Örnek Olay İncelemesi

etkileşimi ve markasının alaka düzeyini artırmak için NFL hayranlarıyla nasıl etkileşime geçti?

Sonuçlar

Fırsat

2014 yılında Meksika'da ABD dışındaki NFL hayranlarının en yüksek sayısına ulaşıldı ve spor ülkede futboldan sonra en çok tercih edilen ikinci dal oldu. Pepsi México () markasının alaka düzeyini ve etkileşimi artırmak için sezon boyunca ve esnasında bu popülerliğe yatırım yapmak istedi.

Strateji

hedef kitlesine yeni bir interaktif ürünü tanıtmak ve Meksika'da Twitter Anket Kartları'nı kullanan ilk marka olmak üzere Twitter ile işbirliği yaptı. Kampanya, Tweetler aracılığıyla gönderilen ve NFL hayranlarını her maçın kazanına yönelik oy vermeye davet eden anketlerden oluşuyordu. Anketlerin erişimini en üst düzeye çıkarmak için marka, anahtar kelime ve TV hakkında konuşmaların hedeflenmesi araçlarından yararlanarak Sponsorlu Tweetleri kullandı. Ayrıca içeriklerin alaka düzeyini ve özgünlüğünü artırmak için spor ve eğlence alanındaki çeşitli etkili kullanıcıları içeren "güvenilir hesaplar" oluşturdu". Son olarak marka, etkinlikle ilgili sohbet başlatmak ve deneyimleri paylaşmak için Super Bowl XLIX esnasında (Arizona'dayız) adlı Sponsorlu Gündemi kullandı.

Canlı etkinlikler sırasında gerçek zamanlı etkileşim oluşturun.

kullanıcılara doğrudan, eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde ulaşmak için Anket Kartları içeren Sponsorlu Tweetleri kullandı. Taraftarlara hangi takımın kazanacağını soran Twitter Kartları maçlar başlamadan en az iki saat önce yayınlanıyordu. Anket, NFL taraftarlarına sorunsuz bir oy verme deneyimi sağlıyor ve Twitter zaman akışlarından başka bir yere yönlendirilmeden oylarını verebilmelerine imkan tanıyordu. Super Bowl XLIX etkinliğinin canlı yayını sırasında, 'in yayınladığı TV kampanyasında spor programı sunucuları, taraftarları anketlerinde oy vermeye davet ediyordu. Anket sonuçları, maç sırasında gerçek zamanlı olarak gösteriliyordu.

Doğru kitleyi belirleyin ve hedefleyin.

anahtar kelime hedeflemesini kullanarak NFL ve spor tutkunlarından oluşan doğru kitleye ulaştı. Marka, her NFL maçıyla ilgili taraftar sohbetlerinde kullanılan, "NFL", "Patriots", "Seahawks" ve "Tom Brady" gibi yaklaşık 200 anahtar kelimeden oluşan bir liste hazırladı. Alaka düzeyi sağlamak için, sohbetler izleniyor ve liste maçlar sırasında gerçek zamanlı olarak güncelleniyordu.

Marka ile başlıca etki sahipleri arasında ilişki kurun.

kampanyanın kapsamını ve itibarını artırmak için diğer hesaplardaki Tweetleri öne çıkarma yöntemi olan beyaz liste stratejisini kullanarak planını destekledi. Manken ve spor yazarı olan Inés Sainz () ile TV eğlence programı yayıncısı olan Faisy () NFL Tweetlerinin Retweet edilmesine izin vermek ve bu Tweetlerin tarafından güçlendirilmesini sağlamak için kampanyaya katıldı. Ünlü isimlere ait bu Tweetleri öne çıkaran kampanyanın erişimini ve özgünlüğünü artırmak için sohbetlerde yer aldı ve başlıklara katıldı.

Başarılı Çıkarımlar

’in kampanyası Twitter Anket Kartlarına sahip Sponsorlu Tweetleri kullanarak NFL sezonu boyunca 7,79 milyon görüntülenme ve 187.407 etkileşim elde ederken ortalama etkileşim oranı %2,41, etkileşim başına maliyet ise 0,43$ düzeyinde oldu. ve gibi etki sahiplerinin güvenilir hesap Tweetleri, 1,61 milyon görüntülenme elde ederken 138.000 adet etkileşim gerçekleştirildi. Ortalama erişim oranı %8,62 oldu.

Super Bowl XLIX gününde Sponsorlu Gündemi 3.873 bahsedene ulaştı ve 5,12 milyon görüntülenme elde edildi. Öte yandan ilgili Sponsorlu Tweetler %4,61 düzeyindeki ortalama etkileşim oranıyla 712.000 görüntülenmeye ulaştı. Bu kampanyalar sırasında organik olarak 5.426 yeni takipçinin dikkatini çekti.

olarak rutinin dışına çıkmayı ve yeni şeyler denemeyi çok severiz. Twitter Kartlarının bu yeni ve etkileşimli versiyonu, yepyeni ve eğlenceli içerikler üzerinden tüketicilerle ve NFL taraftarlarıyla daha iyi bağlantı kurmamıza olanak sağladı. Kampanya, katılım ve etkileşim bakımından çok büyük bir başarıya ulaştı.

, Pazarlama Direktörü, Tüketici Etkileşimi, Pepsi México

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon