Perspektif

Twitter'da web sitesi dönüşümleri sağlamaya yönelik altı kilit strateji

Web sitesi dönüşümleri tüm çevrimiçi pazarlama stratejileri için önemlidir. Başarılı sonuçlar almak için altı senaryo.

Geçtiğimiz aylarda, doğrudan yanıt reklamverenlerine Twitter Reklamlarında başarı için yeni araçlar sunmaya çalıştık. İş akışları, reklam biçimleri, istatistikler ve web sitelerinde dönüşümler gibi belirli hedefleri olan reklamverenlerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş fiyatlandırma ile hedef temelli kampanyaları kullanıma sunduk. Ayrıca ölçüm yeteneklerimizde geliştirmeler yaptık ve kampanya performansı hakkında daha zengin raporlar sunabilmek için DoubleClick ile iş birliği başlatıyoruz.

İşte her ikisi de bu yeni araçları web sitelerine Twitter Reklamları ile trafik ve dönüşüm sağlamak için başarıyla kullanmış olan ve gibi reklamverenlerden öğrendiğimiz altı strateji.

1. Web sitesi tıklamaları veya dönüşümler hedefini kullanın.

Artık yeni bir kampanya oluşturduğunuzda birkaç hedef arasından seçim yapabilirsiniz. Web sitesi tıklamaları veya dönüşümler hedefini seçerek web sitenize yüksek dönüşümlü trafik sağlamak için en uygun reklam kampanya öğesini oluşturacaksınız. Bağlantı tıklaması başına maliyet (CPLC) tabanlı ödeme yaparsınız, yani sadece bir kullanıcı web sitenizi ziyaret etmek için tıkladığında ödersiniz. Ayrıca istatistik kontrol panelinizde, link tıklama ölçütleri, dönüşüm oranları ve harcamalar gibi yalnızca sizin için en yüksek öneme sahip raporlamaları görürsünüz.

2. Dönüşümleri izlemek için sitenize web sitesi etiketleri yerleştirin.

Açık bir dönüşüm sinyali olmadan optimizasyon yapmak kör dövüşü gibidir. Web için dönüşüm izleme, Sponsorlu Tweetlerinizi görüntüledikten veya bunlarla etkileşime girdikten sonra web sitenizde dönüşüm gerçekleştiren kullanıcıların miktarını ölçmenize yarar. Başlamak bir hayli kolaydır: öncelikle Twitter Reklamları hesabınızda bir ya da birden fazla web sitesi etiketi oluşturun ve etiketleri web sitenizin sayfalarına yerleştirin. Özel yönlendirme pencereleri ayarlayabilir, kampanyalarınızın sağladığı geliri görebilir, bir hedef dönüşüme doğru otomatik optimize edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

İpucu: Web sitesi etiketleri yalnızca dönüşümleri raporlamakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizin yakın zamandaki ziyaretçilerine kişiselleştirilmiş hedef kitle kampanyaları aracılığıyla yeniden pazarlama yapmanıza yardımcı olur. kişiselleştirilmiş hedef kitlelerle CPA'sını %63 oranın azaltmayı başardı.

3. Mobil ve masaüstünü ayrı kampanyalar olarak test edin.

Kullanıcıların %80'i Twitter'a mobilden erişim sağlıyor. Mobil kullanım, sıklıkla gerçekleşen kısa oturumlar ve satın alma eğilimdeki ani artış niteliklerini taşır. Bu da dönüşüm oranlarının mobil ve masaüstü arasında farklılık gösterebileceği anlamına gelir.

Bunu göz önünde tutarak, mobil ve masaüstünde farklı kampanyalar yürütülmesini tavsiye ederiz. Bu, kitlenizin her bir medya üzerindeki incelikli davranışlarını öğrenme ve test etme, her medya için kampanya üzerinde kampanya öğesi veya teklif değişiklikleri gibi ayarlamalar yapma kabiliyeti sağlar. Mobil ile masaüstü kıyaslaması, bölünmüş sınamaları arasında ilk olarak gerçekleştirmeniz gerekendir. Ayrıca şunu da unutmayın: mobil için optimize edilmiş bir açılış sayfası kesinlikle gereklidir.

İpucu: Hem mobilde hem de masaüstünde aynı zengin Tweet görsellerini kullanabilirsiniz. mobil ve masaüstü için, ilgi çekici zengin medya içeren ayrı kampanyalar yürüterek Twitter'dan gelen yönlendirmelerden üç kat daha fazla dönüşüm sağladı.

4. Resim+bağlantı ve Web Sitesi Kartı kampanya öğelerini test edin.

Web sitesi tıklaması veya dönüşüm hedeflerine sahip kampanyalar için, reklam kampanya öğelerinize iki seçenek sunuyoruz.

  • Resim+bağlantı Tweet içinde bir resim ile kullanıcının gözüne batın ve Tweet metnindeki bir URL ile tıklamaya teşvik edin.
  • Web Sitesi Kartı. Hedefe yönelik oluşturulmuş düzenimizi, küçültülmüş bir resim ve hareket çağrısı butonu göstermek için kullanın.

Birlikte çalıştığımız binlerce reklamveren arasında, kimileri için dikkat çekici resim+bağlantı görseli en iyi performansı sağlarken kimileri Web Sitesi Kartı'nın harekete geçme çağrısının kendileri için en uygun reklam olduğunu düşünüyor. Her iki kampanya öğesi türünü deneyerek hangisinin sizin için en iyi olduğunu keşfedin.

İpucu: Hangi kampanya öğesi stratejisini seçerseniz seçin, Tweet metnini ve görselliği doğru seçmek son derece önemlidir. , sistematik deneylerle en doğru Tweet metnini buldu ve Twitter aracılığıyla dönüşüm oranını diğer pazarlama kanallarına kıyasla %22 artırdı.

5. İlgi alanı ve anahtar kelime hedeflemeyi test edin.

Twitter kullanıcıları, ilgi alanlarını, takip ettikleri hesaplar ve Tweet gönderdikleri konular aracılığıyla belirtir. Her iki sinyale dayanarak hedefleyebilirsiniz.

  • Belirlediğiniz Twitter hesaplarının takipçilerine benzer kullanıcılara ulaşmak için ilgi alanı hedeflemeyi (özellikle @kullanıcıadı hedefleme) kullanın
  • Son Tweetlerindeki, yakın zamanda etkileşime geçtikleri Tweetlerdeki ve aramalarındaki anahtar kelimelere dayalı olarak kullanıcılara ulaşmak için anahtar kelime hedeflemeyi kullanın

İlgi alanı hedefleme size en yüksek kampanya hacmini sağlayabilirken anahtar kelime hedefleme, isabetliliğinizi en üst düzeye çıkarabilir ya da gerçek zamanlı etkinliklerdeki kampanyalarınız için en uygun seçenek olabilir. Çoğu Twitter reklamvereni her ikisini de kullanır, bu yüzden her iki hedefleme türünü de test edip hangisinin markanıza ve farklı kampanyalarınıza en uygun olduğunu bulmaya çalışın.

6. Web sitesi ziyaretçilerini ve web sitesi dönüştürücülerin benzerlerini hedefleyin.

İlgi alanı hedefleme ve anahtar kelime hedefleme kampanyalarınızı desteklemek için sitenizi daha önce ziyaret etmiş ve dönüşmüş Twitter kullanıcılarından kitleler oluşturun. Web sitenizin ziyaretlere ve dönüşümlere karşılık gelen sayfalarına web sitesi etiketleri yerleştirin. Web sitelerinin kişiselleştirilmiş hedef kitlelerine ziyaretçi ve dönüşümlerin oluşması için birkaç gün zaman verin.

Yeni bir kampanya oluşturduğunuzda ve bir kişiselleştirilmiş hedef kitle seçtiğinizde, erişimini benzer kullanıcıları hedeflemek üzere genişletmeyi seçebilirsiniz. Web sitesi dönüşümlerinizin kitlesi için, bu aynı kişiselleştirilmiş hedef kitleyi, genişlettikten sonra, dahil etmemeyi seçebilirsiniz. Bu sayede, sadece web sitenizin dönüşümlerine benzerlik taşıyan kullanıcıları, web sitenizde dönüşenlere tekrar mesaj göndermeden hedefleyeceksiniz.

Editörün notu: Vine Arşivi, 2013'ten 2017'ye kadar  vine.co'ya gönderilen tüm içerikleri barındıran bir zaman kapsülü olarak işlev görür ve Vine Kamerası şimdi herkesin kısa, döngüsel videolar oluşturup bunları Twitter'da paylaşmasına imkan verir.