Örnek Olay İncelemesi

KPMG Small Business yeni yazılımını sürekli devam eden bir yönlendirme yaratma çabası ile tanıtıyor

Önemli sonuçlar

Fırsat

KPMG Small Business (@KPMG_SBA), işletme sahiplerini yeni kullanıma sunulan ve özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış çevrimiçi muhasebe yazılımının faydaları hakkında bilgilendirmek istiyordu. Firma bu ürün hakkında marka farkındalığı oluşturmak ve İngiltere'deki küçük işletme sahiplerinden kayıt ve yönlendirmeler edinmek için Twitter'a yöneldi.

Strateji

@KPMG_SBA, Ekim 2015'ten itibaren, sürekli devam eden bir yönlendirme yaratma kampanyasını Sponsorlu Tweetler'i Yönlendirme Yaratma Kartı ile kullanarak başlattı. Tweet metnindeki mesaj @KPMG_SBA'nın yeni yazılımının küçük işletme sahiplerine sunduğu, tahsis edilmiş bir avukat ve 24 saat çevrimiçi olan finans portalın da aralarında bulunduğu faydalara yoğunlaştı. Tweetlerdeki görseller basitti ve markanın özünü yansıtmak ve anında tanınmak üzere tasarlanmıştı.

Her bir Yönlendirme Yaratma Kartı ile marka, bir avantajı ve açık bir harekete geçme çağrısını paylaşarak Twitter kullanıcılarını daha fazla bilgi almak üzere kaydolmaya teşvik etti.

Kaliteli yönlendirmeleri artırın.

Yönlendirme Yaratma Kartı, @KPMG_SBA'ya, ilgi çekici içeriği küçük işletmelerin zaman akışlarında öne çıkartarak çok sayıda yönlendirme sağlama olanağı sağladı. @KPMG_SBA bunu @kullanıcıadı ve anahtar kelime hedefleme ile birleştirerek, doğru hedef kitleden kaliteli yönlendirmeleri, tam doğru zamanda ve başarıyla oluşturdu.

Süreklilik taşıyan bir momentumu sürdürün.

@KPMG_SBA, mümkün olduğunca fazla kayıt isteği oluşturmak için, sürekli devam eden bir Twitter yönlendirme yaratma kampanyası yürüttü. Bu, firmanın aylarca süren bir Sponsorlu Tweetler kampanyası ile yönlendirmeler topladığı anlamına geliyordu. Kampanyanın zaman süresince güncel kalabilmesi için Tweet metni ve görselleri düzenli olarak değiştirildi.

Doğru hedef kitleye erişin.

@KPMG_SBA'nın kampanyasının başarı sırrı, küçük işletmelerin sahiplerinde ve bağımsız tüccarlarda ses getirmesiydi. Firma bunu sağlamak için @kullanıcıadı hedeflemeyi @businessinsider, @BizGovUk ve @StartUpBritain gibi KOBİ'ler için çevrimiçi kaynakları takip eden kullanıcılarla bağlantı kurmakta kullandı.

Başarı

Kampanya, yönlendirmeden edinilmiş kullanıcıya %12'lik dönüşüm oranıyla, @KPMG_SBA'nın yeni yazılımını tanıtma hedefinin ötesine geçtiğini gözler önüne serdi. Kampanya İngiltere'deki küçük işletme sahiplerinde olumlu etki yaratarak 3,3 milyon görüntülenme kazandırdı. Ayrıca, firmanın normalde edindiği yönlendirme hacminde 3 kattan fazla artış sağladı.

Twitter'daki yönlendirme yaratma kampanyamız beklentilerimizi fazlasıyla aştı! Başlangıçtan itibaren diğer ağlar ve platformlardan %80 oranında daha düşük fiyatlara sahip yönlendirmeler elde ediyorduk.

Dom Moriarty, Sosyal Medya Müdürü, Passion Digital

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon