Örnek Olay İncelemesi

Twitter'da yayınlanan bir Instant Win kampanyasında yeni bir otomobil ve 100.000$ bağışlıyor

Sonuçlar

Fırsat

On yıldan uzun bir süredir, Happy Honda Days etkinliği otomobil üreticisinin yıl sonu satışlarını artırmaktadır. Medya ortamının değişmesiyle birlikte, 2015 etkinliği için farkındalığı artırmak, tüketicilerin vakit geçirdiği mobil kanallarda yer almak anlamına geliyordu. yalnızca mobil ortamda reklam vermekle ilgilenmiyordu; insanların Happy Honda Days etkinliğini deneyimleyebileceği ve katılabileceği bir ortam bulmayı amaçlıyordu.

Strateji

Twitter'da bir Instant Win çekilişi gerçekleştirerek etkinliği başlattı. Çekilişe katılmak için takipçilerin 'nın mesajını Retweet etmesi yeterliydi. Retweetler minimum düzeyde çaba gerektiriyordu ve her yeni katılımcı kampanyanın hızla yayılmasını sağlıyordu. Ödüller de işin geri kalan bölümünü tamamladı. Günlük kazananlara 20$'lık Amazon hediye kartları veya Apple Saatleri hediye ediliyor ve büyük çekilişin kazananı yepyeni bir Honda Accord'un sahibi oluyordu.

Sevgiyi 330 şanslı kazananın ötesine taşımak için kampanyasına bir bağış öğesi ekledi; her Retweet ile Pediyatrik Beyin Tümörü Derneği'ne () 1$ tutarında bağış gidiyordu.   Twitter'da bir bağış etkinliğini destekleyen ilk Instant Win kampanyası oldu ve satış etkinliği tamamlanmadan çok önce için hedeflediği 100.000$ bağış tutarına ulaştı.

Bir Retweet ile insanlar otomatik olarak ödül kazanmaya ve yeni bir Honda Accord sahibi olmaya hak kazanıyordu; bu, Twitter'da Instant Win kampanyası üzerinden yapılan ilk otomobil hediyesi etkinliğiydi.

Ayrıca her Retweet'i 1$'lık bağışla destekledi. Noel tatili zamanındaki bu etkinlik, bağışta bulunma ruhuna beklentilerin çok ötesinde hız kazandırdı.

eli boş dönen katılımcılarına ertesi gün şanslarını tekrar denemeleri için merak uyandırıcı videolarıyla yanıt verdi.

Çekilişin sona ermesine on gün kala, Pediyatrik Beyin Tümörü Derneği adına 100.000$ tutarındaki bağış hedefine çoktan ulaşmıştı.

Başarılı Çıkarımlar

30 günde Twitter'da 180.000 bahseden ve 162.000 Instant Win katılımıyla kampanya benzersiz bir başarıya imza attı. Belki daha da önemlisi, kampanyanın markası için son derece sağlıklı, kalıcı bir etki bırakmasıydı. Kampanya ile karşılaşanlar arasında satın alma niyetinde %27 ve marka tercih edilebilirliğinde %9 oranında artış görüldü. Ayrıca derneğine 100.000$ tutarındaki bağışıyla, charity, herkesin kendisini iyi hissettiği bir kazan-kazan kampanyası oldu.

Bu kampanya için hedefimiz, tatil dönemlerinde hediye alma ve hediye paketi açma beklentisiyle ilgili bir etkinlik tasarlamaktı. Twitter’ın Instant Win özelliği, çocukların beyin tümörü için tedavi geliştirilmesine yardım ederken sevenlerimizi şaşırtmamıza olanak sağladı.

Susie Rossick, İkinci Başkan Yardımcısı - American Honda Motor Co., Inc.

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon