Örnek Olay İncelemesi

Düşük maliyetli site trafiği elde etmek için Twitter Reklamları kampanyalarından nasıl yararlanıyor?

Sonuçlar

Fırsat

EBay () markayla ilgili bilgileri duyurmak için bir araç olarak Twitter'ı uzun zamandır kullanıyor. Yakın zamanda, y kuşağı tüketicilerini düşük maliyetli, ölçeklendirilebilir bir yolla sitesine çekmek için Twitter'ın potansiyeliyle ilgilenmeye başladı.   , platformu test etmek için tüketicilere yönelik elektronik ürünleri, spor malzemelerini ve motorla ilgili ürünleri öne çıkarmak amacıyla art arda çeyreklerde iki Twitter Reklamı kullandı.

Strateji

 'de Twitter ve yükselen sosyal medya kanallarını yöneten Ninad Wagle: "Önce trafik sorununu çözmeye çalıştık ve sonra link tıklaması başına maliyeti düşürmeye yoğunlaştık" şeklinde bir açıklama yapıyor.

 bir dijital pazarlama ajansı olan Brand Networks () ile 'in Günlük Fırsat ürünleri ve diğer özel promosyonlarını öne çıkaracak yaratıcı içerikler geliştirmesi için ortaklığa başlayarak işe koyuldu.   daha sonra içeriği Twitter'da çeşitli zengin medya reklam formatları ve hedefleme seçeneklerini kullanarak Y kuşağına dağıttı.

Zengin medya reklamları ile mobilde trafik edinin. 

Site trafiği edinmek için iki türde Twitter reklam biçimi kullandı: resimliSponsorlu Tweetler ve Web Sitesi Kartları. Resimli Sponsorlu Tweetler, işletmelerin Tweetlerini daha geniş kitlelere yaymalarına ve etkileşim sağlamalarına yardımcı oluyor. Web Sitesi Kartları ise işletmelerin ilgili trafiği çekmelerini, kullanıcılarına belirgin bir harekete geçme çağrısı ile web sitelerinden bir resmi eşleştirerek sağlıyor.

ve ilgisiz trafiği azaltmak için kullanıcıların iki tür Tweeti de bir bakışta anlayabilmesini istiyordu. Tweet metnini en azda tuttular ve kolay anlaşılır ürün resimleri ve basit harekete geçme çağrıları kullandılar.

Y kuşağına yoğunlaşın. 

, anahtar kelime ve ilgi hedeflemesi kullanarak reklamlarının hedef kitlesi olan Y kuşağına ulaştığından emin oldu. Anahtar kelime hedefleme, kullanıcıların yakın zamanda gönderdikleri Tweetlerde yer alan veya aradıkları ya da yakın zamanda etkileşime geçtikleri Tweetlerdeki sözcüklere dayalı olarak kullanıcılarla bağlantı kurma şansını markalara veriyor. İlgi alanı hedefleme de benzer şekilde, Twitter'da etkileşime geçtikleri ve bağlandıkları konulara dayalı olarak kullanıcılara erişmeleri için markalara olanak sağlıyor.

Haftalık olarak optimize edin. 

ve sadece hangi Twitter ürünlerinin ve hedefleme çözümlerinin etkili site trafiği sağlamak için en fazla işe yaradığını anlamak için değil, aynı zamanda hangi eBay ürünlerinin kullanıcıların ilgisini en fazla çektiğini anlayabilmek için kampanya performansını her hafta analiz ettiler. Ekip, daha sonra kampanya stratejisini uygun biçimde optimize etti. Bu düzenli ayarlama 'e site trafiğini çarpıcı biçimde ve hızla artırma olanağı verirken aynı zamanda ortalama CPLC'yi de düşürdü.

Başarılı Çıkarımlar

'in ilk test kampanyası, Twitter Reklamları'nın yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı trafiği büyük ölçekte sağlamakta etkili olabileceğini gösterdi ve ekibi bir sonraki çeyrekte ikinci bir kampanyaya yatırım yapmaya yönlendirdi. Optimizasyon çabaları sayesinde ikinci kampanya daha da iyi performans gösterdi. İlk kampanyaya kıyasla belirgin şekilde daha fazla ücretli link tıklaması sağladı, 'in ortalama ücretli CPLC'sini %59 oranında düşürdü ve ortalama etkileşim oranını %365 artırdı.

Ekip

Brand Networks (), markalar için bir entegre edilmiş sosyal çözümler ve dijital pazarlama hizmetleri sağlayıcısıdır.

Gündemdeki her şey, Twitter'da gündemdedir... Pazarlamacılar olarak, (bu) sohbetlere dahil olabilmek için çok büyük bir fırsata sahibiz... ve sözümüzün özünü vurgulamak için. Bu kampanya, Twitter'ın büyük ölçekli trafik sağlamaktaki başarısı konusunda, verilere dayalı olarak, gözlerimizi açtı.

Kullanılan çözümler

Web sitesi trafiği ve dönüşümler

Mobil çağın zorluklarına karşı gelin ve platformlar arasın dönüşümler sağlayarak sonuçlar elde edin.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon