Örnek Olay İncelemesi

Seçkin bir TV kanalı marka bilinirliğini artırmak için yeni bir diziyi nasıl kullanabilir?

Sonuçlar

Fırsat

AMC Latinoamérica (), marka bilinirliğini artırmak ve yayınları çevresinde sohbet oluşturmak istiyordu. Merakla beklenen "Fear the Walking Dead" dizisinin ilk bölümü yaklaşırken, bunun çevresinde ilgi oluşturmak için bir fırsat yakaladı. İzleyici sayısında doğrudan artış sağlamak amacıyla Televizyon düşkünlerine erişmek ve insanların diziden olan beklentileri hakkında konuşmaya teşvik etmek için Twitter'a yöneldiler.

Strateji

İki hafta süren kampanya üç ülkeye odaklandı: Arjantin, Kolombiya ve Meksika. Marka erişimini artırmak ve yaklaşan prömiyer hakkında sohbetleri ateşlemek için Sponsorlu Hesapları kullandı. Sponsorlu Videolar ile dizi hakkında merak uyandırıcı özel videolar yayınladı. Prömiyerin olduğu gün, mümkün olduğunca geniş bir hedef kitlenin izlemesini sağlamak için etiketini kullanarak Sponsorlu Gündem başlattı.

Hedef kitle ile etkileşime girmek için etkisi yüksek içerikler oluşturun.

, hedef kitlelerin ilgisini çekmek ve onları aileleri ve arkadaşları ile yeni dizi hakkında paylaşımda bulunmaya ve sohbet etmeye yönlendirmek için merak uyandıran videolar tasarladı. Üç hedef ülkedeki insanların da içeriği ilginç ve ilgili bulmaları için kullanılan dili ve verilen mesajları basit tuttular. Marka, başlangıçtaki hedef kitlesini artırmak ve TV programlarına yoğun ilgi gösteren müşterilere erişmek için Sponsorlu Video kullandı.

Markanızı stratejik bir şekilde tanıtın.

, yeni dizisinin sıkı takipçileri olabilecek kişilere ulaştığından emin olmak istiyordu. Marka TV dizilerini ve filmleri izlemekten zevk alan bir hedef kitle ile bağlantı kurmak için "terör", "dram", "aksiyon" ve "macera" gibi anahtar kelimelere ilgi alanı hedefleme yaparak takipçi sayısını 1.500'den 35.900'ün üstüne çıkardı.

Markanızı stratejik bir şekilde tanıtın.

, halihazırda "Fear the Walking Dead" dizisi hakkında konuşan kullanıcılarla etkileşime girmek için Twitter'ın yenilikçi TV hakkında konuşmaların hedeflenmesi aracını kullandı. Bu araç, belirli televizyon programları hakkındaki tartışmaları nokta atışı yaparak belirlemek ve öne çıkarılan içeriği katılımcılara yönlendirmek için sohbet eşleme teknolojisini kullanır. Bu da markanın sohbeti yönlendirmesine ve Arjantin, Kolombiya ve Meksika'dan ilgili kullanıcıları takipçiye çevirmesine yardımcı oldu.

Başarılı Çıkarımlar

, iki haftalık kampanyası boyunca Sponsorlu Gündeminin 25,1 milyon kez görüntülenmesini ve kullanıcı adından 3.700 defa bahsedilmesini sağladı. Hayranlarla etkileşim, en popüler Sponsorlu Video olan ve 263.547 defa baştan sona izlenen tanıtıcı fragmanda %25 oranında etkileşim oranı ile zirve yaptı. İzlenme başına maliyet (CPV), 0,15$ olan bölgesel ortalamadan kampanyanın ilk haftası için 0,02$ seviyesine, ikinci haftası içinse 0,03$ seviyesine düştü. 0,77$ tutarındaki bir takipçi başına maliyet (CPF) ile 34.400 takipçi edindi.

Twitter'ın mesajları iletme yolu oldukça berraktır. İnsanlara erişim çok daha direkttir ve etiketler ve Twitter'ın sunduğu diğer tüm araçlar sayesinde sohbetin kontrolüne daha fazla sahip olursunuz.

Luiza Lagedo Trindade () Web Ürün Yöneticisi, AMC Networks International - Latin Amerika

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon