Örnek Olay İncelemesi

Çok uluslu bir şekerleme şirketi Sponsorlu Video kullanarak şeker sonuçları elde ediyor

Sonuçlar

Fırsat

Çok uluslu bir şekerleme, gıda ve içecek şirketi olan Mondelēz International yenilenen Mandolin çikolatalarının lansmanını yapmak, tüketici farkındalığını güçlendirmek ve tüketicilerin şekerleme ürünlerine yönelik algısını "arada sırada yenebilir" düzeyinden "gündelik eğlence" düzeyine çıkarmak istedi. Teknolojiye meraklı genç bir kitle bulmak için Twitter'dan yararlanarak Twitter hesabını oluşturdu. Önündeki güçlük, ürüne yönelik bir heyecan dalgası yaratmak ve Mısır'da takipçiler edinmekti.

Strateji

 Sponsorlu Hesap kullanarak organik görüntülemeleri en üst düzeye ulaştırdı ve video içeriklerini doğrudan kullanıcıların Twitter akışına aktaran otomatik oynatma özelliğine sahip Sponsorlu Videolarla medya görüntülemeleri elde etti. Hedefleme, belirli Sponsorlu Videolara uygun hale getirildi ve alaka düzeyi ile etkileşimi artırmak için uygun olduğu şekilde erkeklerden veya kadınlardan oluşan kitlelere yönlendirildi.

Etkileşimi artırmak için zengin medya kullanın.

Şirket ana bir temayla ilişkili olarak 90 saniyelik videolar oluşturdu: Hayatınızı ister sevin ister sevmeyin, Mandolin çikolatasını her zaman seveceksiniz. Videolar, ünlülere ve kitlenin kolaylıkla özdeşleşebileceği durumlara yer veriyordu. Aynı zamanda televizyon reklamları olarak da kullanılan bu videolar kitlenin ilgi düzeyini artırdı ve Twitter'da yaygın bir şekilde paylaşıldı. yalnızca Twitter'a özel video içeriğine de yer vererek daha yüksek etkileşim oranları elde etmeyi başardı.

Geniş bir kitleye ulaşmak için hedeflemeyi büyütün.

 mümkün olduğunca çok sayıda tüketiciye ulaşmak için geniş hedefleme stratejisini kullandı ve Mısır'da bir kitleye erişmek için coğrafi etiketlemeden yararlandı. Özel olarak erkeklerin veya kadınların dikkatini çekmek için tasarlanan bazı videolar cinsiyete göre hedeflendi.

Yaratıcı etiketler kullanın.

pozitif ilişkiler kurmak ve kitlesinin çeşitli meseleler hakkında düşünmesini ve konuşmasını sağlamak için bir dizi etiket kullandı. Bu etiketlere örnek olarak , ve gösterilebilir.

Başarılı Çıkarımlar

kampanyası, planlanan ana performans göstergelerinin (KPI) üzerinde performans gösterdi. 4.602 takipçi elde edilirken performans KPI'nın %40 üzerine çıktı ve takipçi başına ortalama maliyet 0,20$ düzeyindeydi. Kampanya, Sponsorlu Tweetler için %2,3-3 etkileşim oranı şeklinde belirlenen KPI'yı geride bıraktı.  tüm Tweetlerde %4'ün üzerinde etkileşim oranı elde ederken, en iyi performans gösteren Tweet için bu oran %9,12'ye ulaştı.

Ekip

Starcom Mediavest Group () müşterilerinin yararlanabileceği, ortamlar arası bağlantılı yaşam deneyimleri oluşturan lider bir global pazarlama ağıdır.

Mandolin'in sesini duyurabileceği, hedefine ulaşabileceği ve tartışmalı tonuyla heyecan dalgası yaratabileceği farklı bir ortam arıyorduk. Ve Twitter'ı seçtik! En düşük bütçeyle tüm ana performans göstergelerini (KPI) aşan büyük bir başarı elde ettiğimizi göz önüne alırsak doğru kararı verdiğimiz çok net görülüyor.

Asmaa Hassan (), Kıdemli Yönetici - Sosyal Ağ, Starcom Mediavest Group

Kullanılan çözümler

Genişletilmiş erişim

Tweetler her yerdedir. Ve bu devasa, uluslararası, gerçek zamanlı erişim, markanızın elinin altındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Kampanya öğesi platformu

Markalar Twitter'da kullanıcıları ile her gün benzersiz ve yaratıcı bir şekilde iletişim kurar. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon