Örnek Olay İncelemesi

, Periscope ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

Sonuçlar

Fırsat

Vancouver (British Columbia), 2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nın (WWC) ev sahibi seçildikten sonra Destination BC, () eyaletin doğal güzelliklerini dijital platformu aktif olarak kullanan geniş kitleye tanıtmak için yenilikçi bir yol aradı. Turizm grubu hem British Columbia'daki hem de tüm dünyadaki futbolseverleri British Columbia eyaletini keşfetmeye davet eden canlı, çevrimiçi bir portal oluşturmak istiyordu.

Strateji

British Columbia dünyanın gündemine girdikten sonra Destination BC, çevrimiçi topluluğun eyaletteki popüler mekanları sanal ortamda ziyaret etmesine imkan veren sürükleyici bir deneyim yaratmak amacıyla Periscope'un canlı akış sağlama gücünü kullanmaya karar verdi. kullanıcıları canlı video akışını izlemeye teşvik etmek için öne çıkan mekanların ilgi çekici görsellerinden oluşan sponsorlu içeriklere yer verildi. Ayrıca FIFA WWC ile British Columbia'ya görünürlük kazandıran kullanıcılar hedeflenerek hesabın takipçi kitlesini büyütme fırsatından da yararlandı.

Kampanyanızı uluslararası bir etkinlik çevresinde oluşturun.

2015 Kanada'da altı şehirde gerçekleştirildi ve heyecan dolu şampiyonluk maçı Vancouver'da (British Columbia) oynandı. 30 günlük turnuva, bir milyondan fazla futbol tutkunundan ve dünya genelinde yaklaşık 10 milyon seyirciden oluşan canlı bir kitlenin ilgi odağı oldu. eyaletin gözde bir turistik bölge haline gelmesi için kitlesel farkındalığı artırmak ve katılımcılarının orada bulundukları süre boyunca eyaleti daha yakından tanımalarını teşvik etmek için uluslararası kadınlar futbol turnuvasının popülerliğinden yararlandı. 

Canlı video akışıyla etkileşimi en üst düzeye çıkarın.

, medya odaklı Twitter stratejisini en üst düzeye çıkararak çekici fotoğraflarla ve Periscope canlı yayınıyla kullanıcılarının ilgi çekici noktaları keşfetmelerine olanak sağladı. Marka, etkileşimleri en üst düzeye çıkarmak ve görüntülemeleri artırmak amacıyla Periscope veri akışlarına yer vermeleri için yerel etkileyenlerle iş birliği yaptı. Böylece izleyiciler sanal ortamda Pasifik kıyısındaki 'ı ziyaret etme veya neşeli su samurlarının 'da küçük bir futbol topuyla oyun oynamalarını seyretme imkanı buldu. Ayrıca Periscope 'nin, bereketli yağmur ormanları ile nefes kesen gibi, şehrin dışında bulunan çeşitli yerleriyle ilgili video akışını sorunsuz bir şekilde yayınlamasına da olanak sağladı. 

Sponsorlu Hesap ve ilgili hedefleme ile farkındalığı en üst düzeye çıkarın.

dünya genelindeki kullanıcıların dikkatini çekmek ve ilgili takipçileri hızlı bir şekilde kitlesine dahil etmek için sponsorlu hesap kampanyası yayınlayarak takipçi kazanma hedeflerine ulaşmayı da başardı. Marka, ilgili kitleye ulaşmak için, anahtar kelimeler (, , , ), ilgi alanı hedefleme ("seyahat," "futbol") ve alakalı @kullanıcıadı hedeflemesi (, , , ) gibi birden çok hedefleme biçimi kullandı.

Başarılı Çıkarımlar

Ay boyunca devam eden kampanyada,   uluslararası bir topluluk içinde kitlesel etkileşim ve farkındalık elde etti. Periscope'un ilk kullanıcılarından olan marka, canlı akışlarıyla 2.500'den fazla gerçek zamanlı seyircinin dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca  binlerce etkileşim elde etti ve toplam etkileşimlerinde %2,1 oranında artış kaydederken takipçi kitlesine yaklaşık 2.000 kullanıcı ekledi.

Ekip

Destination Think! () turizm sektörüne yönelik yenilikçi çözümler, pazarlama çözümleri ve hizmet tasarımı sunmaktadır.

Konaklama turizmi sektöründeki iş ortakları arasında Sea to Sky Gondola (), Grouse Mountain (), Ziptrek Ecotours (), Fort Langley National Historic Site (), Vancouver Aquarium () ve Destination Canada () yer aldı.

FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nı izleyen kitleyle iletişim kurmak, bize yenilikçi bir kanal üzerinden tüketicilere ulaşma imkanı sundu. Periscope kullanarak BC'nin çarpıcı deneyimlerini yeni bir kitleye farklı bir yolla göstermeyi başardık.

, Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı, Destination BC

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Bir marka varlığı oluşturun

Markanız ne hakkındadır? Mesajınız nedir? Etkileşime girmeye değer bir marka olabilmek için bu sorulara cevap verin.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon