Örnek Olay İncelemesi

Dove Men+Care, Ragbi Dünya Kupası boyunca sesini Twitter ile duyurdu

Sonuçlar

Fırsat

Dow Men+Care () yaklaşan Ragbi Dünya Kupası'nı (RWC), çekirdek hedef kitlesini oluşturan, sporu önemli bir tutku olarak benimsemiş, ABC1 demografiğindeki 35 yaş üstü erkeklere ulaşmak için mükemmel bir fırsat olarak belirledi. Etkinlik ayrıca, gibi büyük çaplı spor etkinliklerine ilgi duyan daha geniş erkek hedef kitlesini çekmek için de bir şans sağladı.

Strateji

kampanyası, altı haftalık süresi boyunca en az 20.000 katılım sağlamayı amaçlayan, gerçek zamanlı bir dijital bilet promosyonu etrafında oluşturuldu. , başlangıçtan itibaren etiketini kampanyanın merkezine yerleştirme kararını aldı. Tüm medyaları kapsayan bu etiket, kampanyaya açık ve net bir odak noktası sağladı ve arka plandaki insanları bir araya getirme fikrinin güçlü bir dışavurumunu sergiledi. Dove Men+Care'da marka yöneticisi olan Callum Galloway bu fikri " ve Twitter'ı kampanyanın merkezine yerleştirerek, iletişim planımız hakkında net bir odak noktasına sahip olabildik" şeklinde açıklıyor.

, bilet çekilişini gündemde tutmak ve sürekliliğini sağlamak için bir dizi yaratıcı fikirden faydalandı. Bunu Twitter Kartları ile deneyler yapmak da kapsıyordu. Bu, 'in yarışmaya katılımları artırmak için Anketler ve "Kilit Açmak için Bir Araya Gelin Kartları" gibi özel formatları harika bir biçimde kullanmasına önayak oldu. Marka bunları, ragbi hayranlarını bilet promosyonuna katılmaları için teşvik etmek amacıyla "Kazanmak için Retweet Et" ve Vine'lar ile birleştirdi.

"Sosyal medyadaki ses tonu bir marka için çok önemli olsa da, hedef kitleniz ile etkileşime girmek için mizah öğesini de bir miktar artırmanın gerektiği durumlar olabiliyor" diyor Essential Group Hesap Yöneticisi Johnny Durant. "Bu isterse emojiler, Vine'lar veya GIF'lerden faydalanarak gerçekleşsin, bu eğlenceli ve çekici sohbetleri sürdürmeye çalışacaktır. Kullanıcılarla etkileşime girmek ve yarışma katılımlarını artırmak için Anket Kartlarını kullanmak da bunun bir parçasıdır."

Kampanya süregelirken, kampanyasını sürekli olarak rafine etti ve böylece en başarılı olan taktiklere yoğunlaşmasını sağladı. Bunlar, yarışmaya katılımları artırmakta olduğu gibi, kullanıcıların daha geniş çaplı içeriklerle de etkileşime girmesini sağlamakta son derece başarılı oldu. Sohbetin hacmi en üst düzeydeyken 'in erişimini sağlamak için RWC boyunca gerçekleşen kilit anlarda hedefleme ve yerleşim dağıtımı gerçek zamanlı olarak optimize edildi. "Twitter, gerçek zamanlı bilet yarışmalarımızı hayata geçirmemize izin vererek Ragbi Dünya Kupası esnasında sahada gerçekleşen olaylara tepki gösterebilmemize ve tüketicilerimize değer sağlamamıza olanak sağladı" diyor Galloway.

, kampanya boyunca Tweetlerinin açık ve tutarlı olmasına dikkat etti. Bu da yaratıcı çalışmalarının mümkün olan en büyük etkiyi sağladığından emin olmalarını ve mesajının tam anlamıyla hedefe ulaştırmalarını sağladı.

Etkileşimi artırmak için videoyu kullanın.

'in yaratıcı çalışmaları, yüksek izlenme hacimleri sağlayan yerel Twitter Videolarını içeriyordu.   ayrıca Greig Laidlaw, , ve gibi ünlü oyuncuların da katılımlarını içeren özel, sahne arkası Vine'lar yaratmak için Vineografiker ile iş birliği yaptı.

Twitter Audience Platform ile ölçeğinizi artırın.

, Twitter Audience Platform'u kullanarak popüler spor uygulamalarında Twitter hedeflemeli tam ekranlı ara reklamlar yayınladı. Hedef kitleler içeriği takipçileriyle paylaşmak için Retweet etme veya beğenme gibi sosyal etkinliklerde bulunabiliyorlar veya markanın hedefine yönlendirilmek için reklama dokunabiliyorlardı.

Doğru hedef kitleye coğrafi hedefleme ile erişin.

kampanyasının kilit bir ilkesi ister İngiltere'de, isterse İrlanda'da ya da İskoçya veya Galler'de olsun, Birleşik Krallık'taki tüm ragbi hayranlarına hitap etmekti. Bunu elde etmek için, ülkeye özgü kampanya öğeleri oluşturuldu ve sonra ilgili hayranlara coğrafi hedefleme kullanarak iletildi.

Başarılı Çıkarımlar

Kampanya, tüm bu ülkelerde beklentileri fazlasıyla aştı. 29.000'den fazla katılım sağladı. Nielsen'in verilerine göre, kampanyanın başladığı Eylül ayında marka beğeniler temel alınarak %67 ile yılın en yüksek büyümesini elde etti, 2014 ile karşılaştırıldığında. Dahili Twitter verilerine göre, söz payı %72 oranında zirve yaptı ve , tüm RWC ortakları (%44) arasında söz payında birinci sıraya yerleşti.

Sadece video için etkileşim oranı %17 ortalama ulaştı ve %21'de zirve yaptı. Vine'ları turnuva boyunca 3,5 milyondan fazla döngü aldılar.

Editörün notu: Vine Arşivi, 2013'ten 2017'ye kadar vine.co'ya gönderilen tüm içerikleri barındıran bir zaman kapsülü olarak işlev görür ve Vine Kamerası şimdi herkesin kısa, döngüsel videolar oluşturup bunları Twitter'da paylaşmasına imkan verir.

Twitter, tüketicilerimiz ile iki yönlü iletişim kurabileceğimiz ve onlarla, çoğu geleneksel medya kanalının yapamayacağı çekici bir şekilde etkileşime girebileceğimiz bir platform sağladı.

Callum Galloway, Marka Yöneticisi, Dove Men+Care

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon