Örnek Olay İncelemesi

Bir oyun uygulaması Twitter'ın mobil uygulama tanıtımı araçlarıyla ilk oyuncularını kazanıyor

Sonuçlar

Fırsat

Alman uygulama geliştiricisi LOTUM  adlı oyunun Birleşik Krallık ve ABD'de kısa bir süre içinde çok sayıda oyuncuya ulaşmasını istedi.   için hedef kitlesi, daima bağlantıda olan dijital platform kullanıcılarıydı ve marka bu kitlenin Twitter'a yaygın bir şekilde bağlanacağını biliyordu.

Strateji

LOTUM, etki yaratacak geniş bir kampanya için Twitter'ın mobil uygulama tanıtımı araçlarından yararlandı. Bu yaklaşım, hedef gruplarda görünürlüğü ve yükleme sayısını en üst düzeye çıkarmak için çok kısa bir süre içinde çok sayıda kampanya lansmanı yapmayı gerektirir. LOTUM esas olarak, etkileşim kuran genç, mobil bir kitleye ulaşmak için anahtar kelime, ilgi alanı ve @kullanıcıadı hedeflemesini kullandı. Twitter istatistikleriyle canlı yükleme verilerini izleyerek hedeflemesini ve kampanya öğelerini optimize etmek için hızlı bir şekilde hareket etti.

Geniş çaplı bir kampanyayla hedeflerinizi büyütün.

 geniş çaplı bir kampanya sayesinde ABD ve Birleşik Krallık listelerinde ilk 10'a girmeyi başardı. Bu, çok sayıda Twitter kullanıcısının kısa bir sürede uygulamayı indirmesi için aynı anda çok sayıda kitleyi hedeflemek anlamına geliyordu. Daha çok sayıda yükleme, daha çok oynanma; daha çok oynanma ise daha çok konuşulma demekti. Kullanıcılar arasında yayılan bu heyecan, oyununun daha fazla ve daha hızlı bir şekilde yayılmasını sağladı.

Etkileşimi soru ve mizahla artırın.

Komik bir test uygulaması olan,  Resim Kartları içerisinde, oyunda yer alan sorulardan bazılarını sorarak Twitter'da etkileşim sağlamak için mevcut içeriğini kullandı. Böylece kitlelere oyuna dair bir fikir verdi, organik erişimi genişletmek için Retweetleri teşvik etti ve tek bir tıklamayla kullanıcıların oyunu kolayca indirmelerini sağladı. 

Etkileşime hazır bir kitleyi hedefleyin.

  kullanıcıları arkadaşlarını ve ailelerini ne kadar iyi tanıdıklarını göstermeye davet ettiği için, "arkadaş," "en iyi arkadaş," "en yakın arkadaşlar," "erkek arkadaş" ve "kız arkadaş" gibi anahtar kelimeleri kullanarak potansiyel müşterilere ulaştı.

Marka, yeni uygulamalar keşfetmeye meraklı olan genç bir kitleyle bağlantı kurmak için Twitter'da temsil edilen popüler sosyal uygulamaların @kullanıcıadlarını hedefledi. Ayrıca barlar ve gece hayatı, DJ'ler, pop müzik, film - televizyon ve elbette mobil ve çevrimiçi oyun gibi genç kitleler arasında yaygın olan ilgi alanlarını da hedefledi.

Başarılı Çıkarımlar

LOTUM’un  için CPI'ı diğer reklam kanallarına kıyasla Twitter'da %30 oranında daha düşüktü.   oyununun ABD ve Birleşik Krallık'taki ilk kampanyalarında, Twitter kullanıcılarının toplam hacminin %50'sini oluşturduğu noktalar vardı.   oyununun eğitimini tamamlayan Twitter kullanıcılarının yaklaşık %75'i uygulamada kayıt yaptırmak üzere işleme devam etti.   hem Birleşik Krallık hem de ABD iOS uygulama listelerinde ilk 10'a girmeyi başardı.

Twitter ABD'de ve Birleşik Krallık'taki genel listelerde iPhone'da ilk 10 sıralamasında yer almamızda çok önemli bir rol oynadı... İzleme aracımızı Twitter'ın kontrol paneline entegre etmekten kampanyaların oluşturulmasına ve kampanya optimizasyonuna kadar tüm süreç pürüzsüz bir şekilde işledi.

Jens Abke, Eş Kurucu + CEO, LOTUM

Kullanılan çözümler

Mobil uygulama büyümesi

Durmadan yeni bir şeyler keşfetmek isteyen etkileşimli bir hedef kitleye erişerek mobil uygulamanızı büyütün.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon

Hedef kitle hedefleme

Mesajınızın doğru kişi tarafından duyulmasını istersiniz. Twitter'ın hedefleme yetenekleri, bunun gerçekleşmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin Arrow Right Icon