Perspektif

Kültür ile canlı bağlantı kurmak

Yeni pazarlama ortamında ilerleyebilmek ve gerçek bağlantılar kurabilmek için Twitter CMO'sunun önerileri.

Mobil, sosyal platformları ve mobil uygulamalar; mesajlaşma davranışlarımız, bire bir marka etkileşimlerimizi ve anlamlı bağlantılar hakkında yeni çıkarımlarla pazarlama taktiklerimizi yeniden belirledi. Günümüzde pazarlamacıların karşılaştığı en büyük zorluk; reklamları atlamak, yok saymak, engellemek ve görmezden gelmek isteyen kitleler ile bağlantı kurmaktır.

Her zaman açık olmak ve anlık bağlanabilirlik, insanların ilgilerini nereye vereceklerine dair sonsuz seçeneğe sahip oldukları günümüzün katılımcı kültürünü daha da ateşlemektedir. Hiç görülmemiş bir hızda evrimleşen bir pazarlama alanında faaliyet gösteriyoruz.

Günümüzde pazarlamacıların karşılaştığı en büyük zorluk; reklamları atlamak, yok saymak, engellemek ve görmezden gelmek isteyen kitleler ile bağlantı kurmaktır."

Leslie Berland, CMO, Twitter

Bu yüzden de yaratıcılığa ilham vermek, eğitmek ve işletmelerin Twitter'da yürüttükleri çığır açan kampanyaların altını çizmek için marketing.twitter.com'u yayına alıyoruz. Bu yepyeni site, sektörden kışkırtıcı bakış açılarını, en güncel araştırmaları, yaratıcı en iyi uygulamaları, bilgilendirici olay incelemeleri ve Twitter'ın reklam verme çözümlerini anlamak için bilmeniz gereken her şeyi içerecektir.

Asıl hedefimiz, günümüzün uçsuz bucaksız dijital alanında sağlam ve ilerleme kaydettirecek sonuçlar alabilmeniz için kitleleriniz ile güçlü ve gerçek bağlantılar kurabilmenizde size yardımcı olmaktır.

Twitter, canlı bağlantının ta kendisidir.

Günümüzde hedef kitlenizin arzuları, duyguları ve ilgi alanlarıyla bağlantı kurabilmek son derece önemlidir. Twitter, insanların dünyada ne olup bittiğinden haberdar olmak için ilk uğradıkları yerdir. Kültürün canlı olarak gerçekleştiği ve en güçlü duyguların hayat bulduğu yerdir. Burası insanların ve işletmelerin seçkin ve etki sahibi bir kitle ile video, GIF'ler ve Twitter'ın tüm yaratıcı içerik ürünleri aracılığıyla bağlantı kurmak için buluştukları yerdir.

Twitter,insanların dünyada ne olup bittiğinden haberdar olmak için ilk uğradıkları yerdir."

Leslie Berland, CMO, Twitter

Twitter tüm insanlarda bulunan temel bir ihtiyacı karşılamaktadır: bağlanmak ve paylaşmak. Twitter'da gerçekleşen sohbetler zaman ve mekan arasındaki mesafeleri hiç olmadığı şekilde ortadan kaldırır; ister günlük hayattan küçük örneklerde, isterse Olimpiyatlar, Oscar ödülleri ve Dünya Kupası'nda olsun. Twitter bizi tutkularımıza bağlar, sohbetleri geliştirir, tartışmaları teşvik eder ve bizi gerçekleri paylaşmaya motive eder.

Peki, bu neden önemlidir?

Araştırmalar, duygusal bağlantı kuran kitlelerin yanıt vermeye daha yatkın olduğunu gösteriyor. Örneğin bir televizyon programıyla duygusal bağ kuran izleyiciler Twitter'da veya televizyonda gördükleri reklamları hatırlamaya daha yatkındırlar. Reklam hatırlama da yanıtı artırır. Sadece duygulara hitap etmesi yeterli değildir. İçeriğin alakalı olması da önemli bir rol oynamaktadır. Bir eMarketer araştırmasında katılımcılara çeşitli reklamlar gösterilmiştir. En ilgi çekici ve alakalı olanların izleyicilerden en olumlu yanıtları alması şaşırtıcı bir sonuç değildir.

Pazarlamacılar olarak hepimiz şaşırtmayı, memnun etmeyi ve küresel ve gelişen kültüre bağlanmayı amaçlıyoruz. Twitter'ın platformlarını, marketing.twitter.com'u ve 'i bağlantı kurmak ve platform hakkında gelişmek için önemli bir yol olarak kullanacağınız için çok heyecanlıyız. Sizden geri bildirim almak ve beraber yeni adımlar atmak için sabırsızlanıyoruz. Burada olmanızdan çok mutluyum!