Örnek Olay İncelemesi

Kâr amacı gütmeyen sigara karşıtı bir kuruluş olan Truth, gençlerle etkileşime geçiyor ve Twitter'da mesaj erişimini genişletiyor.

Sonuçlar

Fırsat

Sigara karşıtı kâr gütmeyen kuruluş Truth (), gençler ile gerçek zamanlı etkileşim kurmak için Twitter'dan faydalanıyor. Kuruluş, Twitter'ı özellikle hedef kitlesinden gelen sigara hakkındaki soruları yanıtlamakta, toplanma çağrıları ile harekete geçirmekte, aktivizmi ödüllendirmekte ve mesajını Teen Choice Awards veya MTV VMA'ları gibi kültürel etkinlikler ile birleştirmekte kullanıyor.

"Twitter, her zaman, gerçek zamanlı kitlesel sohbetler yanında yanlış inanışları doğru bilgilerle değiştirmek ve kişisel ilişkiler kurmaya yardımcı olmak için birebir etkileşimler kurmanın en ideal yeri olmuştur" diyor Eric Asche, Truth Initiative/truth'un pazarlama kurulu başkanı. "Bu ayrıca geçtiğimiz günlerde aromalı tütünün yasaklanması için eylem yapan Minnesota'lı genç eylemciler gibi ABD'deki küçük grupların çalışmalarına ışık tutmak ve bunları yüceltmek için de güçlü bir yol."

 hayan kurtaran mesajını uygun maliyetli bir şekilde Twitter'da yaymak ve ayrıca gençler ile gün içinde kullandıkları mobil uygulamalar aracılığıyla bağlantı kurmak istiyor.

Strateji

   Twitter'da içeriği ile ilgilenmesi ve etkileşime girmesi en olası Twitter kullanıcılarına erişmek için hedeflenmiş Sponsorlu Tweetler kullandı. Doğru Twitter kitlesinin karşısına doğru anda çıkabilmek için, kâr amacı gütmeyen kuruluş; çevreye ilişkin konular, kültür, sanat ve müzik gibi ilgi alanlarını hedefledi.  ayrıca gençleri etkileyen popüler @kullanıcıadlarını ( ), "Robot Chicken" ve "Catfish: The TV Show" gibi televizyon programları yanında "dumansız hava"gibi ilgili anahtar kelimeleri de takipçilerine ulaşmak için hedeflediler.

  tüm Tweetlerinde özgün ve etkili bir dil kullandı. Kuruluş, sigara tüketimi hakkında bilgi ve gerçekleri göz önüne seren, çarpıcı fakat akıl öğretmekten uzak, eğlenceli ve hızlı Sponsorlu Videolar oluşturdu.

"Twitter'ın en iyi yönlerinden biri, hedeflemeyi çok hassas yapabiliyor olmamız" diyor Truth Initiative/truth marketing başkan yardımcısı Nicole Dorrler. Twitter'ın gerçekten etkileşimli genç bir kitle ile bağlantı kurmak ve onların söyledikleri şeylere, tutkularına ve hatta bulundukları yerle ilişkili olarak dikkat çekici ve ilgili bulacakları içerik paylaşmak için gerçekten harika bir yer olduğu biliyoruz.

  Twitter'da yaptığı yatırımın yanı sıra Twitter Audience Platform'u ' erişimini binlerce mobil uygulamaya genişletmek için kullandı. Reklamverenler kampanyalarını genişlettiklerinde uygulama kullanıcılar için Sponsorlu Tweetler ve Sponsorlu Videolar hedefleyebilir ve toplamda 700 milyondan fazla kişiden oluşan bir kitleye tek bir tık ile erişebilirler. Bu da reklamverenlerin mesajlarına ve ürünlerine ilgi duyması en olası tüketicilere erişimlerini anında ve etkili olarak artırmalarına ve onlarla bağlantı kurmalarına olanak sağlıyor.

"Twitter'ın niş kitleleri hedeflemede ve onlarla bağlantı kurmada şaşırtıcı bir gücü var" diyor Truth Initiative/truth sosyal medya yöneticisi Cas Marburger. "Genç bir kitle söz konusu olduğunda en önemli şey onlara bulundukları yerde ve mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde erişmektir. Twitter Audience Platform, artık gençlere Twitter'da bulunmadıkları zaman bile bilgi ulaştırabildiğimiz güçlü bir araç. Oyun oynarken veya en sevdikleri uygulamada vakit geçirirken de onlara erişebiliyoruz."

  Twitter Audience Platform'da videolar ve tam ekran ara reklamlar gibi sürükleyici ve yüksek oranda etkili reklam üniteleri ile gençlerin dikkatini çekmeyi başardı.

"Twitter ve Twitter Audience Platform'daki reklamlar davetsiz değil" diyor Marburger. "Konuyla bağlantılı ve kendiliğinden bir his veriyor ve bu da kitlemize vermeye çalıştığımız türden mesajlar için son derece önemli. Biz bir ürün satmıyoruz. Hayat kurtarmaya çalışıyoruz."

Sesinizi ve içeriğinizi kitlenize göre uyarlayın.

gençlerin davranışını etkilemek için gerçeklere dayalı ve geleceğe yönelik içerik geliştiriyor. Kuruluş, yaratıcı yaklaşımı ile sınırları zorlamayı ve gençlerle bilinçli kararlar almalarında yardımcı olacak bilgileri paylaşmayı seviyor fakat asla onlara patronluk taslamıyor.

Takipçileri gerçek zamanlı olarak ödüllendirin.

Etkileşimi artırmak için  mesajını, Grammys gibi gençlerin ilgi duyacağı canlı yayınlanan etkinlikler ile birleştiriyor. Ekip, bu tür etkinliklerde sohbeti, değişim stratejisini ve an içindeki hedeflemeyi izlemek için "savaş odaları" gerçekleştiriyor ve izleyicilerin deneyimini zenginleştiren içerik oluşturuyor.

Kuruluş ayrıca destekçilerini ödüllendiren, onlarla etkileşime geçen ve onlara teşekkür eden canlı anlar yaratıyor. geçtiğimiz günlerde ünlü bir grafitti sanatçısı ile takipçilerinin @kullanıcıadlarını bir Periscope yayını sırasında graffiti olarak yazması için iş birliği yaptı.

 

Twitter Audience Platform ile en iyi mobil envanterden faydalanın. 

İnsanlar telefonlarına günde 150 kere bakıyor ve zamanının %80'ini uygulamalarda geçiriyorlar (mobil web'e kıyasla).* Teknolojimiz, platformumuzdaki uygulamaların çoğunu desteklediği için  gibi reklamverenler, Twitter Audience Platform'unu iyi performans gösteren Sponsorlu Tweet veya Sponsorlu Video kampanyalarını (hem hedefleme hem de kampanya öğelerini) Twitter'daki veya Twitter dışındaki 700 milyondan fazla kişiye erişmek için kullanabiliyor. Tümü tek bir tıkla gerçekleşiyor.

*Kaynaklar: Kleiner Perkins Caufield & Byers’s 2013; comScore Mobile Metrix, ABD, Yaş 18+, Haziran 2014

Başarılı Çıkarımlar

  hem Twitter'da hem de Twitter Audience Platform'da öne çıkarılmış kampanyalar yürüterek %15 oranına varan etkileşim oranları sağladı ve 0,05$ gibi düşük fiyatlardan etkileşim başına maliyet ortaya çıktı. Kuruluş ayrıca erişimi 1,5 kat artırdı.

"Twitter en harika ortağımız oldu ve nelerin hedef kitlemizin etkileşimde kalmasını sağladığını bize gösterdi. Hem Twitter'da hem de Twitter Audience Platform'u kullanırken önem taşıyan sohbetlerle etkileşime girme imkanı bulduk. Bu ölçek bize dünyada olumlu bir değişim sağlamak için yeni bir yol sundu" diyor Asche.

Yatırımımızın getirisi insan hayatıdır. Başarı ölçütümüz, faaliyetimize başlamamızdan bu yana gençler arasında sigara içme oranının %23'ten %8'e düşmüş olması. Twitter'ın kesinlikle bunda çok önemli bir rolü oldu ve bu sayı sıfıra inene kadar da olmaya devam edecektir.

Eric Asche (), Truth Initiative/truth Pazarlama Kurulu Başkanı

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon