Örnek Olay İncelemesi

Twitter'da bir doğrudan yanıt kampanyası yapıyor

Sonuçlar

Fırsat

Nespresso çevrimiçi kahve siparişlerinin hacmini artırmak ve daha fazla aileyi Nespresso makinesi sahibine dönüştürmek için dijital reklamcılığı kullanıyor. Bu da ürünlerini ve tekliflerini doğru kitlelerin karşısına çıkarmak anlamına geliyor.

Strateji

kahve satışı için yıl boyunca Twitter'da doğrudan yanıt kampanyası yürütüyor. Fakat daha fazla evi Nespresso ürünlerini kullanmaya teşvik etmek için, tatillerde çabalarını artırdılar. İşletmelerin Twitter'dan trafiği doğrudan web sitelerine çekmelerine olanak sağlayan bir reklam türü olan Web sitesi kartlarını kullanarak mobil ve masaüstündeki Twitter kullanıcılarını öne çıkardığı yeni bir kahve makinesinin satın alımında 100$ değerinde ücretsiz kahve gibi kampanyalarla çekmeyi başardı. Marka, reklamverenlerin Twitter kullanıcılarının özelleştirilmiş bir listesine erişmelerine olanak sağlayan kişiselleştirilmiş kitleleri hedefleyerek, kampanyasını daha ilgili hale getirdi. daha önce sitesini ziyaret etmiş olan kişileri yeniden hedefledi ve esas listedeki Twitter kullanıcılarına benzeyenlere reklamlar göstermek üzere benzerlik taşıyanlar hedeflemesini ekledi.

Nespresso, ürünlerini öne çıkarmak için Twitter'da yıl boyunca doğrudan yanıt kampanyaları yürütüyor.

Tatiller esnasında, Twitter kullanıcılarından seçkin bir grup kahve makinesi satın almak için özel teklif içeren Sponsorlu Tweetleri gördüler.

Kahve makinesini daha fazla eve sunmak için teklifi indirimler ve ücretsiz kargo ile tatlandırdı.

Tatil sezonu sona ererken tekliflerin de dozu arttı.

Başarılı Çıkarımlar

 her bir kahve makinesi için hedefinin %12 daha altında harcama yaptı; bu sayede kampanya tüm kanallar arasında firmanın en verimli doğrudan yanıt kampanyası oldu.

"Twitter, Ücretli Sosyal'deki doğrudan yanıt kampanyalarımızı ölçeklendirmek için harika bir çözüm oldu" diyor Nespresso ABD'nin sosyal medya pazarlama uzmanı Peter Mollica. "2015'te Twitter ve Merkle ile yakından çalışıp, değerlendirme safhasındaki Twitter kullanıcılarını hem kişiselleştirilmiş hedef kitleler hem de benzerlik taşıyan kitleleri kullanarak nasıl hedefleyeceğimize gerçekten odaklanmayı denedik. Her iki taktik de Nespresso.com'da, uygun bir CPA (kabul edilen teklif başına maliyet) ile ek makine ve kahve satışı olarak bize geri döndü."

2015'te Twitter ve Merkle ile yakından çalışıp, değerlendirme safhasındaki Twitter kullanıcılarını hem Kişiselleştirilmiş Hedef Kitleler hem de benzerlik taşıyan kitleleri kullanarak nasıl hedefleyeceğimize gerçekten odaklanmayı denedik. Her iki taktik de Nespresso.com'da, uygun CPA'larla (kabul edilen teklif başına maliyet) marjinal makine ve kahve satışı olarak bize geri döndü.

Peter Mollica, Sosyal Medya Pazarlama Uzmanı, Nespresso ABD

Kullanılan çözümler

Web sitesi trafiği ve dönüşümler

Mobil çağın zorluklarına karşı gelin ve platformlar arasın dönüşümler sağlayarak sonuçlar elde edin.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon