Hedef kitle hedefleme

İnsanlara en önemli anlarda ve en önemli yerlerde erişin.

İnsanlar dünyada neler olup bittiğinden haberdar olmak, bilgileri anında paylaşmak ve tüm dünyadaki insanlar ve işletmeler ile bağlantı kurmak için Twitter'a gelir. Yüzlerce milyon kullanıcı ve günde gönderilen 500 milyondan fazla Tweet ile insanların hayatları, ihtiyaçları, arzuları ve şu an neler yaptıklarıyla ilgili konuştukları, nabzı sürekli atan bir sohbet mevcuttur. Her bir Tweet, tüketicilerin hayatlarındaki o anda nelere ilgi duydukları, neler yaptıkları ve neleri aradıklarına dair olağanüstü bir hikaye yaratan bir ilgi sinyalidir.

2,4 kat

Güçlü bir hedeflemeyi ilgi çekici formatlarla eşleştirmek, satışları artırmanın anahtarıdır. Aslında bakılırsa, Twitter Reklamları ortalama satış ve penetrasyon artışlarından 2-2,4 kat fazlasını oluşturmaktadır.

Kaynak: Oracle Datalogix CPG ROI Normları, Twitter ile kıyaslandığında the Open Web, Şub 2016 (2 kat ortalama satış artışı, 2,4 kat ortalama penetrasyon artışı)

İnsan davranışları çevresinde oluşan modeller mevcuttur. Karınları aç olduklarında insanlar bunu bize söylerler. Ya da hayatlarının yeni bir aşamasında olduklarında, örneğin bir aile kurmak ya da yeni bir ev satın almak gibi. İnsanların kimi takip ettikleri ve etkileşime girdikleri Tweetler, nelere ilgi duyduklarına (örneğin bir işletme ya da moda ikonu) dair zengin bir hikaye anlatır.

Bir reklamveren olarak, popülasyonun yalnızca doğru segmentine erişim sağlamak istersiniz; markanıza en çok değer veren ve mesajınızı almaya en açık insanlara. Twitter'da hedefleme, ifade ettikleri ilgi alanlarına dayalı olarak doğru insanlara erişmenize ve böylelikle her zaman hedef kitleniz ile, en önemli olan anda bağlantı kurma yeteneğine sahip olmanızı sağlar.

Twitter'daki bir içerikle etkileşime girmek, elle yazılmış bir mektup almakla aynı kişisel uygunluğa sahiptir."

Kaynak: NeuroResearch at Twitter, Neuro-Insight, 2014 (Twitter kullanıcıları tarafından bildirildiği şekilde)

Bu zorluğu aşmanıza yardımcı olmanın yolları

Yaş veya Cinsiyet Hedefleme

İnsanlara yaşlarını temel alarak erişin.

@Kullanıcıadı Hedefleme

İnsanlarla takip ettikleri kişiler ve markala dayalı olarak bağlantı kurun.

İlgi Alanı Hedefleme

İnsanlara ilgi alanlarını temel alarak erişin.

Kişiselleştirilmiş Hedef Kitleler

Web sitenizin ziyaretçi verisinden ve/veya CRM verinizden oluşturulan hedef kitleler. Seçkin web hedef kitle ortaklarının hedefleme gruplarını da kullanabilirsiniz.

TV Hedefleme

Ağa veya türe göre bir televizyon yayını öncesinde, esnasında ve sonrasında belirli TV programlarıyla etkileşime giren kullanıcılara ulaşarak genel TV stratejiniz üzerine kurulu bir özellik.

Etkinlik Hedefleme

Twitter'da etkinlikleri kolaylıkla keşfedin, planlayın ve etkinleştirin. ads.twitter.com/events sayfasındaki etkinlik takvimine bakarak işe başlayın ve reklam kontrol panelinizi ziyaret edin.