Perspektif

Olay hedeflemesini ve her bir Olimpiyat oyununa uygulamak

Rio'daki 2016 Olimpiyat Oyunları hızla yaklaşırken markanız bu yazın en büyük küresel spor etkinliği süresince sporseverlerin göz önüne nasıl çıkabilir?

İşte bir ipucu: Etkinlik hedeflemeyi, bir etkinliğe ilgi gösteren hedef kitleye Twitter'da hızlı ve kolay şekilde ulaşmanın bir yolu olarak kullanıma sunduk. Mart ayındaki bu blog yazısı etkinlik hedeflemeye ilişkin birçok en iyi uygulama gözler önüne seriyor, bu yüzden biz de bu yazıda Olimpiyatlar boyunca kitlenizi hedefleyebilmeniz için belirli yolların altını çizeceğiz.

Olimpiyatlar, bir gün ya da bir hafta süresince gerçekleşen Super Bowl ya da UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nden farklı olarak, 5-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek "sürekli devam eden" spor etkinlikleridir. Müsabakalar gün boyunca gerçekleşmekle kalmaz; aynı zamanda sporcular, hayranlar ve yayıncılar her an oyun sahasının dışından haber yaratmaya hazırdırlar. Bu gerçek göz önünde bulundurularak, bir marka ya da ajansın Rio'da saha içinde veya dışında olan biten her şeyden her an haberdar olması imkansız olabilir. Biz size destek oluruz: Etkinlik hedefleme, Olimpiyatları tek bir etkinlik olarak hedeflemenize veya Olimpiyat Oyunları boyunca herhangi bir sporu tek başına hedeflemenize olanak sağlar.

Hedef kitleniz ile etkileşime girmek ve Olimpiyat Oyunları yaklaşırken kendi markanız etrafında ilgi oluşturmak için bu ipuçlarından ve en iyi uygulamalardan faydalanın.

1. Hedeflemeyi bize bırakın.

Etkinlik hedefleme, Tweetlerin içeriğini inceleyerek yalnızca ilgili sohbetleri hedeflemenizi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Anahtar kelimeler ve diğer bağlamsal ipuçlarını temel alarak, yalnızca hedeflemek istediğiniz etkinlikle ilgili sohbetler üzerine yoğunlaşmanıza yardımcı olabiliyoruz.

Londra'daki geçen Yaz Oyunları sırasında sohbetlerde gerçekleşen artışlara dikkat edin (aşağıda). Etkinlik hedefleme ile Sponsorlu Tweetleriniz ve videolarınız hedef kitlenize en etkileşimli olduklarında ve sohbete en fazla ilgi gösterdiklerinde erişir.

Hedef kitlenizi daha hassas şekilde belirlemek için demografik ve coğrafi hedefleme katmanlarını kullanın. Kampanyanızın erişimini kısıtlayabileceği için kişiselleştirilmiş hedef kitleleri ya da ek hedeflemeleri kullanmayın. Bir sporcu ya da Olimpiyat ile ilgili başka bir hesaba dayanan takipçi hedefleme kullanmayı planlıyorsanız ayrı bir kampanya oluşturmanızı tavsiye ederiz.

2. Etkileşime geçmeye etkinlikten önce başlayın.

Genellikle bir etkinliğin kitlesini etkinlik başlamadan 30 gün önce izlemeye başlarız, bu da size kampanyanızı planlamak için bolca zaman tanır.

İlgiyi artırmak için Tweetleri erkenden gönderin. Bunu yapmak, etkinlik (ve kampanyanız) ile etkileşime geçen kişilerin listesini artıracaktır. Aktivite seviyesi arttıkça bağlantılarınız çoğalacaktır ve siz, kendinizi artmakta olan bir kalabalığın tam ortasında bulacaksınız.

Olimpiyat seçmelerinin, kadro açıklamalarının ve antrenman kamplarının tam ortasındayız. Bu da markalar için 5 Ağustos'ta tüm dünya gözlerini Rio'ya dikmeden önce, erkenden görünürlük oluşturma fırsatıdır.

3. Birçok kanalı uyumlu hale getirerek 360 derecelik etkileşim oluşturun.

Pek çok Olimpiyat kampanyası birden fazla çevrimiçi ve çevrimdışı kanalda varlık gösterir; TV veya gazeteden, ev dışına kadar. Bu çabaları Twitter etkinlik pazarlama stratejinize bağlayın; uçuşunuzu TV kampanyanız veya planlanmış Tweetler ve sponsorlu bir sporcunun medyada görünmesi ile eşleştirin. Bu, mesajınızı Olimpiyat hayranlarına ulaştırmanıza yardımcı olacaktır.