Örnek Olay İncelemesi

St-Germain Periscope'ta sanatsal, kısa süreli bir deneyim tasarlıyor

Fırsat

İçecek markası St-Germain Liqueur () karışım uzmanlarının baş tacı olarak konumunu güçlendirmek ve "gündelik hayat içinde güzel anlarda yudumlanacak gündüz kokteyli" olarak popülerleşmek için POSSIBLE () reklam ajansıyla iş birliği yaptı. Marka, tüketicileri St-Germain içkisi eşliğinde önemli anları daha sık kutlamaya teşvik etmek için kısacık ve güzel anlar yaşanırken onları unutulmaz kılabilmek amacıyla bir platform arayışına girdi.

Strateji

Periscope, markasına, kitleleriyle samimi bir anda iletişim kurabileceği ve onları katılmaya davet edebileceği bir ortam sundu. Ekip, ödüllü film yönetmeni Floria Sigismondi ile birlikte çalışarak içeceğin vintage tarzı Fransız estetiğini yansıtan altı canlı akış tasarladı.

Kadınların liderlik ettiği POSSIBLE ekibi, Parisli kadınları küçük, özel odalarında gösteren kartpostallara yer veren geçmişteki St-Germain kampanyalarından yola çıkarak, Periscope'ta tasarlanan canlı bir gözetleme şovuyla siyah-beyaz kareleri hayata geçirdi.

iPhone 6 telefonundaki gözetleme deliğinden çekilen cinsel çağrışımlı ancak zarif videolar, izin verilmiş bir röntgencilik anlayışından yola çıkıyordu. Lady St-Germaine'i bir öğleden sonra odasında vakit geçirirken izlemek tüketicilere hayatın geçip giden anlarının doğallığının dolaylı olarak tadını çıkarmanın bir yolunu sunuyordu.

Başarılı Çıkarımlar

Bacardi CEO'sundan film yönetmenine kadar tüm ekip, sıra dışı bir şeyler yapmak için sınırları ortadan kaldırmayı denedi ve farkındalık düzeyinde beklentileri aştı. Sponsorlu Tweet etkileşim oranları, kampanya için %26 düzeyine çıktı. Gözetleme şovu, Twitter'da St-Germain ile ilgili bahsedenlerin sayısını en üst düzeye çıkardı ve bahsedenlerde hakim olan duygu kesinlikle olumluydu.

Ekip

 müşterilerine dijital strateji, performans pazarlaması ve yaratıcı tasarım alanında hizmetler sunan  adlı global ajans ile birlikte çalıştı.

Esas olarak, insanları hayatlarındaki güzelliklerin tadını çıkarmaları ve o anları yakalamaları için teknolojiden yararlanmaya teşvik etmek istiyoruz. Stratejimiz hayata geçirilirken Periscope'un benzersiz bir çarpıcılıkla, reklam vizyonumuzla mükemmel uyuştuğunu büyük bir keyifle fark ettik.

Brandon Geary (), Global Strateji Başkanı - POSSIBLE

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon