Örnek Olay İncelemesi

Lowe's bağlılık inşa ediyor ve #lowesfixinsix Vine kampanyasını hayata geçiriyor

Sonuçlar

Fırsat

Manhattan'da açılan ilk Lowe's (@Lowes) ev dekorasyonu mağazalarına yönelik farkındalığı artırmak için kolları sıvayan reklam ajansı @BBDONY New York'un en iyi bildiği yöntemden yararlandı: göz alıcı bir Noel vitrini. Ancak bu vitrinlerin hem hızlı yaşayan şehri hem de Lowe's markasını yansıtacak şekilde süslenmesi gerekiyordu.

Strateji

@BBDONY 2013 hiti #lowesfixinsix Twitter kampanyasından ilham aldı. Bu kampanyada tüketicilerin hayatlarını ve evlerini geliştirmek için faydalı ipuçları sunan altışar saniyelik Vine videolarından oluşan bir seriye yer veriliyordu. Macy’s ve Saks Fifth Avenue'nun Noel vitrinlerinde imzası olan @SpaethDesign ile iş birliği yapan ekip, analog dünya için dijital deneyimi yeniden tasarlayan bir vitrin dekorasyonu yaratmak istedi. Oluşturuculardan, mühendislerden ve uzmanlardan oluşan bir ekip, çok sayıda animasyonlu diyorama tasarladı; bu diyoramalarda metal figürler canlanıyor ve mağazanın önünden geçenlerin küçük Manhattan evlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmış altışar saniyelik Vine pratik ipuçlarını müşterilerin dikkatine sunuyordu. Oradan geçenler, mağaza vitrininin dışında bulunan bir düğmeye basarak diyoramaları harekete geçiriyor ve Periscope bu deneyimi New York dışındaki tüketicilerle paylaşıyordu.

Başarıya giden yoldaki adımlar

Orijinal #lowesfixinsix Vine'ları 2013 yılındaki lansmandan bu yana 43 milyondan fazla döngü biriktirdi. Bu faydalı formül, pratik öneriler ve sürpriz ev dekorasyonu bölümlerine eşit şekilde yer veriyordu.

Yakında açılacak olan Manhattan mağazalarına pratik ipuçları ruhunu katan @Lowes ve @BBDONY, Vine kampanyasında gerçek dünya için tersine mühendislik yapan mağaza vitrinleri oluşturdu.

Metal bir figür, Twitter'da üç yıl önce çok sık rastlanan Vine'ları anımsatan altı saniyelik canlı bir loop ile mekandan tasarruf etmek amacıyla bir bisikletin nasıl tavana asılabileceğini gösteriyor.

#lowesfixinsix canlı Vine'larının yayınlanması için kamera arkasında neler yapıldığına bakın.

Başarılı Çıkarımlar

Canlı Vine'ların @Lowes NYC vitrinlerinde sunulduğu üç hafta süresince, yaklaşık 30.000 kişi fiziksel olarak "beğen" düğmesine bastı. Binlerce kişi, deneyimi sosyal medyada paylaştı ve Twitter'da 13,7 milyon görüntülenme elde edildi.

Ekip

@BBDONY Macy’s ve Saks Fifth Avenue gibi perakende satıcıları için Noel vitrinleri tasarlayan @SpaethDesign firmasıyla iş birliği yaparak Chelsea'deki yeni @Lowes vitrini için canlı Vine'lar oluşturdu. Görünüşe göre, canlı bir Vine'ın ardındaki ekibin, Vine videosunu tasarlayan ekipten çok daha büyük olması gerekiyor. Canlı Vine'ın her açısı minyatür set kurucular, karakter tasarımcıları, 3D modelleyicileri ve yazılım mühendislerini kapsayan farklı uzmanlar gerektiriyor; bu uzmanlar farklı hareketlerin ardındaki motorları çalıştıran ayrı ayrı bilgisayarları programlıyor. Ekipte canlı Vine'larda rol alan figürler için kıyafetleri tasarlayan bir terzi bile yer alıyor.

Vine'da bir kampanya öğesinin temel özelliği, yalınlıktır. Vine, markaları vermek istedikleri mesajları altı saniye içinde direkt olarak vermeye zorlar. Bu nedenle Manhattan'da dar alanlarda yaşayan kişilerle alakalı olması gereken ipuçlarına odaklanmaya karar verdik. Reklam ekibimiz bu ipuçlarını nasıl canlandıracağımız konusunda gerçekten çok zaman harcadı.

Molly Adler, Kıdemli Reklam Direktörü, @BBDONY

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon