Örnek Olay İncelemesi

@HelloBC Periscope ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

Önemli sonuçlar

Fırsat

Vancouver (British Columbia), 2015 FIFA Bayanlar Dünya Kupası'nın (WWC) ev sahibi olarak seçildikten sonra Destination BC (@HelloBC) eyaletin doğal güzelliklerini dijital platformda aktif olan geniş kitleye tanıtmak için yenilikçi bir yol bulmak istedi. Turizm grubu hem British Columbia'daki hem de tüm dünyadaki futbolseverleri British Columbia eyaletini keşfetmeye davet eden canlı, çevrimiçi bir portal oluşturmak istedi.

Strateji

British Columbia dünyanın gündemine girdikten sonra Destination BC çevrimiçi topluluğun eyaletteki popüler mekanları sanal ortamda ziyaret etmesine izin veren sürükleyici bir deneyim oluşturmak üzere Periscope'un canlı akış sağlama gücünü kullanmaya karar verdi. @HelloBC kullanıcıları canlı video akışını izlemeye teşvik etmek için öne çıkan mekanların ilgi çekici görsellerinden oluşan sponsorlu içeriklere yer verdi. Ayrıca FIFA WWC ile British Columbia'ya görünürlük kazandıran kullanıcıları hedefleyerek hesabın takipçi kitlesini büyütme fırsatından da yararlandı.

Kampanyanızı uluslararası bir etkinlik çevresinde oluşturun.

2015 #FIFAWWC Kanada'da altı şehirde gerçekleştirildi ve heyecan dolu şampiyonluk maçı Vancouver'da (British Columbia) oynandı. 30 günlük turnuva, bir milyondan fazla futbol tutkunundan ve dünya genelinde yaklaşık 10 milyon seyirciden oluşan canlı bir kitlenin ilgi odağı oldu. @HelloBC eyaletin arzulanan bir turistik bölge haline gelmesi için kitlesel farkındalığı artırmak ve #FIFAWWC katılımcılarının orada bulundukları süre boyunca eyaleti daha yakından tanımaya teşvik etmek için uluslararası bayanlar futbol turnuvasının popülerliğinden yararlandı. @HelloBC dünya genelindeki Twitter kullanıcılarını #exploreBC etiketini kullanarak British Columbia civarındaki nefes kesici yerleri keşfetmeye ve bölgenin güzelliğini doğrudan masaüstü ve mobil cihazlarında deneyimlemeye davet etti.

Canlı video akışıyla etkileşimi en üst düzeye çıkarın.

@HelloBC çekici fotoğraflarla ve kullanıcıların #exploreBC etiketiyle ilgi çekici noktaları keşfetmelerine olanak sağlayan canlı bir Periscope akışıyla medyada ön planda yer alan bir Twitter stratejisinden en iyi şekilde faydalandı. Marka, etkileşimleri en üst düzeye çıkarmak ve görüntülemeleri artırmak amacıyla Periscope veri akışlarına yer vermeleri için yerel etkileyenlerle iş birliği yaptı. Böylece izleyiciler sanal ortamda Pasifikle çevrili @MyVancouver'ı ziyaret etme veya neşeli su samurlarının @vanaqua'da küçük bir futbol topuyla oyun oynamalarını seyretme imkanı buldu. Ayrıca Periscope @HelloBC'nin, bereketli @GoWhistler yağmur ormanları ile nefes kesen @seatoskygondola gibi, şehrin dışında bulunan çeşitli yerleriyle ilgili video akışını sorunsuz bir şekilde yayınlamasına da olanak sağladı. Canlı akış sırasında Destination BC personeli ve turizm sektörü iş ortakları Periscope sohbeti üzerinden seyircilerle etkileşime girerek bölgenin turistik yerleri ve konaklama alanları hakkındaki soruları yanıtladı.

Sponsorlu Hesap ve alakalı hedefleme ile farkındalığı en üst düzeye çıkarın.

@HelloBC dünya genelindeki kullanıcıların dikkatini çekmek ve ilgi duyan takipçileri hızlı bir şekilde kitlesine dahil etmek için sponsorlu hesap kampanyası yayınlayarak takipçi kazanma hedeflerine ulaşmayı da başardı. Marka, ilgi duyan kitleye ulaşmak için, anahtar kelimeler (#FIFAWWC, #CAN, #USA, #JPN), ilgi alanı hedefleme ("seyahat," "futbol") ve alakalı @kullanıcıadı hedeflemesi (@CanadaSoccerEN, @coachherdman, @TripAdvisor, @lonelyplanet) gibi birden çok hedefleme biçimi kullandı.

Başarılı Çıkarımlar

Ay boyunca devam eden kampanyada, uluslararası bir kitle içerisinde @HelloBC kitlesel etkileşim ve farkındalık elde etti. Periscope'un ilk kullanıcılarından olan marka, canlı akışları için 2.500'den fazla gerçek zamanlı seyircinin dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca @HelloBC binlerce etkileşim elde etti ve toplam etkileşimlerinde %2,1 oranında artış kaydederken takipçi kitlesine yaklaşık 2.000 kullanıcı ekledi.

Ekip

Destination Think! (@DstnThink) turizm sektörüne yönelik yenilikçi çözümler, pazarlama çözümleri ve hizmet tasarımı sunmaktadır.

Ev sahipliği yapan turizm sektörü iş ortakları arasında Sea to Sky Gondola (@SeaToSkyGondola), Grouse Mountain (@grousemountain), Ziptrek Ecotours (@Ziptrek), Fort Langley National Historic Site (@ParksCanada), Vancouver Aquarium (@vanaqua) ve Destination Canada (@ExploreCanada) yer alıyor.

FIFA Bayanlar Dünya Kupası'nı izleyen kitleyle iletişim kurmak, bize yenilikçi bir kanal üzerinden tüketicilere ulaşma imkanı sundu. Periscope kullanarak BC'nin çarpıcı deneyimlerini yeni bir kitleye yeni bir yoldan göstermeyi başardık.

@mayalange, Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı, Destination BC

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Bir marka varlığı oluşturun

Markanız ne hakkındadır? Mesajınız nedir? Etkileşime girmeye değer bir marka olabilmek için bu sorulara cevap verin.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon