Örnek Olay İncelemesi

'in mobil alışverişçiler ile yeniden etkileşime geçmek için mobil uygulama tanıtımının nasıl kullanıldığını görün

Sonuçlar

Fırsat

Gilt (), üyelerine üst düzey tasarımcıların etiketini taşıyan ürünler ve özel deneyimlere "ilk gelen, ilk alır" mantığıyla ve uygun fiyatlarla erişim sunan, yenilikçi bir e-ticaret platformudur.

Gelirinin %50'sinden fazlasını mobil internet kullanıcılarından elde eden , mobil platformlarda alışveriş yapan kullanıcıları ile yeniden etkileşime geçmek ve onlara tasarımcı etiketli ürünlere %70 daha ucuz olarak erişebileceklerini hatırlatmak istedi.

Strateji

, Twitter'ın mobil uygulama tanıtım paketini Sponsorlu Tweetler ile eşleştirerek, uygulamasının kitlesine ulaşmak ve onlara çokça rağbet gören satışlarını hatırlatarak, alışveriş yapmaları için mobil uygulamaya geri getirmekte kullandı.

, mobil uygulama kullanan kişiler üzerinden belirlenen hedefleme kategorileri sayesinde, kadın ve erkek ürünleri için yeniden etkileşim reklamlarını kolayca yayınlayabildi. Görsel içeren Uygulama Kartlarının üzerinde belirtilen "Satın Al" butonu ile kullanıcıları kendi feedlerinden 'in uygulamasına, uygulamayı silmiş olmaları durumunda ise uygulama mağazasına geri yönlendirdi.

Mobil uygulamalar için gerçekleştirilen yeniden etkileşim kampanyaları, müşterilerin dikkatini çeken "sınırlı süreli" teklifleri ve büyük indirimleri vurgulayarak aciliyet duygusu uyandırdı.

Görsel içeren Uygulama Kartı, 'in geniş çaplı çeşitliliğini uygulama içinde öne çıkardı.

iPhone kullanıcılarına özel olarak sunulan, "indirimlere ilk erişme" imkânına, cihaz hedefleme ve özel iletilerin kullanımı ile dikkat çekildi.

Başarılı Çıkarımlar

Twitter'ın mobil uygulama tanıtım paketi, 'e alışverişçiler ile yeniden etkileşime girmede ve onları mobil uygulamaya geri getirmede yardımcı oldu. Yeniden etkileşime geçmek üzere kurgulanan kampanyalar sayesinde, 'in gelir hedefi iki kattan daha fazla artarken, 2015'in dördüncü çeyreğinde sektör ortalama uygulama tıklama oranlarını %85 geride bıraktı ve çeyrekten çeyreğe ortalama tıkladıktan sonra satın alma oranında iki kat artış sağladı.

Mobile odaklı bir indirimli satış işletmesi olarak, Twitter'ın gerçek zamanlı mobil platformuyla yakından ilgileniyoruz. Hedefleme araçları uygulamamızın mevcut kullanıcılarına dinamik kampanya öğeleriyle erişmemize olanak sağlıyor ve onları uygulamamız ile yeniden etkileşime geçmeye teşvik ediyor.

Kullanılan çözümler

Mobil uygulama büyümesi

Durmadan yeni bir şeyler keşfetmek isteyen etkileşimli bir hedef kitleye erişerek mobil uygulamanızı büyütün.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon