Örnek Olay İncelemesi

hokey tutkunlarını hedeflemek için Twitter Amplify kullanıyor

Sonuçlar

Fırsat

Dünya Hokey Minikler Şampiyonası sırasında (), Canadian Tire () Kanada Takımı'nın altın kupa mücadelesinde final maçıyla ilgili sohbetleri kızıştırmak istedi. marka farkındalığını artırmak ve çocukların hokeye olan ilgisini teşvik etmek amacıyla bir Jumpstart () girişimi olan , için para toplamayı hedefliyordu. ve arasında ortak girişim olan Big Play gelecek üç yılda 30.000 çocuğun hokeyle tanışmasını sağlamak istiyor. Kanadalıları, derneğe bağışta bulunmaları yönünde teşvik etmek ve potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek için farkındalığı ve etkileşimi artırmak amacıyla 11 günlük hokey turnuvasına ait, medya ortağı The Sports Network () tarafından oluşturulan canlı, gerçek zamanlı video ile birlikte  etiketini paylaşarak Dünya Kupası Minikleri'ni bir fırlatma rampası olarak kullanıldı.

Strateji

'in canlı yayını sırasında , tarafından oluşturulan özel, gerçek zamanlı videoları sunmak için Twitter Amplify'ı kullandı. Twitter Amplify, medya şirketleri ve markaların TV'deki heyecanı yakalamasına ve bu heyecanı Twitter'daki hayranlara ve kitlelere yaymasına olanak tanır. hayranların  Sponsorlu Gündemiyle etkileşime girmesini sağladı ve her bahsedeni için 0,25 $ bağışta bulunma sözü verdi. Tahmini olarak 7,1 milyon kişiden oluşan bir kitle içerisinde efsanevi Kanada - Rusya altın kupa maçında heyecanı artırmak için marka her  bahsedeni için bağış miktarını 0,50 $'a yükseltti. , genç Kanadalılara hokeyin önemini vurgulayan mesajlar paylaşan oyuncusu Connor McDavid'in yer aldığı videolarla izleyiciler arasında büyük ilgi uyandırdı.

Doğru kullanıcılara ulaşmak için anahtar kelime hedeflemesi kullanın.

"Hokey," "spor" ve "Kanada" gibi anahtar kelimeler kullanan marka, spor tutkunlarının, aktif Kanadalı ailelerin ve en önemli etkileyenlerin ilgisini çekmeyi başardı. Spor meraklılarından oluşan hedef kitlesine ulaşmak isteyen ,  Sponsorlu Gündemini ve Twitter Amplify'ı kullanarak maçtan markalı canlı görüntüler paylaştı.

Doğru zamanlamayla yayınlanan zengin medya içerikleriyle kitlenizin etkileşim kurmasını sağlayın.

Turnuva esnasında  ,  ve Snappy TV tarafından oluşturulan görüntüleri doğru bir zamanlamayla yayınlamak için Twitter Amplify'ı kullandı. Bu, markanın içeriklerini  ile uyumlu hale getirmesine ve maçla ilgilenen veya maç hakkında konuşan spor tutkunlarından oluşan daha geniş bir kitleye ulaştırmasına olanak sağladı. Canadian Tire izleyenler arasında yankı uyandıran her maç için yeni, gerçek zamanlı içerikler ve çeşitli Tweetlerle takipçilerinin ilgisini ve yakalanan heyecan dalgasını korumayı başardı.

Yardımseverliğe yönelik farkındalığı artırmak için tanınmış isimleri kullanın. 

  takım kaptanı Connor McDavid () gibi sponsorlu sporcuların yer aldığı markalı pre-roll videoyu kullanan izleyenlerle kişisel bir bağ kurdu ve hayranları gelecekteki hokey maçlarını desteklemek üzere Retweet etmeye teşvik etti. oyuncularının yolculuğunu öne çıkararak  ve yardım kuruluşlarının görünürlüğünü artırdı. Marka Kanada milli takımını ve oyuncularını desteklemek için ile heyecan dalgası yarattı.

Başarılı Çıkarımlar

 çok popülerleşerek ve ile birlikte anılmaya başladı. Twitter Amplify, TV klipleri ve 500.000'den fazla izlenen markalı pre-roll reklamlarıyla 'ın spor tutkunlarından oluşan muazzam bir kitleyle etkileşime geçmesini sağladı. Marka  etiketinin sağladığı 16.400 bahseden sayısıyla birlikte %7,2 düzeyinde etkileşim oranı elde etti. Takipçi sayısını dört kart artıran kampanya, öncekine kıyasla üç kat daha fazla hesap bahsedenine ulaştı ve Kanada Başbakanı Stephen Harper gibi en güçlü etkileyenler tarafından da bahsedildi.   için 45.000 $ üzerinde bağış topladı.

Ekip

TSN () Kanada'da faaliyet gösteren bir TV spor ağıdır.

Touché! Kanada’da, stratejik düşünce alanında rakipsiz uzmanlığıyla tanınan lider bir medya ajansıdır.

Twitter, dünyanın en iyi dijital perakende satıcılarından biri haline gelme sürecimizde bize yardımcı olan çok önemli bir iş ortağıdır... Müşterilerimizin girişimiyle etkileşime geçmesini sağlayan Twitter'ın gerçek zamanlı platformunun eşsiz gücü sayesinde, sporun gücünü...gelecek üç yıllık dönemde 10.000'den fazla çocuğa aşılamamız mümkün olacak.

, Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı, Canadian Tire

Kullanılan çözümler

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon