Örnek Olay İncelemesi

Bir uçuş arama uygulaması mobil uygulama tanıtımından yararlanarak kalkışa geçiyor

Sonuçlar

Fırsat

Rusya'da çevrimiçi uçuş arama motoru Aviasales () sağlıklı bir trafiğe sahip olsa da mobil platformun en hızlı büyüyen arama ve rezervasyon kanalı olduğunu fark ettikten sonra müşterilerine mobil uygulamaların rahatlığını sunmaya karar verdi. Bağımsız yolcularla etkileşime girmenin, yeni kullanıcıların ilgisini çekmenin ve uygulamasının benimsenmesini sağlamanın düşük maliyetli bir yolunu arayan şirket, bu amaçla rotasını Twitter'a çevirdi.

Strateji

 Twitter’ın mobil uygulama tanıtım setini kullanarak Rusya'da, yurt dışına seyahat etmeyi planlayan bağımsız yolcuları hedefledi. Görsel içeren Uygulama Kartlı Sponsorlu Tweetler, varış noktalarının ve uçakların fotoğraflarını içeriyor, kullanıcılara en iyi tekliflerden yararlanabilmeleri için uçuşlarını erkenden ayarlamaları gerektiğini hatırlatıyordu.  uygulamaya ilgi gösterme olasılığı en yüksek olan kullanıcıların dikkatini çekmek için ilgi alanı, anahtar kelime ve @kullanıcıadı hedefleme stratejilerinden yararlandı.

Net bir fayda sağlayan güçlü görseller için Resim Uygulama Kartını kullanın.

 ilgi çekici görsellerin yanı sıra sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için Resim Uygulama Kartı özelliğinden de faydalandı. Resim Kartları büyük bir resim ile güçlü bir harekete geçme çağrısı içeriyor ve kullanıcılara, Twitter'dan çıkış yapmadan uygulamayı tıklayıp indirme imkanı sunuyordu.  kullanıcılara net bir fayda sağlayacak şekilde Tweet metnini özelleştirdi: en iyi tekliflerden yararlanmak için ileriye dönük rezervasyon yapma imkanı. 

Hedef kitlenizi belirleyin ve sınırlayın.

 etkili hedefleme stratejisi sayesinde mesajını alan geniş bir kitlenin etkileşime geçmesini sağladı. Şirket, "romantik kaçış," "Avrupa seyahati" ve "Sevgililer Günü" gibi tatil ve seyahatlerle ilgili anahtar kelimeleri kullandı. @kullanıcıadı hedefleme stratejisi, bölgesel havaalanları ve havayolu şirketlerinin adlarını içeriyordu (örneğin ). İlgi alanı hedefleme stratejisinde,  sık sık seyahat eden bağımsız tüketicilerden oluşan pazarı yakaladığından emin olmak için müzik ve teknolojiden politikaya ve güncel olaylara kadar çok geniş bir yelpazeye yayılan alanları kullandı ve bunları kampanya sırasında sonuçlara dayalı olarak daralttı.  

Sonuçları izleyin ve kampanyanızı uyarlayın.

kampanyasının başarısının başlıca etkeni, markanın yanıtları yakından takip etmesi ve Twitter kontrol paneli üzerinden farklı kitle segmentlerinin oranlarını yüklemesiydi. Kampanyayı bu sonuçlara göre uyarlayan  etki gücü çok yüksek olan Sponsorlu Tweetlerin doğru kitleye sunulmasını sağladı. Bu strateji, Twitter kullanıcılarından oluşan yeni bir müşteri kitlesinin ilgisini çekmesine ve yükleme başına maliyetini azaltmasına yardımcı oldu.

Başarılı Çıkarımlar

Sponsorlu Tweetleri üç milyondan fazla görüntülenme elde etti. Aviasales web sitesinin abone sayısı %400 oranında artarken Görsel içeren Uygulama Kartı sayesinde uygulama yüklemelerinde %16 oranında artış görüldü. Ayrıca 1,83€ tutarındaki CPI (yükleme başına maliyet)  'in yeni kullanıcıların ilgisini çekmek ve uygulama indirmelerini artırmak için düşük maliyetli bir yol bulduğunu ortaya koyuyordu.

Ekip

 Amerika Birleşik Devletleri ve Batı Avrupa'nın dışındaki pazarlara odaklanan uluslararası ve kanallar arası bir reklam ağı olan Httpool () ile çalıştı.

Twitter yeni kullanıcıları mobil uygulamamıza çekmek için çok önemli bir kanal haline geldi. En iyi kitleyi bulmamıza ve maliyet avantajımızı korumamıza olanak sağlayan benzersiz hedefleme fırsatlarını özellikle vurgulamak isterim.

Ivan Kozlov (), Mobil Ürünler Başkan Yardımcısı, Aviasales

Kullanılan çözümler

Mobil uygulama büyümesi

Durmadan yeni bir şeyler keşfetmek isteyen etkileşimli bir hedef kitleye erişerek mobil uygulamanızı büyütün.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon