Örnek Olay İncelemesi

Coca-Cola Mexico marka bilinirliğini artıran gerçek zamanlı içerikle müzik tutkunlarına ulaşıyor

Önemli sonuçlar

Fırsat

Coca-Cola México (@CocaColaMX) şirketi Meksika'nın popüler müzik festivali Vive Latino sponsorluğunu öne çıkarmak ve Twitter'ı kullanarak etkinliğe katılan 20.000'den fazla katılımcı arasında marka bilinirliğini artırmak istedi. @CocaColaMX www.coca-cola.tv adresinde etkinliğin canlı yayınına yönelik trafiği artırarak sohbetlerde yer almayı ve çevrimiçi platformdaki topluluğunu büyütmeyi planlıyordu.

Strateji

@CocaColaMX etkinliğe ilgi duyma olasılığı çok yüksek olan kullanıcılar arasında sohbet oluşturmak için anahtar kelime hedeflemesiyle Sponsorlu Tweetler kullandı. Festival gününde @CocaColaMX, Vive Latino festivalinin canlı akışına yönelik farkındalık oluşturmak için #ViveCocaTV etiketiyle oluşturduğu Sponsorlu Gündemin yanı sıra Vine ve SnappyTV araçlarına sahip Sponsorlu Tweetlerden de yararlandı. Bu Tweetler, etkinliğin en güzel anlarının gerçek zamanlı olarak düzenlenip paylaşılmasına olanak sağlıyordu. Şirket, Latin Amerika'da bu aracı kullanarak kampanya yayınlayan ilk marka haline geldi.

Doğru hedeflemeyle kitlenize erişin

@CocaColaMX festival tutkunları arasında heyecan dalgası yaratmak ve sohbetlere hız kazandırmak için Sponsorlu Tweetleri kullandı. Marka @MolotovBanda ve @garbage gibi belirli grupların hayranları arasında heyecan dalgası yaratmak için anahtar kelimeleri ve alternatif rock, punk rock ve pop gibi müzik türlerine ilgi duyan kullanıcıları hedefledi.

Kitlenin dikkatini çekin ve ilgisini koruyun.

Festival öncesinde, esnasında ve sonrasında kitlenin dikkatini çekmek ve sohbet üretmek isteyen marka, #ViveCocaTV etiketiyle oluşturduğu Sponsorlu Gündemle 9,7 milyondan fazla görüntülenme elde etti.

Ayrıca @CocaColaMX önemli anlarda beklenti oluşturmak, sohbetleri artırmak ve etkinliğin canlı akışına trafik çekmek için Vine'lar içeren Sponsorlu Tweetlerden de yararlandı.

Etkileşimi artırmak için yenilikçi araçlar kullanın.

@CocaColaMX Latin Amerika'da, festivalin en güzel anlarının videolarını kırpmaya, düzenlemeye ve hızlıca paylaşmaya olanak sağlayan SnappyTV aracını kullanan ilk şirket oldu. Etkinliğin yüksek kaliteli görüntülerinin paylaşılmasıyla, kitle festival heyecanını gerçek zamanlı olarak yaşama fırsatı buldu. Bu, markanın takipçileriyle yenilikçi bir biçimde iletişim kurmasına ve kullanıcıların güçlü bir şekilde etkileşim sağlamasına olanak verdi. Sponsorlu Video sayesinde 123.000'in üzerinde görüntülenme elde edildi ve video bir milyon kez oynatıldı.

Başarılı Çıkarımlar

Kampanya kapsamında 3,14 milyon görüntülenmenin yanı sıra 0,30$ düzeyinde bir CPE (etkileşim başına maliyet) ile 59.600 etkileşim elde edildi. #ViveColaTV Sponsorlu Gündemi, 9,7 milyon üzerinde görüntülenme elde etti ve yaklaşık 17.000 bahsedene ulaştı. @CocaColaMX 10.000'den fazla yeni takipçiye ve 4.818 bahsedene ulaştı. SnappyTV aracına sahip Sponsorlu Tweet ile 123.000 görüntülenme ve bir milyon oynatma elde edilirken CPV (değer başına maliyet) 0,37$ düzeyindeydi.

Twitter ile geçmiş deneyimimiz bize kitlemizle etkileşim kurmak için yenilikçi stratejiler oluşturma becerisi sağladı. Vive Latino festivali için kendimiz için de yeni olan bir şey denemek istedik: SnappyTV. Gerçek zamanlı içerikleri paylaştığımızda kitlemizin tepkisini görmek bize müthiş bir içgörü kazandırdı ve bu sayede etkinlik sırasında rakiplerimizi geride bırakmayı başardık.

Gustavo Ortega (@pegueritos), İnteraktif Platform ve Medya Yöneticisi, Coca-Cola Mexico

Kullanılan çözümler

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon