Örnek Olay İncelemesi

Lexus Suudi Arabistan'ın Twitter kullanarak etkileşimi yeni kitlelere nasıl yönlendirdiğini görün

Sonuçlar

Fırsat

Suudi Arabistan lüks otomobil kategorisinde dünyanın en büyük pazarlarından birine sahiptir. Lexus () bu devasa büyüme potansiyelinin farkına vardı ve bir lüks aracın tanıtımını sadece dijital medya üzerinden yapan bölgedeki ilk marka olmaya karar verdi. Marka, 25 yaş üstü otomobil meraklılarının ilgisini yeni sportif Lexus RC ve performansı artırılmış Lexus RCF modellerinin lansmanına çekmek istiyordu. potansiyel yeni müşterileri belirledi ve Twitter'daki mesajlaşmalarla etkileşime geçmesi daha muhtemel olan hedef kitlelere yönelik oluşturulmuş özel içerikler kullandı.

Strateji

tüketicilerle araçlar hakkındaki iki yönlü sohbeti alevlendirecek bir Twitter kampanyası oluşturdu. Sponsorlu Gündemleri ile ve etiketlerini, ürünün lansmanını yayınlamak ve yeni ürünlerin özellikleri, fiyatları ve bulunabilirliği hakkındaki karşılıklı sohbet aracılığıyla daha geniş bir kitle ile etkileşime geçmek için kullandı. Marka, 24-45 yaş aralığındaki potansiyel alıcıları dizginlenemeyen gücü ve "unutulmaz sürüş keyfini" deneyimlemeye davet eden Sponsorlu Tweetler ile ilgiyi ateşledi. sosyal medyadaki sesini yükseltmek ve yeni kullanıcıların ilgisini özgün ve sohbet havasındaki Tweetler ile çekmek için sosyal bütçesinin %80'ini Twitter'a ayırdı.

Konuyla alakalı bir içerik stratejisi geliştirin.

Marka, hedef kitleler ile etkileşime geçmek için Lexus RC ve Lexus RCF'in seçkin tasarımı ve vahşi gücüne yoğunlaşan Sponsorlu Tweetler kullandı. Sponsorlu Tweetler yeni modellerin özel fotoğraflarını hayranlara ulaştırdı ve onları otomobillere duydukları tutkuyu Twitter'da paylaşmaya davet etti. , kampanya süresince her gün taze içerik sunup daha fazla tüketiciyi çekebilmek için bir Tweet takvimi oluşturdu. Marka, kampanyanın her günü için üç Sponsorlu Tweet ile ilgiyi alevlendirdi ve önceki günlerin içeriğini yeniden değerlendirerek sohbeti sürdürdü.

Kampanya öncesi merak uyandıran bir video ile sohbeti başlatın. 

, otomobilin lansmanından önce hedef kitlede ilgiyi canlandırmak için ve Sponsorlu Gündemlerini, ilgi çekmek için bir merak uyandırıcı kampanyada kullandı. Marka, sohbeti daha geniş kitlelere yaymak için üç benzersiz Sponsorlu Gündem kullandı ve yeni modeller hakkında bilgi almak isteyen kullanıcıların ilgisini çekmek için düzenli Sponsorlu Tweetler yayınladı.

Kullanıcıların etkileşimini canlı tutmak için zamanında yanıt oranı oluşturun. 

iletişimi yönetmek için gece gündüz çalışan bir ekip oluşturarak tüketiciler ile iki yönlü sohbet oluşturmaya odaklandı. Ekip, ilişki kurabilmek için kullanıcıların Tweetlerine zamanında ve ilgi çekici biçimde yanıt vermek için sürekli çalıştı.

Başarılı Çıkarımlar

Marka, Sponsorlu Tweetler kullanarak kampanya öncesine göre beş kat daha fazla bahsedilme ile günlük zirvesine ulaştı ve takipçilerinde üç kat artış sağladı. Sponsorlu Gündemler ve Sponsorlu Tweetler ile , Suudi Arabistan'da yaklaşık 3,5 milyon Twitter kullanıcısına erişti. Sponsorlu Gündemlerin etkileşim oranı %7,1 ile tavan yaptı.

Kampanya bir hayli başarılıydı ve gerçekleştirmiş olduğumuz en uygun maliyetli kampanya oldu. Aldığımız Tweetler ürün ile etkileşime geçmiş insanlardan gelmekteydi ve bu türde interaktif bir iletişim başka platformlarda bulunamaz.

Mohammed Ziad Murad, Dijital Pazarlama Üst Düzey Yöneticisi, Lexus Pazarlama

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon