Örnek Olay İncelemesi

Son dakika tiyatro biletleri satan bir uygulama tiyatro tutkunlarına nasıl ulaşır ve onların yeniden etkileşim kurmasını nasıl sağlar?

Sonuçlar

Fırsat

Dünya genelinde satılmayan tiyatro biletlerinin oranı her akşam için %20 civarındadır.

Bu tiyatro biletlerinin satılmasına yardımcı olmak için 2013 yılında New York City'de TodayTix () mobil platformu açıldı. Platform bugün ABD genelindeki şehirlerin yanı sıra Londra'da da faaliyet gösteriyor. Şirket, tiyatrolarla iş birliği yaparak daha geniş ve daha genç bir kitlenin ilgisini çekmek amacıyla son dakika biletlerine en iyi fiyatlarla anında erişilmesini sağlıyor.

Londra, New York, Los Angeles, San Francisco, Chicago ve Washington D.C. gibi yeni pazarlarda hizmet vermeye başlayan , uygulamayı yükleme ve bu platformdan düzenli olarak bilet satın alma olasılığı yüksek olan 18 - 34 yaş arası tiyatroseverlere ulaşmaya karar verdi.

Strateji

Birçok yerde aktif bir hizmet olduğundan, uygulamayla düzenli olarak etkileşime girme olasılığı en yüksek olan şehirli kullanıcıları hedeflemektedir. Şehirlerdeki tiyatro tutkunlarını hedeflemek için kampanyalarda ilgi alanı, coğrafya ve @kullanıcıadı özellikleriyle eşleştirilen Resim Uygulama Kartları kullanıldı.

Sık sık satın alma işlemi gerçekleştiren tüketicilere ulaşmak için hedefleme formülünüzü incelikle ayarlayın.

Twitter kampanyaları, 'in coğrafi hedeflemeyle geniş ilgi alanı hedeflemesini birleştirmesine, ardından yerel medya ve performans sanatları kuruluşları gibi şehre özel ilgi alanı hedeflemesiyle katmanlar oluşturmasına olanak sağladı. TodayTix pazarlama başkan yardımcısı Sarah Bidnick şunları ifade etti: "Bu üçlü, hedeflenen ve ölçeklendirilebilen bir kitleye ulaşmamıza imkan veriyor."

Yerel tiyatrolar, tiyatro kumpanyaları ve Broadway aktörlerine yönelik @kullanıcıadı hedeflemesiyle katmanlar oluşturmak da etkili bir yöntemdir. Bidnick şöyle devam ediyor: "Twitter'ı sevmemizin nedenlerinden biri, kullanıcı adına göre hedefleme yapabilmemizdir. Bu, gerçekten güçlü bir ilgi alanı ölçümü sağlar. Ayrıca her yıl birçok gösteri izleyen tiyatro fanatiklerine ulaşmak için Tony Awards, Broadway Haftası veya 'The Wiz' tarzı TV yapımları gibi, Twitter'da kullanıcılar arasında konuşulan olaylardan bazılarını da hedefleyebiliyoruz."

TodayTix bir gösteriye ünlü bir isim davet etmenin veya pop kültürüyle herhangi bir bağ oluşturmanın dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olduğunu gördü. Londra'da kullanıcılar aktör 'ın "Red Velvet"ta, hesabı tarafından öne çıkarılan bir resmini gördü.  

Acele etme hissi yaratın.

TodayTix ABD ve Londra'da "Lazarus" ve Broadway'in dışındaki "Hamilton" gibi tiyatro ve performanslarla iş birliği yaparak aynı güne ait biletler için yalnızca mobil ortamda geçerli olan çekilişler başlattı. Sponsorlu Tweet metni hayranları uygulamaya çekiyor, kullanıcılar çekilişe adlarını girerek ve ekstra giriş hakkı kazanmak için yarışma hakkında Tweet göndererek katılım sağlıyordu. Bidnick şöyle devam ediyor: "Gösteri çekilişlerine yönelik bir heyecan dalgası yaratmak için Twitter kullanarak büyük bir başarıya ulaştık. İnsanlar paylaşmak için çok daha istekliydi ve birdenbire şova yönelik olarak büyük bir heyecan dalgası ortaya çıktı, ayrıca hedeflenen kitlenin oyuna gitmekle ilgilendiğini gördük. Tüketiciler o anda dönüşüm gerçekleştiriyordu ve bu, kampanyaların başarısı için temeldi."

Ürünü öne ve merkeze yerleştirin.

Kampanyalarda, kullanıcının şehrinde gösterimde olan performansları öne çıkaran kampanya öğeleri yer alıyordu. Bidnick şöyle devam ediyor: "Kampanya öğesine yönelik yaklaşımımız, ürünü öne çıkarmak ve gösteriyi merkeze alarak tiyatroseverlerin ilgisini çekmektir. Reklamları zaman akışında sunarak tiyatro tutkunlarının dikkatini çekebiliyor ve onları uygulamayı yükleyip bilet satın almaya veya uygulamayı halihazırda yüklemişlerse tekrar bilet satın almaya teşvik edebiliyoruz."

Başarılı Çıkarımlar

TodayTix Twitter Reklamları kampanyalarıyla değerli kullanıcılar elde etmeyi ve mevcut kullanıcıları yeniden uygulamaya yönlendirerek son dakika tiyatro biletleri satın almaları için teşvik etmeyi başardı. "Yükleme başına kazanca baktığımızda, Twitter'ın Facebook ve kullandığımız diğer mobil ağlara kıyasla %14 ila 15 arasında daha yüksek olduğunu gördük" diyor Bidnick.

Twitter diğer kanallara kıyasla daha yüksek yinelenen satın alma sayısı elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca toplam satın almaların daha büyük bir bölümü, yinelenen satın almalardan oluşuyor.

  • Ana gösterime kıyasla yinelenen satın almalarda %19 oranında daha yüksek pay (%27'ye karşı %32)
  • SEM'e kıyasla yinelenen satın almalarda %33 oranında daha yüksek pay (%24'e karşı %32)

 

Twitter yalnızca müşteri kazanmak için mükemmel bir yer değildir. Aynı müşterilerin yeniden etkileşimde bulunması için platformu kullandığımızdan, aynı zamanda çok daha değerli yüklemeleri teşvik etmek ve uygulamada yinelenen satın alma davranışını artırmak için de çok iyi bir araçtır.

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon