Örnek Olay İncelemesi

Küresel yazılım tedarikçisi SAP, Twitter hedefleme ile yeni ürününü konumlandırıyor

Sonuçlar

Fırsat

S/4HANA, SAP'nin işletmeler için yeni nesil yazılım paketidir. Marka, Asya-Pasifik bölgesindeki karar alıcıların yazılım paketi hakkındaki farkındalığını artırmak ve S/4HANA'yı işletmelerin karmaşıklığına mükemmel çözüm olarak konumlandırmak istiyordu.

Strateji

Marka, "Basit Çalıştır" kilit mesajını kullanarak, ürününün gerçek dünyadaki uygulamalarını belgeleyen vaka incelemeleri ve şirketlerin dijital ekonomi ile nasıl kazanabilecekleri konusunda fikir önderliği içerikleri oluşturdu. SAP Asia (), Sponsorlu Tweetleri kullanarak üç ana pazardan her birine özel olarak hazırlanmış içerikler hazırladı: Güneydoğu Asya, Hindistan ve Avustralya/Yeni Zelanda. Potansiyel yeni müşterilere erişmek ve yeni ürün hakkında sohbetler yaratmak için anahtar kelime, ilgi alanı ve takipçi hedefleme kullandı.

Yeni müşterileri cezbetmek için güçlü bir içerik takviminden faydalanmak.

, fikir önderliği, infografikler ve vaka incelemelerini içeren güçlü bir içerik kütüphanesi geliştirdi. Marka, en ilgi çekici içeriğinin daha geniş bir hedef kitleye ulaştığından ve böylece kampanyanın etkinliğini artırdığından emin olmak için organik Tweetlerin performansını izledi ve tanıtmak için en iyi performans gösterenleri seçti.

İdeal hedef kitlelerinizle etkileşim sağlamak için içeriğinizi ve hedeflemenizi özelleştirin.

, hedeflenen her üç bölge için de benzer kampanyalar üretti fakat kampanya içeriğini ve hedefleme seçeneklerini, bu bölgelerin her birindeki teknoloji B2B hedef kitlesine en iyi şekilde uyum göstermek üzere özelleştirdi. Marka, anahtar kelime, ilgi alanı ve takipçi hedeflemeyi kullandı; özellikle takipçi hedefleme, önde gelen diğer teknoloji markalarının yanı sıra özellikle ve gibi teknoloji alanında etki sahibi olanları kapsadı.

Müşteri deneyimine bir bütün olarak odaklanmak için kullanıcı etkileşimini takip edin ve dikkate alın.

, yalnızca "son tıklama" istatistiklerini takip etmediğinden emin olmak için kullanıcı etkileşimlerini izledi ve ölçümledi. Marka, ölçümlenebilir görüntülenmeler ve tıklamalar sağlamak ve bunun yanı sıra kullanıcıları şirketin web sitesine yönlendirip onlarla daha da fazla etkileşime girebilmek için etiketi ile Web Sitesi Kartlarını kullandı.

Başarılı Çıkarımlar

Kampanya, Twitter kıyaslamalarını %500 oranında geride bırakan bir ortalama etkileşim başına maliyete (CPE) ulaştı. , kampanya süresince ortalama bir aya kıyasla 7,5 kat daha fazla Tweet etkileşimi ve @kullanıcıadının bahsedilmesinde %280 oranında bir artış elde etti.

Hedef kitlemizin hatırı sayılır bir bölümü içerik tüketmek için sosyal medyaya yönelirken bizim de medya karışımımızı sosyal alana da kaydırmamız önemli. Twitter bize, tüketiciler ile etkileşime girebilmemiz için gerekli olan erişimi ve ölçeği sağlıyor; özellikle de Hindistan, Avustralya ve Endonezya gibi pazarlarda.

Rajesh Kumar (), APJ Hedef Kitle ve Dijital Marketing Yöneticisi, SAP

Kullanılan çözümler

Kampanya istatistikleri

Attığınız her adımı kapsayan detaylı metrikler ile kampanyanız hakkında derinlikli içgörüler edinin.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon