Örnek Olay İncelemesi

Coca-Cola Mexico marka bilinirliğini artıran gerçek zamanlı içerikle müzik tutkunlarına ulaşıyor

Sonuçlar

Fırsat

Coca-Cola México () şirketi, Meksika'nın popüler müzik festivali Vive Latino sponsorluğunu öne çıkarmak ve Twitter'ı kullanarak etkinliğe katılan 20.000'den fazla katılımcı arasında marka bilinirliğini artırmak istiyordu. www.coca-cola.tv adresinde etkinliğin canlı yayınına yönelik trafiği artırarak sohbetlerde yer almayı ve çevrimiçi platformdaki topluluğunu büyütmeyi planlıyordu.

Strateji

etkinliğe ilgi duyma olasılığı yüksek olan kullanıcılar arasında sohbet başlatmak için anahtar kelime hedeflemeyle Sponsorlu Tweetler kullandı. Festival gününde , Vive Latino festivalinin canlı akışına yönelik farkındalık yaratmak için etiketiyle oluşturduğu Sponsorlu Gündemin yanı sıra Vine ve SnappyTV araçlarını kullanan Sponsorlu Tweetlerden de yararlandı. Bu Tweetler, etkinliğin en güzel anlarının gerçek zamanlı olarak düzenlenip paylaşılmasına olanak sağlıyordu. Şirket, Latin Amerika'da bu aracı kullanarak kampanya yayınlayan ilk marka oldu.

Doğru hedeflemeyle kitlenize erişin.

festival tutkunları arasında kulaktan kulağa yayılacak sohbetlere hız kazandırmak için Sponsorlu Tweetleri kullandı. Marka ve gibi belirli grupların hayranları arasında heyecan dalgası yaratmak için anahtar kelimeleri ve alternatif rock, punk rock ve pop gibi müzik türlerine ilgi duyan kullanıcıları hedefledi.

Kitlenin dikkatini çekin ve ilgisini canlı tutun.

Festival öncesinde, esnasında ve sonrasında hedef kitlenin dikkatini çekip sohbet konuları yaratmak isteyen marka, etiketiyle oluşturduğu Sponsorlu Gündemle 9,7 milyondan fazla görüntülenme elde etti.

Ayrıca önemli anlarda beklenti oluşturmak, sohbetleri artırmak ve etkinliğin canlı akışına trafik çekmek için Vine'lar içeren Sponsorlu Tweetlerden de yararlandı.

Etkileşimi artırmak için yenilikçi araçlar kullanın.

Latin Amerika'da, festivalin en güzel anlarının videolarını kırpmaya, düzenlemeye ve hızlıca paylaşmaya olanak sağlayan SnappyTV aracını kullanan ilk şirket oldu. Etkinliğin yüksek kaliteli görüntülerinin paylaşılmasıyla, kitle festival heyecanını gerçek zamanlı olarak yaşama fırsatı buldu. Bu, markanın takipçileriyle yenilikçi bir biçimde iletişim kurmasına ve kullanıcıların güçlü bir şekilde etkileşim sağlamasına olanak verdi. Sponsorlu Video sayesinde 123.000'in üzerinde görüntülenme elde edildi ve video bir milyon kez oynatıldı.

Başarılı Çıkarımlar

Kampanya kapsamında 3,14 milyon görüntülenmenin yanı sıra 0,30 $ düzeyinde bir etkileşim başına maliyet (CPE) ile 59.600 etkileşim elde edildi. Sponsorlu Gündemi, 9,7 milyon üzerinde görüntülenme sağladı ve yaklaşık 17.000 bahsedene ulaştı. 10.000'den fazla yeni takipçi ve 4.818 bahseden buldu. SnappyTV aracını kullanan Sponsorlu Tweet ile 123.000 görüntülenme ve bir milyon oynatma elde edilirken CPV (değer başına maliyet) 0,37 $ düzeyindeydi.

Editörün notu: Vine Arşivi, 2013'ten 2017'ye kadar vine.co'ya gönderilen tüm içerikleri barındıran bir zaman kapsülü olarak işlev görür ve Vine Kamerası şimdi herkesin kısa, döngüsel videolar oluşturup bunları Twitter'da paylaşmasına imkan verir.

Twitter ile geçmiş deneyimimiz bize kitlemizle etkileşim kurmak için yenilikçi stratejiler oluşturma becerisi sağladı. Vive Latino festivalinde bizim için de yeni olan bir şey denemek istedik: SnappyTV. Gerçek zamanlı içerikleri paylaştığımızda kitlemizin tepkisini görmek bize müthiş bir içgörü kazandırdı ve bu sayede etkinlik sırasında rakiplerimizi geride bırakmayı başardık.

Gustavo Ortega (), İnteraktif Platform ve Medya Yöneticisi, Coca-Cola Mexico

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon