Örnek Olay İncelemesi

Huawei'nin yeni tableti Sponsorlu Tweetler ile tüm dünyaya ulaşıyor

Önemli sonuçlar

Fırsat

Huawei (@HuaweiMobile) mobil cihazları arasındaki yeni amiral gemisinin duyurusu hakkında büyük bir ilgi yaratmak istiyordu: 6 inçlik yeni "phablet" Ascend Mate 7 (#Mate7). İçlerinde Almanya, İspanya ve İtalya'dan Meksika, Güney Afrika ve Suudi Arabistan'a kadar çok çeşitli ülkelerin yer aldığı 11 farklı pazarda başlıca güçlük, duyurudan sadece birkaç hafta sonra cihazın lansman döneminde bilinirliği arttırmaktı. @HuaweiMobile ihtiyaç duyduğu gerçek zamanlı küresel erişimi elde etmek için Twitter'ı kullandı.

Strateji

@HuaweiDevice yeni ürününü, tüketici elektroniği için Avrupa'nın en büyük uluslararası ticaret fuarı olan IFA Berlin'de, geniş çaplı bir basın toplantısıyla tanıttı. Basın toplantısı yaklaşırken, @HuaweiDevice merak uyandırıcı reklamının videosunu entegre ettiği bir Sponsorlu Tweet göndererek kullanıcılarına "Uğurlu sayınız 7 mi?" sorusunu sordu. Sponsorlu Tweet, kullanıcıları #HuaweiIFA2014 etiketini kullanarak basın toplantısını canlı olarak takip etmeye davet ediyordu. Basın toplantısı boyunca @HuaweiMobile kitlesinin merakla beklediği yeni #Mate7 cihazının başlıca özelliklerini vurgulayan düzenli Tweetler gönderdi. @HuaweiMobile mesajının doğru kitlelere ulaştığından emin olmak için geniş çaplı coğrafi, ilgi alanı ve @kullanıcıadı hedeflemesi kullandı.

Doğru zamanda doğru içerik ile beklentiyi yükseltin.

@HuaweiDevice başka hiçbir yerde bulunmayan ürün bilgilerini Sponsorlu Tweetler ile sunarak hedef kitlesinin etkileşim halinde kalmasını sağladı. Basın toplantısı esnasında Sponsorlu Tweetlerin yayınını, yeni #Mate7 cihazının başlıca ürün özelliklerinin görselleriyle canlı olarak destekleyen @HuaweiMobile takipçileri arasında ilgiyi ve heyecanı artırdı. Bilgilerin belirli bir süre boyunca stratejik olarak yayınlanması, kitlelerin ilgisini etkinlik boyunca canlı tutmaya yardımcı oldu.

Önemli bilgileri paylaşmak için etkileyici görseller kullanın.

Sponsorlu Tweetler, yeni #Mate7 cihazının özelliklerini basit ve hedef kitlenin ilgisini çekecek görsellik eşliğinde, etkileyici bir şekilde sunuyordu. Yeni ürünün fotoğraflarını içeren görselleri güçlü mesajlarla destekleyen @HuaweiMobile yeni ürün yelpazesini vitrine çıkarmayı başardı. Şirket, aynı zamanda ürünün çeşitli pazarlardaki bulunabilirliği ve tavsiye edilen satış fiyatı gibi diğer ayrıntılar için, kullanıcıları bir mini siteye yönlendirdi.

Doğru hedef kitleye bağlanın

@HuaweiMobile, 11 kilit ülkede bulunan çok çeşitli kullanıcıları hedefleyerek, Sponsorlu Tweetler serisini geniş çaplı küresel bir kitleye sundu. İş, oyun, teknoloji ve bilişim, müzik, filmler ve televizyon gibi ilgi alanı hedeflemesi ile coğrafi hedeflemenin birleşimi sonucunda beş milyon kullanıcıya ulaşıldı. Marka, ek olarak gazeteciler ve teknoloji yayın organlarının @kullanıcıadlarını, @Android ve rakip firmalar gibi kullanıcılar üzerinde etkiye sahip olan kişi ve kurumları hedefledi.

Başarılı Çıkarımlar

@HuaweiDevice performans olarak KPI'larını geride bırakan sonuçlar elde etti. Ortalama etkileşim oranı beklenenden %193 daha yüksek ve CPE %80 daha düşük olurken, Twitter takipçilerinin sayısı %3,5 arttı. Şirket, bu kampanyanın başarısının sırrının diğer kullanıcı adlarının takipçilerini hedefleme özelliği olduğuna karar verdi. @HuaweiMobile şu sıralar Twitter takipçilerini artırmayı ve Twitter Reklamları kullanarak daha fazla kampanya yürütmeyi planlıyor.

Ekip

@HuaweiMobile'ın kampanya ortağı global bir medya iletişim ajansı olan OMD Worldwide (@OMD_Worldwide) idi. Omnicom Group'un bir alt kuruluşu olan OMD, küresel kapsama alanı, stratejik entegrasyonu ve yaratıcı inovasyonu ile tanınıyor.

Twitter kullanmanın faydası iki yönlüdür. Öncelikle, bize küresel erişim sağlar. Dünyanın bir ucundan diğerine Tweetleyip, uluslararası bir kitleye erişebiliyoruz. İkincisi, gerçek zamanlı iletişimden faydalanmamızı sağlıyor. Böylece olayları gerçekleştikleri anda Tweetleyebiliyoruz.

@tanrahman, Dijital Danışman, Huawei Technologies, Consumer Business Group

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon