

Sponsorlu Tweetler ile akılda kalın.

Sponsorlu Tweetler, işletmenizi takipçilerinizin gözü önünde tutar. kampanyası hakkındaki sohbeti canlı tutmak ve taze etkileşimi teşvik etmek için Sponsorlu Tweetleri zaman akışında kullandı.

Başarılı Çıkarımlar

Yaratıcı içerikten ve ünlülerden faydalanılması, Vine'ı Fransa'da kullanan ilk şirketlerden biri olan  'ın hak ettiği karşılığı almasını sağladı. Bu süreçte yüzlerce yeni takipçi kazandı. Buna ek olarak, kullanıcı adlarından ve etiketten binlerce defa bahsedildi ve 12,2 milyon gündem görüntülenmesi gerçekleşti.

Toplamda,  komedyen ekibi, bazıları Twitter'da geniş paylaşım bulan, 145 Vine videosu gönderdi. Bu, 'ın 5,2 milyon medya görüntülenmesi kazanmasına yardımcı oldu.

Editörün notu: Vine Arşivi, 2013'ten 2017'ye kadar  vine.co'ya gönderilen tüm içerikleri barındıran bir zaman kapsülü olarak işlev görür ve Vine Kamerası şimdi herkesin kısa, döngüsel videolar oluşturup bunları Twitter'da paylaşmasına imkan verir.

Bizi en çok etkileyen şey Twitter kullanıcılarının güçlü ve özellikle hızlı etkileşimi oldu... Twitter etkileşime geçme gücünü ve imkanını herkese sunuyor, Vine da ek bir etkinlik ve yaratıcılık katmanı sağlıyor. Bu da başlı başına yeni bir yaratıcı standart oluşturuyor.

Philippe Duhot (), Marka İçeriği ve Sosyal Medya Planlama, Orange France

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon