Perspektif

En önemli anda bağlanmak için bir gök gürültüsü anı oluşturun (birinci bölüm)

Algılarının en açık olduğu anda kitlenizle bağlantı oluşturmak için kampanya öğesi ve içerik ipuçları.

Dove hepimizi () yönlendirdiğinde, REI Kara Cuma alışverişçilerini () çağırdığında ve Hamburger Helper, markasını sevenlere bir karışık kaset çektiğinde, bu büyük markalar eylemleri başlatmak ve başarılı kampanyalar oluşturmak için Twitter'a yönelirler.

Bu başarılı kampanyaların ortak noktası nedir? Sosyal hareketliliği ateşleyen bir kültüre canlı bir bağlantı kurmak duygusal bağlantıyı güçlendirir ve kavrayışın yüksek olduğu anda etkileşimi sağlar.

İki bölümlük bu seride özellikle de canlı etkinlikler çevresindeki kampanyanın ana öğelerini inceleyeceğiz. Böylelikle siz de kendi kitlenizle bağlantı kurabilecek, ilgi çekici bir kampanya stratejisi oluşturabilecek ve heyecanlandıran ve etkileşime geçiren bir "gök gürültüsü anı" hazırlayabileceksiniz. Bu bölümde, kampanyalarınızı planlamanızla ilişkili ipuçlarını ele alacağız ve ikinci bölümde kalabalık zaman akışlarının arasından sıyrılabilmeniz ve kitlenizle gerçek bir bağlantı kurabilmeniz için tüyolar vereceğiz.

Twitter'ın video, GIF'ler, Vine'lar ve Periscope'tan oluşan benzersiz yaratıcı platformunu kullanarak markalar, canlı anlardan ve sohbetlerden, etkileşimli bir kitleye tüketicilerin en kavrayıcı oldukları anda doğru içerikle erişmek için faydalanabiliyorlar.

Twitter'ın video, GIF'ler, Vine'lar ve Periscope'tan oluşan benzersiz yaratıcı platformunu kullanarak markalar, canlı anlardan ve sohbetlerden, etkileşimli bir kitleye tüketicilerin en kavrayıcı oldukları anda doğru içerikle erişmek için faydalanabiliyorlar..."

Nina Mishkin, İçerik Planlama, Twitter

Markanızı başarıya taşımak için bu beş basit planlama ilkesini izleyin:

1. Anlarınızı işaretleyin.

Her canlı etkinlik, etkinliğin öncesinde, esnasında ve sonrasında ortaya çıkan anlardan oluşur. Bu "canlı" anların büyük bölümü önceden tahmin edilebilir ve önden planlanabilmektedirler. Etkinlikten önce, tüm planlanmış, tahmin edilmiş ve beklenen anların bir listesini çıkarın.

2. Kazanmak için senaryolar planlayın.

Anların listesini gözden geçirin ve öncesinde/sırasında/sonrasında markanız için anlam ifade eden ve markanızın özgün olarak sahiplenebileceği anları belirleyin. Seçtiğiniz anların markanız için anlamlı ve kişiliğini yansıtabiliyor olması gerekir. Bunlar sohbete katılmak ve bir etkinliğin gürültüsü arasından sıyrılmak için fırsat anlarınızdır. Markanızın özgün olarak sahiplenebileceği anları bulmaya çalışın.

3. Öncelikli anların listesindeki anlara dayanarak şimdiden içerik üretin.

Hem etkinlik öncesi/sırası/sonrası anlarında hem de gerçekleşebileceğini düşündüğünüz anlarda kullanabileceğiniz içerikler oluşturmalısınız. İçeriğinizi önceden onaylatabilir ve etkinlik sohbeti başlar başlamaz yayınlamak ve kullanmak üzere hazır tutabilirsiniz. Bu sayede gerçek zamanlı olarak oluşturulan içerik, etkinliğinizin sadece küçük bir bölümünü oluşturmalıdır.

4. Kampanya öğesi şablonları ayarlayın.

Hem önceden üretilmiş hem de gerçek zamanlı içerik için tutarlı uygulama sağlamak ve beklenmedik içerikleri (örneğin kitlenin tepkilerini) markanıza, önemli mesajlarınıza veya değer teklifinize çevirmek için şablonlar oluşturun. Tekrar eden etiketler, görsel yaklaşımlar ve genel olarak tutarlı bir estetik anlayışıyla içeriği bir araya getirmeyi göz önünde bulundurun.

5. Hedefleme parametreleri seçin.

Önceden tanımlanan anları temel alarak, harika içeriğinizin ilgili olduğundan emin olmak için hedefleme parametreleri oluşturun; içeriğiniz doğru insan tarafından doğru anda ve ölçekli bir biçimde görülmelidir.

Bu planlanmış ilkeler, üstün kampanya öğesi kullanımları ile yakın ilişki içerisindedirler. Bu planlama prensiplerini markanız ve pazarlama hedefleriniz için doğru olacak şekilde uyarlayın. Daha sonra güçlü canlı bağlantılar kurmak ve sürdürmek amacıyla yaratıcı stratejiler için bu serinin ikinci bölümünü okuyun.

Editörün notu: Vine Arşivi, 2013'ten 2017'ye kadar  vine.co'ya gönderilen tüm içerikleri barındıran bir zaman kapsülü olarak işlev görür ve Vine Kamerası şimdi herkesin kısa, döngüsel videolar oluşturup bunları Twitter'da paylaşmasına imkan verir.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi almak için Marka İlkeleri ve Marka Başarısı tek sayfalık dokümanlarını indirin.

İndirme