Twitter becerileri

Farklı yollarla canlı bağlantılar kurun.

Twitter en başından beri bir soruya, dünyadaki diğer tüm sosyal medya platformlarından daha iyi cevap vermeyi başarmıştır. Şu an neler oluyor? Gerçek şu ki, Twitter insanların ve medyanın neler olup bittiğini kaynağından ve olaylar olurken gerçek zamanlı olarak öğrenmek için uğradıkları ilk yerdir. Dünyaya ve kültüre canlı bir bağlantıdır. Mobil ağırlıklı bir dünyadaki tüketicilerle bağlantı kurmak için akıllı bir pazarlamacının çözümüdür. 

Her Tweet bir ilgi alanına ya da eğilime işaret eder ve böylelikle Twitter'ı canlı bir kitle ve onların ilgi alanları, sohbetleri ve ilgilerini çeken etkinlikler ile bir doğrudan bağlantı noktası haline getirir. Bu bağlantılar gerçek zamanlı olarak, kitlenin tutkuları ile en etkileşimli oldukları anlarda gerçekleşir. Bu sadece kitlesel erişim değil (sayısı sürekli artan 800 milyon hitap edilebilir kullanıcı) aynı zamanda seçkin bir kitlesel erişimdir. 

Daha da ilginci, Nörolojik araştırmalar Twitter kullanıcılarının, çevrimiçi normlara göre daha etkileşimli olduklarını gösteriyor. Ayrıca bunlar, çevrimiçi normlara kıyasla %51 daha yüksek kişisel uygunluk raporlamaktadırlar. Bu, kişisel bir mektup almakla aynı düzeyde bir uygunluktur.

Twitter'ın canlı platformu bu canlı bağlantıları oluşturmak için harika fırsatlar sağlar. Tipik bir Twitter akışına göz atmak, diğer sosyal medyalarda görülmemiş ses, hareket ve görüntü spektrumunu gözler önüne serer. Yalnızca geride kalan 12 ayda, videoda 150 kat büyüme gözlemledik. Ve bu dikkate değer platformun her köşesindeki sürekli yenilik, çığır açan sonuçlar sağlamaktadır.

İnsanlar gerçekten umursadıkları şeylerle etkileşime girmek istiyorlar. Twitter ve sosyal medyanın bağlantısallığı ve ani oluşu, insanlara devletler, şirketler, markalar ve birbirlerinden daha iyi sonuçlar talep etmelerini sağlayacak sesi ve gücü verdi.

, Marketing ve İletişim Üst Düzey Yöneticisi, Unilever

Bu zorluğu aşmanıza yardımcı olmanın yolları

Anahtar Kelime Hedefleme

İnsanlara, yakın zamandaki gönderdikleri veya etkileşime girdikleri Tweetlerde bulunan anahtar kelimelere dayanarak erişin.

@Kullanıcıadı Hedefleme

İnsanlarla takip ettikleri kişiler ve markala dayalı olarak bağlantı kurun.

İlgi Alanı Hedefleme

İnsanlara ilgi alanlarını temel alarak erişin.

Kişiselleştirilmiş Hedef Kitleler

Web sitenizin ziyaretçi verisinden ve/veya CRM verinizden oluşturulan hedef kitleler. Seçkin web hedef kitle ortaklarının hedefleme gruplarını da kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Kullanıcıların Anasayfa zaman akışlarında, Twitter'da arama sonuçlarının üstünde ve platformun diğer yerlerinde görüntülenen, reklamverenler tarafından ödenen Sponsorlu Tweet içerisindeki video.

Sponsorlu Gündemler

Gerçek zamanlı keşfetmenin merkezinin, yüksek etkili bir şekilde 24 saatliğine ele geçirilmesi: Gündem listesinin ilk sıraları (masaüstü) ve markanız için sürekli farkındalık ve sohbet oluşturan, arama sonuçlarındaki ikinci alan (mobil).

Twitter'dan en iyi şekilde yararlanın

Flight School

Twitter Flight School reklam hedeflerinize ulaşmanıza ve hatta hedeflerinizi aşmanıza nasıl yardımcı olabilir? Çok kolay, Twitter 101 eğitimi alırsanız bu yolları ezbere bilirsiniz.

Şimdi kaydolun Arrow Right Icon