Örnek Olay İncelemesi

Diadora, tüm Avrupa'yı kapsayan bir ürün lansmanı için 90'lı yılların geri dönüşü etrafında ilgi yaratıyor

Sonuçlar

Fırsat

Efsanevi 1990 koşu kataloğunda bulunan spor ayakkabı serisinin 25. yılını kutlamak için, spor ayakkabı ve giyim markası Diadora (), 90'lı yılların ruhunu yeniden canlandırmak istiyordu. Marka, ilgi oluşturmak için Twitter'ı kullanarak, eğlence ve modayla ilgilenen genç bir hedef kitlede farkındalığı ve etkileşimi artırmak amacıyla yaratıcı bir kampanya başlattı.

Strateji

, serisindeki iki popüler ayakkabıyı yeniden piyasaya sürdükten sonra, Avrupa'nın beş şehrinde aynı gün düzenlediği kutlama etkinlikleri ile en iyi hatırlanan ayakkabılarından birinin sınırlı sürümünün piyasaya sürülmesini işaretledi. Diadora, video ve resimlerinde dahil olduğu bir Twitter etkinliğini ve sokak pazarlamasını, her bir etkinliğin görünürlüğünü artırmak için ve kilit Avrupa pazarlarında müşteri etkileşimini teşvik etmek için kullandı.

Diadora, etkinliğin yaklaştığı günlerde, jetonlu atari makinelerini, Milano, Paris, Londra, Amsterdam ve Berlin'i kapsayan bir Avrupa turuna çıkardı. Sponsorlu Video kullanarak, insanların sokaklarda oyunu oynadığı videoları yayınladı ve kullanıcılara, makinelerin nerede bulunduğunu tahmin etmeleri üzere meydan okuyarak sohbet oluşturdu. Sponsorlu Video Tweetleri, kullanıcıları yaklaşmakta olan etkinlikler ve yeni ürünleri hakkında daha fazla bilgi alabilecekleri bir web sitesine yönlendirdi.

, Milano etkinliğinin gerçekleşeceği gün, kitlesel farkındalık oluşturmak ve kampanyayı gün boyunca akıllarda tutmak için İtalya'da bir Sponsorlu Gündem başlattı. etiketi, günlük giyim tarzını yeniden yaratan 1990 koşu kataloğu serisi ve markanın İtalya milli takımının ana sponsoru olduğu, İtalyan futbolunun altın günlerinin güzel hatırlarının canlandırılmasına yardımcı oldu.

, etkinlikler boyunca kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak etkileşime girmek ve sınırlı sayıda üretilen ürününün piyasaya sürülmesi hakkında heyecan yaratmak için Sponsorlu Tweetler yayınladı. Sponsorlu Tweetler, her bir etkinlikteki genç katılımcıların fotoğraflarını ve ayakkabılarının görsel olarak çekici yakından çekim fotoğraflarını kapsayan çoklu resimli Tweetler içeriyordu.

Kampanyasının ilgili bir hedef kitlede etki yarattığından emin olmak için, kampanya boyunca Twitter'ın hedefleme seçeneklerinden yoğun şekilde faydalandı. @kullanıcıadı hedefleme, mesajın spor giyim markaları ile ilgilenen bir hedef kitleye ulaştığından emin olmak için kullanıldı. Öte yandan anahtar kelime hedefleme, ve gibi belirli spor ayakkabıların hayranlarına erişmede yardımcı oldu.

Video ile ilgi ve etkileşim yaratın.

Sponsorlu Videonun yaratıcı bir kullanımıyla , Twitter kullanıcılarını oyun makinesinin yerini bulmaya yönlendirerek etkileşimi teşvik etti. İnsanların eski oyunları, bilinen yerlerde oynamalarını gösteren kısa ve eğlenceli videolar ilgiyi artırdı ve 90'ların ruhunu kullanarak ile bir bağlantı oluşturdu.  

Farkındalığı artırmak için Sponsorlu Gündem kullanın.

, en etkili anda farkındalık oluşturmak için etkinliğin düzenlendiği gün bir Sponsorlu Gündem başlattı. Şirket, etkinliklerin Twitter'da görünürlüğünü artırmayı başardı ve insanların etiketi hakkında konuşmalarını sağladı ve bu durum da hedef kitleler ile duygusal bir bağ oluşturdu.

Etkinlikleri gerçek zamanlı paylaşın.

Diadora, kutlamalar gerçekleşirken Sponsorlu Tweetler yayınlayarak hedef kitlesine canlı bağlantı sağladı. Bu, etkileşimi artırmaya yardımcı oldu, hedef kitlenin kendini kutlamaların bir parçası gibi hissetmesine olanak sağladı ve 'ın kampanya etkinliğini beş farklı Avrupa pazarında senkronize edebilmesine destek verdi.

Başarılı Çıkarımlar

Kampanyanın performansı 'ın beklentilerini aştı. 200.000'den fazla video görüntülenmesi sağladı. Çoklu resim içeren Sponsorlu Tweetler 300.000'den fazla Tweet etkileşimi ile %50'den fazla etkileşim oranında zirve yaparak bir hayli popüler olduğunu yeniden ispat etti.

Twitter ile kampanya etkinliklerimizi kilit Avrupa pazarlarında etkin bir şekilde bağlayabildik ve yeni nesil spor giyim hayranlarında markamızın farkındalığını artırabildik.

Diadora

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon