Örnek Olay İncelemesi

Heineken Brazil macerayı teşvik ederek marka değerlerini nasıl güçlendirdi?

Önemli sonuçlar

Fırsat

Heineken Brazil (@heinekenbr) "Cities of the World" kampanyasının bir parçası olarak, yaşadıkları şehirler hakkında bilinmeyen sırları paylaşmaları için kullanıcıları teşvik etti. Haritada bir sonraki durak São Paulo'ydu. Marka, kullanıcılara şehirleri daha önce hiç yaşamadıkları bir şekilde keşfetmeleri için bir yol sunarak heyecan yaratma ve marka bilinirliği oluşturma şansı yakaladı.

Strateji

@heinekenbr Sponsorlu Tweetleri kullanarak, müşterileri sıcak noktalar hakkında gerçek zamanlı ipuçları almak üzere #OpenSP etiketini kullanmaya davet etti. Bilgiler, kullanıcıların konumunu izleyen konum belirleme hizmetleriyle sağlanıyor ve insanları São Paulo yakınındaki yerlere yönlendiriyordu. @heinekenbr markayla etkileşim kurma olasılığı daha yüksek olan mevcut ve potansiyel müşterileri belirlemek için kişiselleştirilmiş hedef kitleler özelliğini de kullandı.

Müşteri deneyimine odaklanın.

@heinekenbr müşterileri maceraya atılmaya ve şehri yeni bir şekilde keşfetmeye teşvik etmek için Sponsorlu Tweetler kullandı. #OpenSP etiketini kullanan insanlar, São Paulo yakınlarında bulunan restoran, müzik, sanat merkezleri gibi yerler hakkında özel ipuçları alıyordu. Bu, Heineken'in tüketicileri için daha da alakalı bir marka haline gelmesine yardımcı oldu. @heinekenbr ayrıca şehirdeki saatleri şu mesajla birlikte birer Wifi noktasına da dönüştürdü: "Wifi bağlantımızı kullanarak São Paulo'yu keşfedin. #OpenSP" Böylece müşteriler kolaylıkla Tweetleyebiliyor ve gerçek zamanlı olarak bilgiler alabiliyordu.

Kitlenizi optimize etmek için kişiselleştirilmiş hedef kitleler kullanın. 

@heinekenbr mesajının erişimini genişletmek için kişiselleştirilmiş hedef kitleler kullandı. São Paulo'da yaşayan, büyük şehirlere seyahat etmeyi seven, seçkinliğe önem veren ve yeni maceralar arayan kişileri hedefledi. Bu özelliklerin tümü @heinekenbr’ın marka DNA'sıyla birebir örtüşüyordu. İlgi duyan bir kitleyle etkileşim kurmak için @heinekenbr "restoran", "bar", "gösteri", "müze" gibi anahtar kelimelerden oluşan bir grubu hedefledi. Müzik ve radyo, gezi, yeme-içme, spor, sinema ve TV gibi ilgi alanlarına dayalı hedefleme, markaya ilgi gösterme olasılığı çok yüksek olan kişilerin karşısına çıkabilmesi için şirkete olanak sağladı.

Gerçek zamanlı olarak içerik sunun.

@heinekenbr, kullanıcıları São Paulo'yu keşfetmeleri için davet ederek bir heyecan dalgası yarattı. #OpenSP etiketiyle Tweetleyen kullanıcılar, yakınlarında bulunan bar, restoran ve diğer yerlerin adlarını hemen alıyordu. Bu ipuçları, uzmanlar tarafından sağlanıyor ve konum belirleme kaynakları üzerinden kullanıcılara gönderiliyordu. @heinekenbr sonuçları daha da artırmak için Twitter'ın gerçek zamanlı izleme özelliği üzerinden reklam içeriklerini sürekli olarak özelleştirdi.

Başarılı Çıkarımlar

@heinekenbr kitlesi kampanyaya çok iyi yanıt verdi. 4,4 milyon görüntülenme ve 39.200 etkileşimle, ortalama CPE'si 1,39 R$ (yaklaşık 0,34US$) düzeyindeydi. En düşük CPE 0,30 R$ (yaklaşık 0,07US$) ve toplam tıklama sayısı 47.120'ydi.

Ekip

#OpenSP kampanyası, Wieden+Kennedy (@WiedenKennedySP) ajansıyla iş birliği yaparak gerçekleştirildi.

Twitter ile sohbetleri deneyimleyerek dönüştürdük. Twitter'ın en iyi özelliklerinden biri, alakalı içerikler sunarak müşteri etkileşimini kolaylıkla izleyip ölçebilmemizdir. Ayrıca Twitter doğaçlama medya oluşturmak için müthiş bir potansiyel taşıyor.

Kullanılan çözümler

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon