Bir marka varlığı oluşturun

İnsanlar için önemli olan bir marka inşa edin.

İnsanlar Twitter'a insanca bir bağlantı kurmak, kendilerini ifade etmek ve içerik keşfetmek için gelirler. Doğal olarak, markalar ile bağlantı kurmak ve yeni ürünler ve hizmetler hakkında bilgi almak da bunun bir parçasıdır. Markanızın organik içeriğinin takipçiler ile etkileşime girdiğinden ve Twitter zaman akışında mümkün olan en büyük etkiyi yarattığından emin olmanın pek çok yolu vardır.

Bu, markanızın amacını ve piyasadaki belirleyici konumunu açıklığa kavuşturarak başlar. Değerinizi tanımlayın ve bunu içeriğinize, mesajınızın sizin için daha çok iş yapmasını sağlamak için aşılayın. Kitlenizi tanımak, özgün bir şekilde faydalanabileceğiniz kişisel anlar ve büyük kültürel etkinlikler de dahil olmak üzere, kilit içerik temalarını ve fikirlerini ortaya çıkarabilir.

İçeriğiniz durdurma gücüne sahip olmalıdır. Video, GIF'ler ve fotoğraflar içeren Tweetlerin, yalnızca metin içerenlere kıyasla daha yüksek etkileşim sağladıkları bilinmektedir. Otomatik oynatma ve çeşitli formatlar kullanmak, görsel hikaye anlatımınıza farklılık katar. Markanızın veya belirli bir kampanyanın bütününde içeriği birleştirmek için etiketler kullanmak da keşfedilmeyi artırabilir.

Kısa ve öz metnin daha iyi olduğunu unutmayın. Tweetler için sihirli sayının 100 olduğu görülmektedir. Bundan daha fazlası belirgin şekilde daha az etkileşim edinmektedir. Akışınıza dikkat edin ve sorulara ve yorumlara hemen yanıt verin. Yanıtlarınız, daha fazla bağlılık ve kazanılan görüntülenme sağlamak için öne çıkardığınız ve övdüğünüz marka savunucularını içermelidir.

Dijital yaratıcılığın geleceği, fotoğraflar ve videolarla az veya hiç kelime kullanmadan hikayeler anlatma becerisi olan görsel hikaye anlatıcılığı olacak. Bire bir iletişime yönelik yolculuk devam ederken kültürel anlara verilen yanıtların "aniliği" daha önce hiç olmadığı kadar önem kazanacak.

Antonio Lucio (), Pazarlama ve İletişim Genel Müdürü, HP

Bu zorluğu aşmanıza yardımcı olmanın yolları

Brand Hub

Markanızın sohbet payını, kullanıcıların markanız hakkında neler söylediğini ve en fazla etkileşim sağlayan kitlelerin kimler olduğunu anlamanıza ve böylece markanızı Twitter'da başarılı bir şekilde tanıtmanıza yarayan bir özellik.

Takipçi Kampanyası

Etkileşimli ve değerli takipçilerden bir topluluk oluşturmak, Twitter varlığınızdan tam anlamıyla faydalanmanın anahtarıdır. Takipçiler içeriğinizi görür, Retweetler, etkileşime girer ve başkaları ile paylaşır.

GIF'ler ve Fotoğraflar

Markanızın Tweetlerine ve DM'lerine eğlenceli GIF'leri ve fotoğrafları kolayca ekleyin. Bir Tweet, yanıt veya DM içerisinde bulunan bir GIF butonu, sizi tüketicileriniz ile paylaşabileceğiniz eğlenceli GIF'leri arayabileceğiniz veya seçebileceğiniz bir portala yönlendirir.

Etkinlik Hedefleme

Twitter'da etkinlikleri kolaylıkla keşfedin, planlayın ve etkinleştirin. ads.twitter.com/events sayfasındaki etkinlik takvimine bakarak işe başlayın ve reklam kontrol panelinizi ziyaret edin.