Araştırma

Markaların boyunca hayranlar ile Twitter'da nasıl iletişim kurabileceği

Olimpiyatlar sırasında Twitter'da ne paylaşacağınızı mı düşünüyorsunuz? Araştırmalarımıza dayanan fikirler ve ipuçları için okumaya devam edin.

2016 Yaz Olimpiyatları, Latin Amerika'da gerçekleşecek ilk Oyunlar olacak. Muhteşem doğanın ve uluslararası yıldızlar ve 'in katıldıkları son Olimpiyatlar olması sebebiyle markalar dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri süresince müşteriler ile canlı bağlantı kurmanın eşsiz fırsatına sahip olacaklar. Oyunların ışığında Twitter'daki sohbet şimdiden başladı; kullanıcılar 5 Ağustos tarihindeki Açılış Seremonisine hazırlar.

Twitter'da Olimpiyatlar sırasında altın içeriğe uzanmak

Twitter, piyasa araştırma firması Research Now'u, Twitter'daki insanların Oyunlar süresince markalardan ne beklediklerini ortaya çıkarmak için görevlendirdi.

1. Eğlence. Bu, Rio'da olan bitenler hakkında esprili bir bakış açısını, video varlıklarını paylaşmayı ve markalı, özel içerikleri de kapsamaktadır.

2. İlham. Araştırmanın katılımcıları, bireysel sporcuların veya ulusal takımların kutlamalarına ek olarak, insanlara küresel çaptaki sorunlar hakkında düşünmek ve harekete geçmek üzere ilham verecek içerikleri tercih ettiklerini gösterdiler.

3. Bilgi. Hedef kitlenizin önemli istatistikleri ve sonuçları takip etmesine yardımcı olun. Oyunlar toplamda 207 ülke, 42 spor dalında 306 etkinlik ve 10.000'den fazla sporcunun katılımıyla 19 gün boyunca sürecek. Bu kadar aksiyonu takip etmek hayranlar için zor olabilir, onlara yardımcı olun.

Çalışmamız, Oyunları Twitter'da takip eden hayranların, sahada olan bitenden daha fazlasıyla ilgili olduklarını ortaya çıkardı. Hayranlar için sahne arkasına erişim sağlamanın yollarını bulun.

Twitter'ın başka platformlarda bulunmayan bazı kişilerden benzersiz bir biçimde 'içeriden haber' alma fırsatı sunduğu konusunda araştırmamıza katılan her üç kişiden ikisinin hemfikir olduğunu ortaya çıkardı. Aslına bakılırsa, ankete katılanların %75'i Twitter'ı uzman görüşü sağlayan bir platform olmakla kuvvetli bir biçimde bağdaştırıyorlar; bu sayı rekabet eden sosyal platformlarda %62 ile %66 arasında kalmakta. Twitter ayrıca benzersiz bir bakış açısı sunan bir platform olma konusunda da daha üst sıralarda yer alıyor ve tüm platformlar arasında en güncel olarak öne çıkıyor.

Markanızın Twitter'daki Olimpiyat kampanyasını planlarken bu içgörüleri, insanların Olimpiyatlar hakkında sahip oldukları duygusal bağlara dokunan kampanya öğeleri eşleştirin. 5 Ağustos'tan itibaren dünya çapında milyonlarca insan ile birlikte Twitter'daki gerçek zamanlı sohbete katılmayı düşünün.

Metodoloji

Araştırma, önde gelen bir küresel saha hizmeti sunucusu olan Research Now tarafından gerçekleştirilen bir çevrimiçi anketten oluşuyordu. Anket, 18-49 yaşları arasında bulunan, Twitter kullanıcısı olan ve Twitter kullanıcısı olmayanları kapsamak üzere kotalara sahip bir örnek kitle üzerinde gerçekleştirildi. Ocak 2016'da, 24 ülkede gerçekleştirildi: US, CA (Kuzey Amerika) ; UK, FR, DE, CH, AT, ES, IT, NL, BE, PL, SE, TR, ZA, UAE, KSA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ; BR, AR, MX (Latin Amerika), AU, JP, ID, IN (Asya Pasifik).

Bu yazının kaleme alınmasına Jay Bavishi eşlik etti ().

Daha Fazla Bilgi

Daha fazla bilgi almak için #Rio2016 Süresince Markalar Hayranlar ile Twitter'da Nasıl Bağlantı Kurabilir infografiğini indirin.

İndirme