Örnek Olay İncelemesi

, uygulamasıyla ilgili haberleri Twitter üzerinden nasıl ulaştırıyor?

Sonuçlar

Fırsat

 okurlarına son dakika haberleri, analizler ve videolar sunan Wall Street Journal iOS uygulamasının en son sürümünü Asya Pasifik'te tanıtmanın bir yolunu arıyordu. Markalı haber uygulamalarında rekabet çok yoğun olduğu için,  çevrimiçi arenada öne çıkmak ve güçlü bir görünürlük elde etmek için bir çözüme ihtiyaç duyuyordu.

Strateji

  Twitter takipçilerinin haberlerle ve güncel olaylarla daha fazla etkileşime girdiğini gördükten sonra Twitter'ı, dijital görüntüleme ve arama etkinliklerini de içeren kampanyasının başlıca bileşeni haline getirdi.

 Twitter’ın cihaz hedefleme becerilerinin yanı sıra mobil uygulama tanıtımı setinden yararlanarak  uygulamasını iPhone ve iPad cihazlarında tanıttı. Uygulama yüklemelerini artırmak için Resim Uygulama Kartı içeren Sponsorlu Tweetleri kullanırken, hedefleme seçenekleri markanın Asya-Pasifik bölgesindeki hedef ülkelerde bulunan doğru kitleye ulaşmasına olanak verdi.

Hedef kitlenizi net bir şekilde belirleyin. 

Twitter’ın net hedefleme seçenekleri 'nın anahtar kelime hedefleme, ilgi alanı hedefleme ve kullanıcı adını kullanarak alaka düzeyi çok yüksek olan bir kitleyle bağlantı kurmasını sağladı. Coğrafi hedefleme; Hong Kong, Singapur, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore, Tayvan ve Japonya'dan oluşan sekiz önemli pazarı kapsıyordu. Ayrıca, yeni bir Apple cihazı satın aldıktan sonraki bir ay içinde Twitter'ı kullanan kişileri de hedefledi. Bu süre, uygulama indirmek bakımından en aktif olan kullanıcıları tanımlamak için dikkate alınan süredir.

Bir teklif sunarken yalın ve doğrudan mesajlar kullanın. 

Twitter Uygulama Yükleme Kartı 'nın ‬yeni mobil uygulamasının tarzını etkili bir şekilde tanıtmasına olanak sağladı. Tweet metni, kullanıcıların neden iOS uygulamasını indirmesi gerektiğine dair ek bağlam içeriyordu: "İhtiyacınız olan dünya standartlarındaki habercilikten yararlanın" gibi. Ek metinler, uygulamanın abonelikle beraber ücretsiz olarak veya bir aylık ücretsiz deneme sürümü olarak sunulduğunu vurguluyordu.

Düşük maliyetli yüklemeleri artırmak için mobil uygulama tanıtımını kullanın.

güçlü hedefleme becerilerinden yararlanmak ve uygulamaya ilgi duyan, etkileşim gerçekleştiren bir kitleyle bağlantı kurmak için Twitter’ın mobil uygulama tanıtım setini kullandı. Gazete düşük CPI (yükleme başına maliyet) karşılığında yükleme hacminin arttığını gördü. Uygulama yüklemelerinin sayısını izleyen ve sonuçlara göre kampanya ortası hedefleme stratejisini uyarlayan kampanyanın verimliliğini iyileştirmeyi başardı.

Başarılı Çıkarımlar

Kampanya süresince Twitter toplam uygulama yüklemelerinin %70'ini tetikleyerek, en iyi performans gösteren ikinci sıradaki kanaldan en az 2,5 kat daha fazla indirme işlemi gerçekleştirilmesini sağladı. Ayrıca yükleme başına maliyet, kampanya için belirlenen hedef rakamdan %39 oranında daha düşüktü.

Ekip

Uluslararası, kanallar arası bir reklam çözümü sağlayıcısı olan ve uluslararası pazarlara odaklanan Httpool (​), sahipliğe dayalı görüntülü reklam, video ve zengin medya ürünlerinden oluşan geniş bir yelpazenin yanı sıra mobil ve masaüstü cihazlarda SEM, görüntülü reklam ve sosyal medya yönetimi için performans çözümleri de sağlar.

Twitter'ın hedefleme özellikleri, APAC pazarlarından oluşan geniş bir yelpazede haberlerle ilgilenen kullanıcılardan oluşan bir kitleye erişmemize olanak sağladı. Twitter'ın mobil uygulama tanıtım seti, yeni WSJ uygulamasının daha çok yüklenmesini sağlamak için diğer tüm mobil platformlardan daha düşük maliyetli bir yol sunan doğal bir araç görevini gördü.

Bryan Turpin (), Aboneliğe Dayalı Pazarlama ve e-Ticaret Direktörü, The Wall Street Journal Asia

Kullanılan çözümler

Mobil uygulama büyümesi

Durmadan yeni bir şeyler keşfetmek isteyen etkileşimli bir hedef kitleye erişerek mobil uygulamanızı büyütün.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon