Örnek Olay İncelemesi

Bir iç çamaşırı markası erkekler için kanser hakkında farkındalığı Sponsorlu Hesaplar ile öne çıkarıyor.

Sonuçlar

Fırsat

2014 yılında Kanada çapında yaklaşık 1.000 erkeğe, 15-29 yaş arasındaki erkeklerde en yaygın kanser türü olan, testis kanseri teşhisi koyulduğu tahmin ediliyor. Kanadalı iç çamaşırı markası Stanfield's (), bu konu hakkında markasını öne çıkaracak ve genç tüketicileri iki yönlü sohbete çekecek bir şekilde dikkatleri toplamak istiyordu. Marka, satışlarını artırmak ve sadık takipçi kitlesini genişletmek için Twitter'ı kullanmak istiyordu.

Strateji

 bir Twitter kampanyası oluşturmak için, testis kanserini yenmiş olan Mark McIntyre ile ortaklık yaparak onu Kanada'nın bir ucundan diğerine üstsüz olarak seyahat ederken takip etti. Mark her gün yeni bir parça iç çamaşırı giyerek markanın ürününün konforunu ve dayanıklılığını gösterdi. İzleyiciliği artırmak için Sponsorlu Video kullanarak izlenmesi kolay, tek tıkla izlenen videoları dağıttı. Şirket ayrıca kullanıcılarının desteğini toplamak için Sponsorlu Gündem  , farkındalığı ve erişimi maksimize etmek için eğlendirici resimlere sahip Sponsorlu Hesaplar ve Sponsorlu Tweetler ve Vine videolarını kullandı. Etkileşimi teşvik etmek için marka kullanıcılarından pantolonlarını indirmelerini ve kendi fotoğraflarını veya Vine'larını Tweet olarak göndermelerini istedi.

Twitter Reklamları ile kampanyanızın erişimini maksimize edin.

 Sponsorlu Hesapları takipçi kitlesini cezbetmek ve büyütmek için ve  Sponsorlu Gündemini hedef kitlesi olan 20-34 yaş aralığındaki erkeklerin ilgisini çekmek için kullandı. Marka "çıplaklık," "iç çamaşırı," "hayırlı bir iş" ve "macera" gibi anahtar kelimeleri hedefleyerek daha geniş kitlenin ilgisini çekmeyi başardı. Sponsorlu Video ile sosyal paylaşımı ve içeriğin dağıtımını maksimize etmek için ilgi çekici içerik sundu. Marka, Vine'ları ve interaktif sohbeti kullanarak farkındalığı ve etkileşimi ateşleyen kullanıcıları ile gerçek zamanlı, kişisel bir bağlantı oluşturdu.

Eğlenceli veya zeki içerik ile ilgi çekin.

Stanfield's, mizahı kullanarak gerçek zamanlı içeriği ciddi bir meseleyi hedef kitlesinin gözünde öne çıkarmak için sundu. Marka, deneyimsel etkinliklerden faydalanan ve Kanada'da üstsüz bir şekilde, sadece  marka külot veya  amblemini taşıyan şortlar giyerek seyahat eden, kanseri yenmiş Mark McIntyre'ın hikayesini aktaran bir anlatı oluşturan, eğlenceli ve ilham verici bir kampanya ile müşteri sadakatini geliştirdi.

Kullanıcılarla açık bir harekete geçme çağrısı sayesinde etkileşim kurun.

 , Mark'a destek vermeleri ve Kanada Kanser Derneği'ne para toplamaları için tüketicilerini üstlerini çıkarmaya ve halka açık bir yerde "çılgınlar gibi koşmaya" davet etti. Marka katılımı teşvik etmek üzere için 50$ veya daha fazla para toplamayı başaran Twitter kullanıcılarına ücretsiz bir  "iç çamaşırı" hediye etti. her paylaşıldığında , 25.000$ toplam tutar üst limitine kadar  için 1$ bağış yaptı. Marka takipçilerini stanfields.com'u ziyaret etmeye ve Mark'ın yeni yerlerde çıplak gezmesi için meydan okumaya çağırdı.

Başarılı Çıkarımlar

Markayı bir amaç ile ilişkilendiren gerçek zamanlı ve hazır cevap içerik yaratarak belirgin şekilde olumlu duyarlılık ve sohbet oluşturmayı başardı. benzersiz içeriği kullanarak stanfields.com trafiğinde %374 artış gözlemledi. Sponsorlu Tweetler hedef kullanıcı kitlesinde ilgi oluşturdu ve bu da web sitesinin yeni kullanıcılarında %405 artışı ve 52 milyondan fazla görüntülenmeyi tetikledi. 'yi desteklemesiyle marka kurumsal sosyal sorumluluğunu güçlendirdi ve bu amaç uğruna 25.000$ toplamayı başardı.

Ekip

Toronto'lu reklam ajansı John St. () stratejik planlama, reklamcılık, sosyal, dijital, tasarım ve pek çok sektörde deneysel reklamcılık sunuyor. Marka ayrıca halkla ilişkiler firması Environics () ve marka uzmanları Smak () ile etkinliklerini düzenlemek ve uygulamak için iş birliği yaptı.

Editörün notu: Vine Arşivi, 2013'ten 2017'ye kadar  vine.co'ya gönderilen tüm içerikleri barındıran bir zaman kapsülü olarak işlev görür ve Vine Kamerası şimdi herkesin kısa, döngüsel videolar oluşturup bunları Twitter'da paylaşmasına imkan verir.

İşletmelerin büyümelerine yardımcı olmak için insanlarla etkileşime girme şeklimiz gerçekten başarılıydı. Kampanya yaratıcı fikir ve stratejik fırsatın, müşteriye fayda sağlayan sonuçlar veren, gerçekten harika bir birleşimini gösterdi.

Adam Ferraro (), Dijital İçerik Stratejisti, John St. Reklamcılık

Kullanılan çözümler

Web sitesi trafiği ve dönüşümler

Mobil çağın zorluklarına karşı gelin ve platformlar arasın dönüşümler sağlayarak sonuçlar elde edin.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon