Örnek Olay İncelemesi

hayranlarını hedefliyor Sponsorlu Tweetler ile uygulama yüklemeleri ediniyor.

Sonuçlar

Fırsat

Eğlence markası  , "Comedy Central Roast of Justin Bieber" öncesinde Twitter kullanarak farkındalık sağladı. 'tan hemen sonra,  etkinlik hakkında konuşan insanları hedefleyebildi ve onlara bir uygulama yükleme kartı servis edebildi. 

"Prömiyer yaklaşırken bu etkinlik için tüm sosyal platformlarda inanılmaz bir etkileşim ve heyecan gözlemledik" diyor Comedy Central çoklu platform pazarlama üst düzey yöneticisi Grace Low. "Çabalarımızı izleyicileri canlı yayın prömiyerini izlemeye yönlendirmeye ve gerçek zamanlı sosyal sohbetlerle etkileşime girmeye odakladık. Diyaloğu sürdürmek için Comedy Central uygulamasında özel içerikler sunduk ve Twitter'ı Roast (Haşlama) için kapsamlı pazarlama planımızın merkezi olarak kullandık."

Strateji

 Twitter'ın özel hedefleme sinyallerini hayranlara erişmek ve onlara, doğrudan kendi zaman akışlarında bir yükleme reklamı servis etmek için kullandı. Uygulamayı yüklemiş olan hayranlarla yeniden etkileşime girmek için, uygulamada bir "Oynat" butonu görüntülendi ve tek bir dokunuş onları doğrudan videoya bir derin bağlantı kullanarak yönlendirdi.

İçeriğinizle etkileşime girmesi en olası kitleye erişin. 

Kampanya, haşlanan 'ın anahtar kelimeye, TV sohbetine ve takipçilerine dayanan hedeflemesinin bir birleşimini kullandı. Kampanya ayrıca aralarında , , , , , , , , ve Haşlayıcıbaşı 'ın da bulunduğu Haşlayıcıların takipçilerini de hedefledi.

"Twitter hayranlarımızla etkileşime girmek için ve sohbete gerçek zamanlı katılmak bir yol sunuyor" diyor Comedy Central marka pazarlaması başkan yardımcısı Shawn Silverman. "Twitter'ın hassas hedeflemesi Justin Bieber'ın hayranlarına, Haşlayıcıların hayranlarına ve Haşlama hakkında konuşan insanlara erişme şansını bize verdi ve onları uygulamayı indirmeye yönlendirdi."

Harekete geçmeyi özel içerikler ile teşvik edin. 

  'ın Comedy Central'da prömiyeri gerçekleştikten sonra, bu özel programın daha uzun bir versiyonu sadece uygulama üzerinden sunuldu. 

"Haşlama yayınlandıktan hemen sonra, daha uzun ve sansürsüz bir sürümü uygulamaya özel olarak yayınladık" diyor Low. "İzlemekte olan ve program hakkında Tweet gönderen hayranları tanımlamada anahtar kelime hedefleme kullandık. Bu yöntem, seçkin içeriği yüksek ilgiye sahip kitleye sunmamıza olanak sağladı. Twitter, sohbet gerçekleşirken onlara erişmemizi sağlayan en iyi platform oldu."

Kullanıcılarla iletişimlerinizde zengin medya içeriklerinden yararlanın. 

 kampanya için aralarında Justin Bieber'ın özel görsellerinin ve kırmızı halıda Twitter Aynasını kullanan yeteneklerin fotoğraflarının da içinde bulunduğu çok miktarda kampanya öğesine sahipti. Resim Uygulama Kartı kampanya öğesinde  komedyenlerin Justin Bieber'ı haşlamakta oldukları anların fotoğraflarını ve Justin Bieber'ın özel resimlerini kullandı.

"İnsanlar Twitter'da içerik arayarak kendi akışlarında gezinirler, bu da bize uygulamamızı öne çıkarmak için mükemmel bir alan sağlar" diyor Silverman. "Twitter'da bir hayli açık bir kitleye sahibiz ve reklam kampanya öğesi, keşfetme kafa yapısında olduklarında komedi hayranlarına kendi zaman akışlarına erişmemiz için etkileşimli içerik kullanmamıza harika bir fırsat tanıyor."

Başarılı Çıkarımlar

Sponsorlu Tweet kampanyası, 'ın hedefinin %66 altında bulunan bir yükleme başına maliyet ile sonuçlandı. Hassas hedefleme %14,5'lik uygulama tıklama ve yükleme dönüşüm oranı sağladı ve ilk 24 saatte  etiketini içeren 1,48 milyon Tweet gönderildi.

"Gerçek anlamda bir popüler kültür anı olacağını biliyorduk ve hayranlarımız Justin Bieber ve Roast hakkında konuştukları yerde onlarla olmak istiyorduk, yani Twitter'da" diyor Low. "Milyonlarca hayrana gerçek zamanlı olarak erişebildik ve onlara konu halen geçerliliğini sürdürürken ve ilgiliyken bir reklam servis edebildik, bu da kampanyanın başarısının sırrı oldu."

Twitter'ın mobil uygulama tanıtımı ürün paketi, hayranlarımızın Comedy Central uygulamasıyla etkileşime geçmeleri en olası olduklarına onlarla bağlantı kurmamıza olanak sağlıyor. Hassas hedeflemeyi özel video içeriği öne çıkaran kampanya öğeleriyle eşleştirerek kullanmak bize olağanüstü performans sağladı.

Kullanılan çözümler

Mobil uygulama büyümesi

Durmadan yeni bir şeyler keşfetmek isteyen etkileşimli bir hedef kitleye erişerek mobil uygulamanızı büyütün.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon