Örnek Olay İncelemesi

Periscope ile bir canlı etkinlik sponsorluğu hakkında ilgiyi artırıyor

Sonuçlar

Fırsat

Telefon hizmet sunucusu MetroPCS (), Ultimate Fighting Championship'in (UFC) resmi kablosuz sunucusudur. Şirket Twitter'ı UFC ortaklığını genişletmek için hayati önem taşıyan bir kanal olarak görüyor. Heyecanla beklenen bir dövüş için , UFC'nin sıkı hayranları ile etkileşime girip, dövüşçü Ronda Rousey'nin () hayatına özel, sahne arkası bir bakış atmak için Twitter'a tekrar yöneldi.

Strateji

Twitter'ın canlı video yayınlama uygulaması Periscope, markaların müşteriler ile özel, gerçek zamanlı içerik ile etkileşime girmesini kolaylaştırıyor. , Ronda Avustralya'da hazırlandığında, fotoğraf çekimlerine gittiğinde ve dövüş için resmi olarak giriş yaptığında Periscope'u kullanarak UFC hayranlarına kesintisiz içerik sundu.

Süreklilik gösteren bir gönderim ritmi içeriğin taze kalmasını sağladı ve 'e, markanın Periscope hesabı hakkında farkındalık oluşturması için imkan tanıdı. Ana etkinliğin zamanı gelip çattığında, UFC hayranları ve , Ronda Octagon'a doğru yürüyüşünü onun hemen omzunun üzerinden canlı olarak izlediler.

Hayranların Periscope'a olan desteğini erkenden sağlayın.

, Twitter'daki UFC topluluğunun Periscope yayınlarından haberdar olduğundan emin olmak için, markaların insanları doğrudan bir web sitesine yönlendirmesine izin veren bir Twitter reklam formatı olan Web Sitesi Kartlarını kullandı. açılış sayfası hayranların Periscope kullanmaya başlamalarına, takvim hatırlatmaları oluşturmalarına, metin alarmları için kaydolmalarına ve Metro'nun Periscope kanalını izlemelerine yardımcı oldu.

Dövüş yaklaştıkça Sponsorlu Tweetler 'in erişimini genişletmesine ve Twitter'da daha geniş bir kitle oluşturmasına yardımcı oldu.

Yayınlar için doğru ritmi bulun.

İnsanların ilgisini yakalamayı başardığınızda, onu bırakmayın. Büyük dövüşe doğru yaklaşılan haftalarda , hayranların etkileşimde kalmalarını sağlamak için heyecan oluşturucu üç Periscope yayınladı.

"Dövüşe yaklaştığımız haftalarda hayranlar ile sohbet ediyor olmak istiyoruz ve Twitter bunun büyük bir parçasıdır. Twitter bize UFC sohbetlerinin gerçekleştiği yerlerde, gerçek zamanlı olarak bulunmamıza ve aktif UFC hayranlarıyla etkileşime girmek için tasarlanmış ilişkili içerikleri servis etmemize olanak sağlıyor" diyor Lagardère Sports and Entertainment üst düzey yöneticisi Adam Gotts.

Twitter'ı geniş kampanyanıza bağlayın.

kilit ortaklıklardan faydalanarak daha geniş kitlelere erişti. UFC'den ile etiketli gönderileri Retweet etmelerini istediler ve kampanyayı güçlendirmek için marka ile iş birliği yapan diğer UFC dövüşçüleriyle iletişime geçtiler. etkinliği ayrıca UFC ile ilgili web sitelerinde de öne çıkardı ve mesajını Fight Week boyunca UFC'nin Embedded serisinin bölümlerine entegre etti.

Başarılı Çıkarımlar

, için önceki UFC Twitter kampanyalarına kıyasla 2,3 kat daha fazla tıklanma oranı sağlayarak yeni bir standart oluşturdu. Toplamda, 40.600 etkileşim sağladı ve 3,4 milyon kişiye ulaştı. kampanyanın sonucunda 12.000 yeni Periscope takipçisi edindi.

Ekip

Optimedia () tüketici içgörülerini ve marka fikirlerini, iletişim çözümleri yaratmak için kullanan, tam donanımlı bir medya ajansıdır.

Lagardère Sports () sponsorluk danışmanlığı ve aktivasyon konularında uzmanlığa sahip bir küresel spor ve eğlence ajansıdır.

Twitter markalara anın içinde olmalarına ve hayranlar etkinlikler hakkında konuşurlarken gerçek zamanlı etkileşime geçmelerine fırsat tanır. Tüm dünyadan insanları aksiyona dahil etmeyi ve kitlemiz ile kişisel bir ilişki kurmayı başardık; bu diğer platformlarda mevcut olmayan bir fırsattır.

Lauren McCann (), Marka Pazarlama Yöneticisi, MetroPCS

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon