Örnek Olay İncelemesi

Audio markası JBL, Twitter Audience Platform'u kullanarak müzikseverlere sesleniyor.

Sonuçlar

Fırsat

JBL (), müzikseverler arasında markasına karşı olan farkındalığı önemli kültürel etkinlikler esnasında artırmak istiyordu.

"Markamız neredeyse 70 yaşında olmasına rağmen güçlü rakiplerimiz var" diye açıklıyor  dijital pazarlama ve sosyal medya global yöneticisi Dave Spinato. "Konu farkındalık yaratmak olunca dijital ve sosyal alanda süper yenilikçi olmamız gerekiyor."

Strateji

 , Coachella ve NBA elemelerinde erişimini artırmak ve hedef kitlesinin ilgisini çekebilmek için Twitter Audience Platform'u kullandı.

Twitter Audience Platform, Twitter Reklamları'na ev sahipliği yapabilen ve markalar için güvenli olan binlerce mobil uygulamadan oluşmaktadır. Reklamverenler katılım gösterdiklerinde Sponsorlu Tweetlerini ve Sponsorlu Videolarını mobil uygulama kullanıcılarına hedefleyebilirler. Bu da markalara erişimlerini anında artırmalarına ve ürünleri ile en fazla ilgilenecek tüketicilerle bağlantı kurmalarına olanak sağlıyor.

Kitlenizi bulun.

Twitter Audience Platform, reklamverenlerin mobil uygulama kullanıcılarını cihaz, konum, cinsiyet ve ilgi alanlarına dayalı olarak hedeflemelerine olanak sağlar. Bu güçlü hedefleme yetenekleri  'nun müzikseverlere, etkinlik katılımcılarına ve spor hayranlarına NBA elemeleri ve Coachella esnasında anında ulaşabilmesini sağladı.

"Ne kadar fazla hedefleyebilirsek o kadar iyi. Yüksek seviyede sadece sıradan dinleyicilere değil, müziğe gerçekten tutkulu olan kişilere erişmek istiyoruz. Bu da daha derin içgörüler arayıp odyofilleri, sadık etkinlik katılımcılarını ve tutkulu spor hayranlarını bulmamız gerektiği anlamına geliyor" diyor Spinato.

Örneğin  taşınabilir bluetooth hoparlörlerini tanıtan bu reklamı, Coachella'ya ilgi duyan mobil uygulama kullanıcılarını hedefledi.

Tüketicilerin dikkatini çekin.

Sponsorlu Tweetler ve Sponsorlu Videolar mobil uygulamalarda görüntülendiğinde mobil ekranın tamamına genişlerler. Bu da kullanıcıların onlarla etkileşime girme olasılığını artırır.

 yüksek kaliteli ve konu ile ilgili fotoğrafları hedeflenmiş bir grup kullanıcıya Twitter Audience Platform üzerinde göstermenin, bunlara tıklanmasını sağlamak için yeterli olduğunu gördü.

"Bizi daha önce görmemiş olan insanların karşısına çıkmayı ve genellikle fayda sağlayamadığımız cihazlardan etkileşime geçmeyi başardık" diyor Spinato. "Asıl mesele, bu yeni bakışları daha geniş bir cihaz yelpazesinde yakalamaktır."

Sonuçları gözden geçirin ve optimize edin.

Pek çok reklamveren gibi  da mevcut Sponsorlu Tweetlerini ve Sponsorlu Videolarını Twitter Audience Platform üzerinde yayınlayarak işe başladı. Olumlu sonuçlar almaya başladıktan sonra yeni resimler ve anlatımlar denemeye heveslendiler.

Twitter Audience Platform gerçek zamanlı optimizasyonu kolaylaştıran ayrıntılı raporlama sunuyor, diye belirtiyor Spinato.

Başarılı Çıkarımlar

Twitter Audience Platform,  'nun belirgin şekilde etkileşim ve artış gösteren erişim oluşturmasını sağladı.

"Twitter Audience Platform üzerinde yürütülen kampanyalarda sektör ortalamasının 15 katı etkileşim oranına ve %70 artan erişime ulaştık. Halihazırda müthiş olan etkileşimimize bu artışı eklemek bizim için harika oldu" diyor Spinato.

Kampanya ortalama 0,13$ etkileşim başına maliyet ile bir hayli uygun maliyetliydi.

Twitter Audience Platform'un konsepti dahice; biz zaten Tweet gönderecektik fakat şimdi mevcut ve potansiyel müşterilerimizin çok değerli bir segmentiyle etkileşimi artırmamıza ve optimize etmemize izin veren, faydalanabileceğimiz bu tümüyle yeni platform var.

Dave Spinato (), Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Global Direktörü, HARMAN

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Ölçekli şekilde optimize edin

Twitter, kampanyaları ölçeklemek, düzenlemek, özelleştirmek ve yönetmek için geliştirilmiş yollarla aynı anda bir çok iş yapmayı kolaylaştırır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon