Örnek Olay İncelemesi

, çocuklara yardım derneği için Sponsorlu Gündemler ile para topluyor

Sonuçlar

Fırsat

Commonwealth Bank of Australia () , hastanelerde bulunan çocuklara kahkahanın faydalarını kullanarak yardım etmeyi amaçlayan bir kuruluş olan Clown Doctors'a () destek vermek için bir iyi niyet stratejisi oluşturmak istiyordu. Markanın tercih edilebilirliğini ve olumlu duyarlılığı artırmayı amaçlıyordu ve bu amaçla kullanıcılardan "şapşal selfie" çekmelerini istemek için Twitter'a yöneldi.

Strateji

  etiketi ile gönderilen her bir şapşal selfie için  'a 5$ tutarında bağış yaptı. Sponsorlu Tweetler kampanyaya olan ilgiyi artırdı ve Sponsorlu Gündem katılımın artırılmasına yardımcı oldu. , güvenilir hesap Tweetleri kullanarak etkileşimi artırmak için kriketçi Steve Smith () ve Michael Clarke () gibi marka elçileriyle iletişim kurdu.

Olumlu duyarlılığı artırmak için bir topluluk ortaklığından faydalanın.

, , "kriket," ve "çocuklarım" gibi anahtar kelime hedeflemelerini kriket hayranları, ebeveynler ve çocukların hasta bakıcılarına ulaşmak için kullandı. Marka, Avustralyalı kriket yıldızlarının hayranlarına ve ilgili gruplara ulaşmak için ve gibi @kullanıcıadı hedeflemeleri kullandı. İlgi alanı hedeflemesi geniş kapsamlıydı ve spor, eğlence ve hayırseverliğe ilgi duyanları hedefledi. Tweetler, toplulukların ilgisini çekmek ve etkileşimi artırmak için ünlülerin "şapşal selfie" suratlarının fotoğraflarını içeriyordu. ayrıca popüler bir televizyon programı olan "The Project" ile 1 Nisan tarihinde bir bölüm koordine etti ve yayın süresince bağışları selfie başına 100$'a çıkardı. "The Project'in" kitlesine ulaşmak için Twitter'da televizyon sohbet hedeflemesi uygulandı.

Elçilerin gücünden faydalanın.

kampanyasıyla ilgili farkındalığı daha geniş kitlelerde artırmak için, kriket sponsorluğunu kullandı. Twitter'ın spor etkinliklerindeki gücü, elçiler ve 'ün profillerinin daha geniş kitlelere ulaştığı ve spor meraklıları arasında marka farkındalığının arttığı 2015 Kriket Dünya Kupası'nda () ortaya koyulmuştu.

Sponsorlu Gündemler ile kampanya farkındalığını artırın.

Sponsorlu Gündemini ve her iki kriketçinin güvenilir hesap Tweetlerini, Kriket Dünya Kupası'nın 20 Mart tarihindeki çeyrek finalinde gönderilmek üzere zamanlayarak, halihazırda mevcut olan ilgiyi ve beklenti ivmesini sonuna kadar kullandı.

Başarılı Çıkarımlar

İki hafta süren kampanya boyunca,  Twitter üzerinden edindiği 4.461 fotoğraf katılımıyla  için 240.000$'dan fazlasını toplamayı başardı. Sponsorlu Gündem 2,92 milyon görüntülenmeye ulaştı ve Sponsorlu Gündem ile ilişkili Tweetler, %6,8'lik etkileşim oranına 0,40$ CPE (etkileşim başına maliyet) ile sahip oldular. Sponsorlu Gündem sırasında en iyi performans gösteren güvenilir hesap Tweetleri %14'lük rekor bir etkileşim oranına sahip oldular. Kampanya sayesinde banka, Twitter'daki bir önceki aya kıyasla, olumlu marka duyarlılığında %12 oranında artış ve olumsuz marka duyarlılığında %8 düşüş sağladı. Katılımlar, "The Project"'in yarım saatlik gösterimi boyunca dakikada 160 gönderim ile tavan yaptı ve  bunun sonucunda en gündemdekiler sıralamasında üç saat boyunca zirvede kaldı.

Ekip

IKON Communications (), dijital medya çözümleri ve medya satın almada uzmanlaşan bir medya ajansıdır.

One Green Bean () halkla ilişkiler, sosyal medya ve etkinlikler üzerinde uzmanlaşmış bir yaratıcı iletişim ajansıdır.

"The Project" TV bölümü esnasında Twitter topluluğunun enerjisi inanılmazdı. Organik etkileşimin sürati, Twitter ile kaliteli içeriğin gücünün ve televizyonun erişimin bir kanıtıydı.

Stuart Tucker, Marka Genel Müdürü, Sponsorluk ve Pazarlama Hizmetleri, Commonwealth Bank of Australia

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon