Örnek Olay İncelemesi

'un sektördeki büyük bir etkinlikte stant trafiğini artırmak için Twitter'ı nasıl kullandığını görün

Sonuçlar

Fırsat

Dreamforce kongresi () B2B markalar için milyonlarca dolarlık potansiyel satışı temsil eden teknoloji sektöründen binlerce karar vericiyi her yıl bir araya getirmektedir. Kitle CIO'lardan, satış ve pazarlama yöneticilerinden, mimarlardan, geliştiricilerden ve merkezi BT direktörlerinden oluşmaktadır.

Bu kadar fazla katılımcının yer aldığı bir konferansta, katılımcıların ilgisini kazanmak için rekabet ederken dikkat çekmek ve kitlenin arasından sıyrılmak kolay bir süreç değildir. Bu yıl, yazılım şirketi MuleSoft () veri yönetimi, uygulamalar ve cihazlar için bir yazılım çözümüne ihtiyaç duyan B2B müşterileri ile bağlantı kurmanın uygun maliyetli bir yolunu arıyordu. Keşmekeşin arasından sıyrılıp nitelikli trafiği standına çekmek istiyordu.

Strateji

, kongre katılımcılarına kendini Salesforce bağlanabilirlik çözümlerinde sektör lideri olarak tanıtmayı amaçladı. Hedef kitlesi ile etkileşime geçmek ve müşterileri standına çekmek için basit, yaratıcı bir Twitter stratejisi geliştirdi.

Etkinlik yaklaşırken, aralarında bir "Kapüşon Avı" da bulunan etkinlik planlarını öne çıkaran bir açılış sayfası oluşturdu ve sayfayı e-posta ve sosyal medya üzerinden paylaştı. Şirket, Sponsorlu Tweetler kullanarak katılımcıların konferans alanında onları bulmasına yardımcı oldu. Ayrıca çok beğenilen eşantiyonlara olan ilgiyi de konferansın etiketi 'i kullanarak bir hayli artırdı.

Twitter, markanın ve takipçileri ile doğrudan iletişim kurarken bir yandan da fuar dışındaki daha geniş kitleye erişim sağlamasına olanak tanıdı.

Tweetleri bilgilendirici ve ilgi çekici hale getirin.

pazarlama programları yöneticisi Katie Burton "B2B markalar için cana yakın ve kişilik sahibi olmak önemlidir" diyor. "Tweetler bunu gerçekleştirmek için çok iyi bir yoldur."

Burton ve ekibi; sorular, harekete geçme çağrıları ve ürün açıklamaları ile şirketin web sayfasına bağlantılar içeren Tweetler tasarlayarak etkileşimi artırdılar. Ayrıca, markayla ilişkili birkaç eğlenceli mesaj ile katılımcıların ilgisini yakaladılar. Örneğin, konferans seansına kayıtları bu Tweet ile artırdılar.

Teklifinizi farklılaştırın.

Promosyon ürünler B2B konferanslarda bir hayli ilgi çeker. Burton, eşantiyonlarını seçerken sohbetlere konu olacak eşyalar seçmeye özen gösteriyor. 2015 Dreamforce'da dağıtılacak eşantiyonlar için yüksek kaliteli, fermuarlı kapüşonlular buldu.

promosyon ürünlerin cezbedici fotoğraflarını Tweet olarak gönderdi ve konferans katılımcılarını standa uğrayıp bu son moda kapüşonlulardan kazanma şansına erişmeye çağırdı.

Ekip, standa ek trafik sağlamak ve daha fazla ilgi çekmek için Kapüşonlu Avı kazananlarından ödüllerinin fotoğraflarını Tweet olarak göndermelerini istedi. Ayrıca, katılımcılara eşantiyon kazanmanın bir başka yolunu sağlamak ve konuşmalara dikkat çekmek için Kapüşonlu Avı veri formu dağıttılar.

Etkileşimi artırmak için Tweetlere gerçek zamanlı yanıt verin.

ekibi üyeleri katılımcıları ile, onların sorularına ve geri bildirimlerine Twitter'dan yanıt vererek etkileşime geçtiler.

"Tweetleri görür görmez yanıtladık, bilgi taleplerine karşılık verdik, gönderileri Retweet ettik ve kapüşonlularımıza iltifat ettiklerinde katılımcılara teşekkür ettik. Sohbetin bir parçası olarak kalabilmek için konferans çevresinde olan biten etkinlikler hakkında da yorumlar yaptık" diyor Burton.

Başarılı Çıkarımlar

, konferans pazarlaması stratejileri ile 4.000'den fazla yönlendirme yakaladı.

Twitter kampanyaları 2$'dan düşük ortalama etkileşim başına maliyet ile %5,18'lik etkileşim oranı sağladılar. , haftası boyunca 553 yeni takipçi ekledi ve Kapüşonlu Avı'ndan 111 defa doğrudan bahsedildi.

Burton, 'un başarısının büyük bölümünü Twitter'daki girişimlerine bağlıyor ve Twitter'dan kaç yönlendirme geldiğini belirlemenin insanların tahmin ettiğinden çok daha kolay olduğunu belirtiyor. "Bunu bir etkinlikte gerçekleştirmek, insanları standa çağırıp bizden nasıl haberdar olduklarını sormak kadar basit olabiliyor", diye ekliyor Burton. "Sadece geçerken mi uğramışlar yoksa Tweetlerimizi mi görmüşler?"

İster bir kullanıcı konferansına ev sahipliği yapalım ister bir etkinliğe sponsor olalım, Twitter pazarlama stratejimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Katılımcılar sosyal medya üzerinden ve yüz yüze etkileşime geçmek istiyorlar. Bu yüzden, bir etkinlik süresince bu temas noktalarının hepsine sahip olmak son derece önemlidir.

Katie Burton, Pazarlama Programları Yöneticisi,

Kullanılan çözümler

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon